Termovize EAGLE Tauri

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od kabát »

Zajímavá diskuze. Už jen ten terč pro termo je zajímavý. Jak na něj míříš a na jakou vzdálenost? Měl jsem EAGLE - ORION. Montáž INNOMOUNT a měnil jsem s denní optikou. Ani se to nehlo a v rámci možností a rozlišení , které ti nedovolí zamířit tak jako denní optika, to chodilo ve 100 metrech do 5 cm.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Róža »

Stříleno z nastřelovací stolice na 50 metrů. Na střed mám od kamaráda takový hliníkový nalepovací čočky, které podržím na minutu v ruce a oni vydrží tak kolem pěti minut hřát, takže je střed terče pro zaměření termokamerou krásně vidět. V pondělí jsem předal zbraň s Tauri a střelivem do firmy tak čekám.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od dalas »

Róža> Tak jak to dopadlo? Já měl teď Eagle (původně TSV 14-02) na pravidelné kontrole. Vrátil se mi do 10 dnů s posledním software a novou krytkou objektivu (na té původní byl jen drobný škrábaneček). Oproti původní verzi je tam významný rozdíl v kvalitě obrazu i ovládání. Např z původních 18mm/klik mám 7,7mm na klik. Musím před chlapama z Eagle smeknout. Takový servis má jen málokterý výrobek.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Róža »

Dopadlo to tak, že vyměnily jeden zadní šroubek a podlepily přístroj ke klapkové montáži. Střílelo to dva měsíce bezvadně, lišek jsem nalovil na strnistich jako nikdy předtím. A najednou netrefím srnu na 50 metrů. Střílím i druhou ránu a srna kouká co se děje. Druhý den na střelnici zjištění, že to chodí o deset čísel nahoru :shock: . Kdybych s tím někde klepnul tak neřeknu,ale chovám to jak v bavlnce. Takže po další konzultaci s firmou hledáme příčinu. Podezření mimo klapkové montáže začíná padat i na zbraň ČZ 550 a její pouzdro závěru. Stejný problém s touto kulovnicí jsem totiž měl v minulosti s Pulsarem N455. Vyměnil jsem montáž a dělalo to stejně. Tak jsem koupil EAGLE a dělá to to samé. Kulovnice je kupovaná nová a je o ní pečováno. Po nastřelení to chodí se střelivem Lapua do koruny a pak se to někdy zblázní a rozhodí se to. Já vím, komu to popisuji tak říká, že to není možné,ale opravdu mi tohle dělá. Hlava mi to také nebere. Asi to skončí nákupem nové kulovnice ,proto bych se chtěl zeptat na jakých zbraních máte EAGLE namontované a na jaké montáži. Děkuji
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Georg.H »

Jestli máš možnost si půjčit druhou kulovnicí a na ní to otestovat.
A budeš vědět kde je problém.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od dalas »

Napadá mne, jestli není nějaká korelace mezi venkovní teplotou a posuny zásahů. Já mám montáž Innomount a Weaver kameny Leupold šroubované a podlepené na Weatherby .300 Win.Mag. Někdy mám taky podezření (pouzdro ocel montáž slitina......... ale možná taky ruky). Je ale pravdou, že to velmi často sundávám.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět