Termovize EAGLE Tauri

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Róža »

Kupoval jste někdo v poslední době TERMOVIZNÍ PUŠKOHLED EAGLE TSV14-03 TAURI, 12 MIKRONŮ, 384 X 288, 54 MM a jak jste s ním spokojeni?
2233
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02.7.2009, 14:36

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od 2233 »

Zdravím
Tak Eagle Tauri s čočkou 54 a 12 mikron čipem jsem pořídil někdy v lednu 21, tak že nějaké zkušenosti můžu poskytnout.
Koupi předcházelo spoustu trablů s předešlými Pulsary co jsem doposud používal. Měl jsem jetou tuším 750 a ta velice rychle po pár výstřelech z mé 7mm rem mag zčala zhasínat a nešla nahodit. Tak jsem pořídil LRF 970 za nějakých 40000. Sloužil dobře , dalo se s tím střílet bez problému do 200m ale uběhla záruka a Pulzárek začal zlobit. Zkratoval baterie a nešel nahodit. Tak jsem kontaktoval prodejce ( no name), nikdo nereagoval, potom firmu co se Pulsary zabývá ( rovněž 0). Tak že dilema do čeho jít. S termovizí jsem mnoho zkušeností neměl , kamarád si přel lety přivezl z USA nějaký ATN, mašinka za cca 8000 doláčů. Měl jsem možnost pár čekaných ale nijak mě to nenadchlo. Pulsar 970 tále vedl, měl dálkoměr a když šlapal tak jsem si říkl že nic jiného vlastně nepotřebuji.
Tak po zkušenostech jsem se rozhodl, že jestli do něčeho jít tak chci českou firmu, pořádnej servis a zkrátka americky neumím , tak chci i ovládání v češtině.
Tak jsem zavolal do Nového Efektu do Brna, je to kousek a uvidím. A ejhle najedou to šlo. Přijel dýler, v autě 3 přístroje a jedem se kouknout do revíru. Tak jsem toho moc na poprve nepobral, koukalo to skvěle ,ale cena nějak vysoká. Ale borec byl profík, nijak na nic netlačil a když tak ať se ozvu.
Tak jsem rozbil prasátko a ozval se, že chci střední cestu. Tauri 54.
Čekal jsem cca 3 měsíce, najednou telefon, že ho mám připravenej, zaplatit fakturu a můžu fičet do Brna pro přístroj.
Přístroj připravenej včetně montáže na mýho Blasera a můžu nastřelovat. No, po nasazení na flintu jsem zjistil jeden nedostatek. Mají přístroj namontovaný na origo Blaser montáži na duralovým mezikusu. A tam byl problém. Bylo to všech nízko nad hlavní, jak má , ale moc vzadu. A to mě nepasovalo, tak jsem se rozhodl, že mezikus udělám nový. Duralu na zbrani moc nevěřím, vzal jsem titan a mezikus udělal o 2cm kratší. Pak teprve bylo vše jak jsem si to představoval. (jestli by snad někdo o ten mezikus měl zájem, tak se určitě dohodnem)
Ale k přístroji:
Můžu jenom doporučit, za celou dobu se nevyskytla jediná závada a nemám co bych mohl vytknout.
Nejdůležitější je správné seřízení a to chvili trvá. Ale prodejce mě ujistil ať si sedím třeba v obýváku a trénuju nastavení a pokud nezmáčknu uložit nastavení, tak se dostanu zase tam kde jsem začal. Samozřejmě na posedu je to někde jinde, ale to už je pak hračka. Aby mě to neoslňovao, dalo taky trochu práce. Je rozdíl koukat do lesa a pak třeba proti horizontu. Rozlišení je pro mě dostačující, obeznám zvěř i s parožím a když střílím , vím na co.
Co se týká vzdálenosti, tak mám nastřeleno na 200m a to je na 5kč. Nejdál mám střelenýho lončáka na 317m ale to nebylo záměrně, bylo to u známýho a netušil jsem že je to tak daleko. Je pravda že to svádí střílet na větší vzdálenosti. Zvětšení stačí základní, dávám max 12, pak je to dost zrnitý.Pěkně to nahrává záznam, taky se mě stalo, že čas záznamu byl uložen ale záznam nikde. Ale moje chyba, neukončil jsem nahrávání a přístroj po výstřelu vypnul. K vůli tomu jsem jednou volal výrobci

, se kterým jsme problém probrali a bylo po problému. Ale nahrávek mám několik s velice solidním rozlišením.
Taky se mě stalo že po příchodu na kazatelnu která byla u kamaráda nově postavená, jsem si špatně zavřel dveře a opřel si o ně flintu a najednou se dveře otevřely a flinta letěla na žebř a následně z 5 m na zem. Viděl jsem to dramaticky ale nic se nerozbilo, tak jsem šel na chajdu, vzal si flašku od marmelády s teplou vodou , kus kartonu a šel zkusit kam to chodí. K mému překvapení se nástřel nezměnil a flaška se na 90m rozlítla. Tak že přístroj bude i dost odolný a dělají to asi ti hoši v Brně dobře. Můžu jim jen fandit at´se jim daří a víc spokojených zákazníků jak jsem já.
Co se týká toho Pulsaru, tak tam soudruzi udělali někde chybu v uložení baterií,baterie (AA)jsou podélně s hlavní a po několika výstřelech odešla přitláčecí pružinka a zkratovala + a -.
To jsem vyřešil pertinaxovým návlekem na baterii. Takový home made ale jinak to nešlo. :shock:
Tolik moje zkušenosti e EAGLE
No ještě snad výdrž bateriií
Jsou tam Panasonic dobíjecí 18650B
Výdrž v zapnutém stavu nevím v pohotovostním režimu max 8 hod. Podle teploty, když jsem 12 hod na kazatelně tak přístroj vypínám. Při zapnutí zkalibruje tak do 20sec. Výrobce doporučuje mít náhradní sadu baterií. Něco na tom bude, jednou se mě stalo že jsem ráno slezl z kazatelny, nechal přístroj v pohotovostním režimu a druhý den
vylezu na kazatelnu , zapnu a nic. Tak že by se hodily. Ale moje chyba!!!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od dalas »

S tím nahráváním a vypnutím je to docela frekventovaný jev. Dokonce se mi stalo, že jsem ukládal, ale nenechal jsem "teploměr dojet do pole ukončení nahrávky a vypnul. Výsledkem nulový soubor. Mám tedy chápat, že Effekti zdokonalili software tak, že vypnutím při současném nahrávání se nejprve uloží záznam a pak teprve přístroj vypne, nebo to bylo vyřešeno radou že se musí záznam nejprve uložit než bude přístroj vypnut?
Jinak musím firmu velmi pochválit. Mám 54 s 17timikronem. Původně měla automatickou kalibraci a obraz nevyužíval celou plochu displeje. Firma mi to v rámci záruční prohlídky překopala na manuální kalibraci (jak je to u současné produkce) a obraz mi roztáhla na celý displej. Tak mám takovej 17timikronovej Tauri.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
2233
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02.7.2009, 14:36

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od 2233 »

No bylo mi vysvětleno že musím nejprve záznam ukončit a potom vypnout přístroj
Co to udělá když to uvedu do pohotovostního režimu nevím.Musím to jestě vysledovat
Stalo se mě,že jsem asi 10minut nahrával na Šumavě vousáče,ráno se těšil na záznam na display byl uložen, ale soubor nikde. Ale jestli jsem to vypnul,nebo hodil do pohotovostního režimu už nevím.Ale mám za to, že jsem ho ukončil normálně tím horním kurzorem.
Pak to zkouším doma v obýváku a všechno klape jak má.Ale tam zase nahraji jenom kocoura
Lehko na cvičišti a hůř na bojišti,mám pořád co pilovat :lol:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od dalas »

Když máš zapnutý záznam a uvedeš přístroj do pohotovostního režimu, záznam se také přeruší. Když vyjdeš z pohotovostního, záznam pokračuje. Tak nic nového, záznam se musí v každém případu manuálně ukončit.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
2233
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 02.7.2009, 14:36

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od 2233 »

No je to přesně tak ,mašinka chodí jak má ,taky jí nic nevytýkám a chyby dělám já
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Róža »

Zdravím přátelé v zeleném
Děkuji za reakce už mám Tauri doma a po peripetiích i nastřeleno. Problém jsem měl s klapkovou montáží,kde jsem neměl utažené malinkaté zajišťovací červíky. Vše řešeno s telefonickou podporou,kde profesionálně poradil p. Procházka. Je tam i nový zoom,kde se na starších přístrojích objevovalo na displeji zoom 5,4. Na těchto nových se objevuje zoom 1,0 a při mačkání tlačítka zoom to skáče po 1az do pěti, což jsou násobky 5, 4, takže digitální zvětšení je až 27 násobné (ale to už vidíte zajíce jako kostku 😏) Po delším stisku tlačítka zoom se podbarví ikona zoom zeleně a můžete otáčením kolečka zumovat po desetinách, jenže to funguje tak, že to skočí z 1,0 na 5,0. A potom můžete zoomovat po 0,1 jen od 5,0 k 1,0, takže chcete-li zoom 1,5 musíte z 5 projet celý rozsah po 0,1až k požadovanému digi zvětšení. Velice nepraktické, což uznal i p.Procházka. Tak to jsou mé postřehy z krátkého používání Eaglu. Jinak firma Nový Efekt byla letos v březnu zrušena a vymazána z obchodního rejstříku. Nová firma se jmenuje Termovize EAGLE s.r.o se sídlem Petrov 16. Tak snad se pro nás zákazníky nic nezmění v tom negativním smyslu
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Bock »

v menu se to zvětšení dá nastavit jako skokové já mám oriona a tam mám 3,3x základ, pak hned 6,6x a pak 13,2x a zase dokolečka a řeším to normálně levým točítkem

taky se i stávalo že jsem si to omylem vypnul při nahrávání, když jsem šel skrze "teploměr", když se de skrze krátké menu - nevypneš si to
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Róža »

Zdravím všechny přátele v zeleném
Mám dotaz, nemohou nastřelit Tauri. Pořád mám posun v zásazích,ale jen ve vertikální poloze. Vyzkoušel jsem to na dvou kulovnicích CZ 550 ráže 6,5x55 a 7 rem.magnum,obě kulovnice chodí s denní optikou přesně bez jakéhokoli posunu zásahu. Takže jsem vyloučil chybu zbraně a střeliva.Jakmile namontuji Tauri na originální montáži, nejde nastřelit, protože zásahy jsou rozházené kolem 10 cm převážně ve vertikální poloze. Když už se mi to jakž takž podaří, nastřelit tak po pár výstřelech je opět rozhozené. :oops: . Veškeré střílení bylo z nastřelovací stolice. Volal jsem do firmy,moc mi nevěří,ale v pondělí to tam mám přivést. Tak snad uvidím kde je problém.
Jaké máte zkušenosti s montáží a jak vám to šlo nastřelit a jak to drží nástřel.
Děkuji
DoDo
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 29.10.2018, 16:17

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od DoDo »

Měl jsem podobný problém, u mě to byla uživatelova blbost, u mého eagla po korekci zvolím uložit, dostanu se v menu o level výše a musím ještě jednou zvolit uložit. Teprve pak se mi uloží změna.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od dalas »

Měl jsem podobný problém. Po nasazení terma první rána dobrá, druhá a další dolů. Vše bylo zaviněno mou blbostí. Z denní optiky jsem měl zadní Weaver kámen asi o 1,5mm vyšší z důvodů sklonu puškohledu. Nesouosost kompenzoval Optilock. U Eagle mám Innomount a bylo mi líno vyměnit zadní kámen. Montáž prakticky seděla na kamenech jen přední hranou. Zpětným rázem si ale montáž vždy sedla. Takto jsem pravděpodobně přišel o pár úlovků, až mě to dožralo a zadní kámen jsem vyměnil za původní originál. Zdá se, že je to vyřešeno. Je dobré si udělat při nastřelení záznam a ten pak prohlídnout v nějakém editoru políčko po políčku. Hodně to napoví. Používám k tomu VideoPad.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Róža »

DODO
Mě se změna nástrelu uloží hned napoprvé. Zkoušel jsem to i s upnutou kulovnicí ve stolici kdy jsem posunul nástřel,vypnul přístroj,po chvíli zapnul a kříž zůstal tam kam jsem ho posunul.
To Dalas
Já to odhaduji na montáž. Něco podobného jako to dělalo tobě. Nástřely jsou vertikálně jako kdyby si ta montáž pořád sedala. Při zkoušení se zdá, že sedí dobře.Jen nemám kameny, mám to přímo v rybyně. Jestli jsem to dobře pochopil tak to máš na jiné montáži než k tomu dodává Eagle
Díky za postřehy, jsem z toho trochu smutný. Snad to ve firmě vyřeší. Když to chodí Vam,tak musí držet i mě :wink:
Jen mě zaráží,že i když tam dám puškohled na obyčejné montáži,kde je ještě jeden šroubek stržený, takže to drží jen na třech,tak to chodí do pětikoruny a ani se to nehne
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od dalas »

Montáž mám, jak jsem psal, Innomount. Dodal mi to přímo Eagle smontované s adaptační vložkou. Je mi jasné, že montáž dostává dost na frak, neb puška v ráži .300 Win.Mag. je relativně lehká. Má 3,8 kg.
Jestli je vada v přístroji (čemuš osobně nevěřím) nebo v montáži, tak to u Eagle určitě odhalí.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Róža »

Posílám fotky terčů s denní optikou.
Přílohy
Stříleno přes optiku 7x50 Meopta. První spodní rána vystřelena po namontování a hrubém seřízení přes hlaveň. Poté překlikáno na výstřel a vystřeleny čtyři rány za sebou
Stříleno přes optiku 7x50 Meopta. První spodní rána vystřelena po namontování a hrubém seřízení přes hlaveň. Poté překlikáno na výstřel a vystřeleny čtyři rány za sebou
compressed_1659616743647.jpeg (46.75 KiB) Zobrazeno 2996 x
Róža
Nový návštěvník
Příspěvky: 36
Registrován: úte 26.6.2018, 12:51

Re: Termovize EAGLE Tauri

Příspěvek od Róža »

A teď namontováno Eagle Tauri a stříleno bez seřizování .
Přílohy
compressed_1659616743262.jpeg
compressed_1659616743262.jpeg (41.79 KiB) Zobrazeno 2995 x
Odpovědět