Noční vidění pozorovací

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od cr001 »

Tak jsem na základě nějakých SZ udělal narychlo videa s inetrním přísvitem a s pulsarem 940nm.
https://www.youtube.com/results?search_ ... ddwarf1289
Je to na vzdálenost od 75 do cca 184m (měřeno laserem). Bohužel je to bez zvěře, tak nevím, jestli to bude k něčemu. Pak je tam ještě takové krátké video se zoomem na 244m se zahřadovaným bažantem (ovšem je vidět jen reakce světla na přísvit). Problém je, že nahrátím na youtube ty videa hodně ztratí kvalitu - je tam v některých místech dokonce kostkování....no po velikonocích zkusím něco se zvěří :)
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Posmiros »

Zkoušel jste někdo Yukon RANGER LT 6,5x42? Byl jsem v Brně na Techagru a měli ho na stánku Binoxu. Zpracování se zdá slušný a údajně to má technoligii jako Yukon Photon a je v tom integrovaný přísvit 940 nm, což je super.
http://www.binox.cz/digitalni-nocni-dal ... lt-6-5x42/
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Petr1970 »

nějaký nový zkušenosti s PULSAR RECON 870R? sahal jsem na to v krámě a vypadalo to zajímavě - kouká to tak nějak stejně jako Photon 6,5 např?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Posmiros »

Vypadá to jak kdyby ty pozorováky nikdo neměl :mrgreen: mě teda to přesouvání flinty, abych se podíval taky dost vadí :roll: :evil: hlavně v kazatelnách s malými okénky je to děs :twisted: :twisted:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od kikin »

Petr1970-ten recon je kvalitativně lepší než Photon.Je to ale stejně slepá ulička.Jdi do quantum 19s,to ti otevře oči.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Petr1970 »

zrovna se mi rozbila tiskárna na peníze, takže termo pro tento rok "vypouštím" )) tohle mě zaujalo celkem kompaktností a jestli to kouká "stejně" jako photon 6,5, tak za ty prachy to beru jako velmi pěkné.. a do setu s "yukonem" proč ne..
kdyžbych se díval termo a pak to v yukonu neviděl, tak bych byl akorát nasr....

chápu že termo 150k je budoucnost, ale pro mě až za pár let (jako s nočákama, na to moje domácí žvejkání do toho nedám víc než to photon-atn... - aneb obyč yukon za tmy bez sněhu kouká líp než swarovski:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od crif »

Před časem jsem po okolí rozprodal 510 a pořídil 50s. Za mě velká spokojenost.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od rimar77 »

osobně raději koupím třeba na splátky dražší termo než digitální pozorovák, výhoda terma je v tom že tu zvěř vidíš už v křoví a můžeš se nachystat dříve než to vyleze ven, samozřejmě chuť rozkopat flintu když v termu vidím a v puškohledu ne je blbá ale to hrozí u lišek, u prasete se zpravidla chytneš a můžeš střílet, další výhoda terma je v téhle době že nestřelíš bachnu od selat jelikož ty i v té vysoké trávě uvidíš atd. pak také díky termu lépe zjistím co a jak mi kde chodí a pak mohu s digitálem zvolit změnu stanoviště abych se k tomu dostal a co nejvíce eliminoval omezení digitálu prostě posune tě to jinam atd. ale každý musí samozřejmě pořídit to co chce jsou to jeho peníze takže asi tak.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od kikin »

Petr-já doporučoval pozorováček a ty píšeš o střeleckém.Kombinaci pozorováček termo a digitál(i když lepší)jsem používal.Omezíš tím dobu plašení jen na střelbu a uvidíš věci o kterých se ti nezdá.Až to vyzkoušíš a omakáš,srazíš ten krám z flinty.Jinak souhlas s Rimarem.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Petr1970 »

kikin: ne, já to chápu.. ale podle mě je blbost mít k "yukonu" termo pozorovák za 70k - uvidím tím o hodně líp a budu zkalmanej co se týče střelby..

když bych pořídil puškohled za 150, tak chapu pozorovák(termo) za 70....

proto sem se ptal jestli "digitál pozorovák" za 16k yestli kouká "jako yukon" (neříkám že je yukon hitparáda atd..)
nechci řešit ani financování, splátky atd.. na rekreaci mi přijde yukon dostatečnej, proto uvažuju o nějakém podobném doplnění přes pozorovák
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Posmiros »

Chápu vaše nadšení pro termo, ale pro nás v polních honitbách, co vidí prase sotva 3x do roka je termo za x desítek tisíc trochu zbytečná věc :wink: Na těch pár lišek a ojediněle prase bohatě stačí i ten Photon plus nějaký digitální pozorovák :) Jde spíš o to, že mi co jsme pracovně vytíženi, nejsme tolik limitování tím jestli svítí měsíček nebo ne a člověk může jít třeba na posed i když je tma a houby vidět :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od zvire »

Nemám sice mnoho zkušeností s termem, ale myslím si, že právě v tomto období u té bachny ty selata ve vysoké trávě vidět nebudou!!! Jinak by to chlapy při sekání luk používali pro vyhledávání srnčat!!!
Ještě k pozorováku. Také jsem o něm uvažoval, ale vše vyřešila schvenk montáž! Prostě si vycvaknu nočák , podívám se a pokuď chci lovit, cvaknu ho zpět a nemám problém!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od kikin »

Petr-jasně,že to kouká a i líp.Jde o to,že až s Pfotonama prohrábnete všechny rudly co se u vás motaj,uděláš výměnu .V tom případě už nebudeš chtít svítit pozorovákem.Aspoň něco nebudeš muset obměňovat.I při této kombinaci uvidíš nesrovnatelně víc a i průsery si ušetříš.Dohledávat v bordelu můžeš.Prvně jsem to měl jen půjčené,ale po prvním sezení jsem nemohl pochopit,jak jsem mohl bez toho žít.Hned jsem to mazal zaplatit.Najednou vidíš násobně víc zvěře i v hloubce lesa.To žádný digi neumí.
Posmiros-právě když jseš pracovně vytížený potřebuješ účinost a ne si to předplašit digi pozorovákem a vyhnat photonem.
zvíře-je vidět,že ty zkušenosti nemáš.Vidět je hodně.Klidně jsem spočítal čerstvá selata v hnízdě.Nebo dohledal lišku,která se v agonii zahrabala do listí,že když jsem z metru svítil baterkou nebyla vidět.Nemluvě o střílení v této době do vysoké trávy :mrgreen: to je fakt na průser.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od rimar77 »

zvíře přesně jak říká Kikin vidět opravdu jsou a vím o čem mluvím navíc je rozdíl mezi zalehlým srnčetem a pobíhajícím seletem prostě vidím že se v trávě motá něco živého malého okolo většího prasete tak asi mohu předpokládat že to bude sele, proč by si měl nějaký zemědělec pořizovat termo za desítky tisíc aby nám ochránil srnčata??
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od zvire »

Chlapi, já Vám věřím, že je vidět! Termo jsem měl půjčené asi 4x a musím přiznat, že je to jiná liga!!! ALE! Měl jsem to půjčené v sezóně, na strništi a nebo na posečených pastvinách při kraji lesa! V lese je s tím vidět daleko víc jak na polích s kulturou! Ale stačí jinovatka na vyšší trávě, nebo na oplocence a vidím prd!!!! Nechci to někomu hanět, jakýko-li pokrok aby člověk neudělal průser je dobrý! Na flintě je to taky o něčem jiném, než s digitálem! Na mě je to ale stále dost peněz na pořízení terma, to si klidně nějaký ten kus černé odpustím! Je to jen můj osobní názor!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Odpovědět