Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Termokamery

Příspěvek od vava »

Můžu poprosit o zkušenosti s bateriemi / resp. nabíjením termovizních předsádek? Zatím všechny co jsem našel (kromě Nitehog Viper) (myslím v cenové hladině do 70 tisíc) jsou napájeny dvojicí CR123A a to vedle sebe, takže nejdou nahradit výkonnější (a hlavně provozem levnější) a nabíjecí 18650 a limituje to jejich výdrž podle výrobců na 3-4 hod max. Pulsar Core FXQ má adaptér pro připojení externího zdroje, ale znamená to pořídit ten adapter (cca 1000) a pak baterii a tu nějak upevnit na zbraň, což se mi jeví jako ne úplně ideální řešení.
Night Pearl má adaptér na dvě baterie 16650, což prodlouží dobu na jedno nabití na 7 hod a 16650 jsou nabíjecí.
Má někdo nějaká jiná řešení? Jedna CR123 stojí cca 70 K a to by znamenalo prakticky každou vycházku cca 140 Kč .....
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termokamery

Příspěvek od Georg.H »

Tak kup nabíjecí RC123A
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Termokamery

Příspěvek od vava »

Našel jsem nejvíc 1000 mAh a to je dost málo ...
milanhb
Častý návštěvník
Příspěvky: 91
Registrován: pon 25.6.2007, 8:49
Bydliště: Vysočina

Re: Termokamery

Příspěvek od milanhb »

Trochu jsem brouzdal a narazio na
Pulsar Thermion XM30
Vypadá to na pohled dobře
Milan
zdenek64
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: ned 24.5.2020, 20:49

Re: Termokamery

Příspěvek od zdenek64 »

Číslice 30 v názvu přístroje znamená průměr přední vstupní čočky. Je to jako u ostatní optiky, čím menší vstupní čočka, tím menší propustnost světla nebo u termokamer tepla do přístroje k dalšímu optickému, digitálnímu nebo tepelnému zpracování. Menší vstup pak zmamená i menší výstup pro koncového uživatele lovce. Proto se dnes dělá optika se vstupními čočkami 50 nebo 56 mm, aby byla použitelná i za zhoršených světelných podmínek. Navíc při pohledu do ceníku není rozdíl mezi XM30 a XM50 zase taková raketa, aby nešlo třeba měsíc dva počkat a došetřit. To je vidět na bazarech. Lidi koupili nižší řadu za nižší cenu a po půl roce to ze ztrátou prodávají a jdou do vyšší a dražší řady. Pokud ale lovíte třeba v lesních honitbách na vnadištích na krátké vzdálenosti, bude vám myslím XM30 plně dostačovat.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Termokamery

Příspěvek od xtaup »

Měl bych dotaz ohledně vypadávání pixelů u termovizí. Je to obecný problém nebo je to o kvalitě výrobku? Mám Thermiona cca. 1,5roku a už tam vypadané pixely jsou, tak nevím jestli je to důvod k reklamaci, použitelné to samozřejmě bez problémů je, ale trochu mi to u takhle drahého přístroje vadí a nevím, jak rychle budou vypadané pixely přibývat. Stává se to i u kvalitnějších výrobků jako je Archer nebo Eagle? Děkuji.
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Termokamery

Příspěvek od fori »

Ahoj, máte někdo zkušenost s Pulsar Axion XM22? Lovím pouze v lese a v převážné většině na vzdálenost od 100 m.
Nepotřebuji vidět blechy na liščím zadku, ale detekovat zvěř do 150 m. Jde mi o to, abych věděl že "něco" jde a mohl se připravit. A třeba porovnání s Hikmicro 15 nebo Infiray xeye C2W. Díky
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Termokamery

Příspěvek od cobaj »

,,xtaup,,
vadne pixely by jsi mozna nasel pri dukladnem hledani na kazdem pristroji. Otazka je kolik a kde. A take display ci jadro. Pokud zustaneme u verze display: zatim nejbrutalnejsi jsem videl u kamarada na Pulsar Trail XP50. Vypada to jak na vyjasnene obloze. Sama hvezda. Hruza. A stale pribivaji. Reklamovat to jde, ale je na to nejaka norma ktera rika kolik uz je moc. Stejne jako napriklad u televize. Pokud je to slusna firma vymeni display. O nic nejde, je to polozka za par kacek v porovnani s cenou pristroje. M
jhubka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 14.2.2022, 18:11

Re: Termokamery

Příspěvek od jhubka »

Termovize HIKMICRO LINX PRO LH 19
Je normální, že v tomto zařízení , jak ve stavu zapnutém /pozorování/, tak ve stavu spánku, přibližně každých 3 až 5 minutách dvakrát docela dost nepříjemně praskne. Když jsem se dotazoval prodejce, tak mi zdělil, že se přístroj kalibruje a že je to normální. Prasknutí je dost hlasitý.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od johnyc77 »

Ahoj, nemáte zkušenost s Rico RL42 a režim stand-by? Nedaří se mi ho zapnout, respektive vypnout displej a nechat přístroj v pohotovostním stavu a stisknutím tlačítka opět zapnout.
Termovize je nová, vystřeleno do 10ran.
Díky
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termokamery

Příspěvek od Georg.H »

Co ti to dělá?
Zkoušel jsi chvíli podržet knoflík pro zapnutí?
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od johnyc77 »

Georg.H píše: úte 22.11.2022, 19:54 Co ti to dělá?
Zkoušel jsi chvíli podržet knoflík pro zapnutí?
Jasně, právě že jsem zvyklý z NV od Yukonu a Pulsaru podržet a při odpočítávání pustit a tady nic, naskočí znovu obraz.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Termokamery

Příspěvek od Georg.H »

Obrázek
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od johnyc77 »

Georg.H píše: stř 23.11.2022, 9:33 Obrázek
Tohle mám nastavené na 2min, a když zbraň opřu, funguje to, ale při tom vypínaní ne. Zkoušel jsem hledat jestli to není třeba v chybě softwaru, ale nikde jsem nic nenašel.
fotopetr
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 06.5.2019, 20:20

Re: Termokamery

Příspěvek od fotopetr »

Ahoj. U Pulsaru thermion xm 30 jsou na dipleji všechny ikony včetně kříže bez problému čitelné ,ale z krajiny je vidět jenom jednolité šedivé nic. Nevíte někdo čím by to mohlo být? díky za radu P.S. krytka je oklopená
Odpovědět