Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termokamery

Příspěvek od Nighthunter »

vava:mrkni na zahraniční forum, kde už se o tom hodně psalo
např. tady
http://www.predatormastersforums.com/fo ... er=3133869
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Termokamery

Příspěvek od cobaj »

No ono co k tomu konkrétnějšího dodat. Nástřel si žije svým vlastním nepředvídatelným životem u většiny přístrojů. Doleva, doprava, nahoru, dolu. Nebudu tvrdi že u všech, určitě by se spustila debata ,,mně ten můj drží,,
M.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Termokamery

Příspěvek od gonias »

Nedrží nástřel, bum a seš bez přístroje min. 1 měsíc a to nepočítám nervy s prodejcem, s poštou, atd.
V těchto momentech prostě uznáš, že výhoda tuzemského supportu (Archer, Eagle) a to takřka okamžitě, za ty peníze stojí. A to se stále bavíme pouze v rovině záruční lhůty. Když přejdeme do pozáruční lhůty, tak tam to platí dvojnásob.
Plus přidaná hodnota v podobě doporučení montáže, pomoc s nastřelením a vůbec řešení celého celku, aby byl funkční. Né že si koupíš přístroj v krabici, pak na to dobastlíš montáž, hlavně ať to moc nestojí a pak k překvapení některých to lítá v rámci celého obrazu.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Bartes
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 17.12.2017, 11:17

Re: Termokamery

Příspěvek od Bartes »

Taky jsem mel problem s drzenim nastrelu a opravou pixelu u Pulsar XQ50LRF. Poslal jsem na reklamaci. Pristroj 25 dní pryc a vratil se s tim ze tam zadna zavada nebyla zjistena. Reklamace zamitnuta!!! Nasadil jsem termo na kulovnici a nastrel zatim drzi, ale nevim jak dlouho to bude trvat. To ze to opravovali nepriznaji, aby ti pak jak to budes reklamovat potreti nemuseli vracet penize.
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termokamery

Příspěvek od Nighthunter »

Bartes: Zajímá mě datum pořízení přístroje, jelikož do 6 měsíců od nákupu nemusí kupující prokazovat závadu přístroje u prodejce.
Pokud je 6ti měsíční lhůta překročena, musí kupující prokázat závadu u prodejce, který kupujícímu vystaví reklamační protokol.
Bartes
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 17.12.2017, 11:17

Re: Termokamery

Příspěvek od Bartes »

Nighthunter: Bylo to 9 mesicu a par dni.
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termokamery

Příspěvek od Nighthunter »

Bartes: Řešil jsem podobný problém s prodejcem.Po uplynutí cca 10 měsíců od nákupu se vyskytla závada u termozaměřovače v podobě ,, zamrznutí,, obrazu. Závada se pravidelně opakovala.Přístroj jsem odeslal prodejci s podrobným popisem závady.Kamera se mi vždy vrátila v původním stavu (2x reklamace) tj.neopravená.Prodejce ani v servisu,, Binox,, nezjistili uvedenou závadu.Dlouho jsem nemohl přijít na příčinu, proč obraz ,, zamrzne,, Nakonec jsem zjistil,že vlivem nízkých teplot, docházelo k uvedené závadě.Příčinu závady jsem řešil osobně s prodejcem na prodejně, kdy jsme přístroj nechali 5min.v lednici a uvedená závada se projevila, takže jsem od prodejce obdržel reklamační protokol a přístroj putoval na servis k výrobci.Jelikož přístroj nebyl opraven do 30 dne od podání reklamace, odstoupil jsem písemnou formou od kupní smlouvy.Prodejce byl nucen vrátit fin. částku v plné výši.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Termokamery

Příspěvek od pufr »

Tři nové "termovize" se objevily v nabídce Burris Optics (partner Steinera, tak by se mohly objevit i v Evropě). Designem trochu připomínají některé "tuzemské" produkty:

https://www.burrisoptics.com/new-products-2021

Možná jsme měli udělat vlákno "Obři" začínají chápat o čem je dnes "kšeft" v optice :D :lol: :? :oops:
Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Termokamery

Příspěvek od lovec »

Uvidíme, ako budú obri držať krok s trendmi na trhu. Pre firmy ako Leica, Zeiss, alebo Burris je to oblasť, v ktorej sa ponuka mení veľmi rýchlo a treba na ňu reagovať. Oproti zavedenému prístupu, kde nový model ďalekohľadu, alebo puškohľadu vydrží na trhu niekoľko rokov a je stále považovaný za hodnotný tovar, tak v oblasti termovízii je tá modelová obmena omnoho rýchlejšia. Aj po stránke funkčnosti nejde len o kozmetické úpravy, ale často kompletne nové vnútornosti, ktoré zásadným spôsobom posúvajú nový produkt dopredu z pohľadu užívateľských vlastností a výkonu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: Termokamery

Příspěvek od dreamer4u »

Zdravím... Chcel by som sa informovať ohľadom prevádzky termokamery. Uvažujem nad kúpou a celkom by ma zaujímalo ako to je s takým elek. prístrojom keď sa s tým človek v zimnom období vráti do tepla domova. Ako všetci vieme, dochádza okamžite k oroseniu prístroja. Klasickej optike ak je kvalitná to nevadi avšak ako je to s citlivou elektronikou termokamery? Nemôže sa niečo poškodiť. Poprípade ako to riešite vy?
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Termokamery

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. Takže elektronika zastarává jak morálně, tak se normálně opotřebovává. Takže běžný postup, jak když přijdeš normálně z lovu s flintou. Pokud jsi na čekané, šoulačce, obecně na lovu, tak se taky vzdušné vlhkosti, rose, mlze a přeháňce nevyhneš. Kde je v revíru a jeho okolí víc digitálů a různých přísvitů, tak tam nejvíc zvěře v pohybu, když je humus počasí. Jinak je to jen o kvalitě značky, rozumný výrobce s nějakou vodotěsností musí počítat, vybavení modelové řady a někdy i štěstí na konkrétní kus.
Za sebe jsem toto neřešil, mě to drží.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Termokamery

Příspěvek od pufr »

Když se vrátíš z mrazu domů se zrcadlovkou od Nikonu, taky jí nenecháš "orosit"
Ono nakonec ani těm odolným puškám takovéhle zacházení moc nesvědčí ...
A například návrat ven do mrazu s orosenou zbraní a optikou může znamenat, že když není v autě rozmrazovací sprej, tak si dolovil :? :D
Rychlé změny teplot ničí hermetizaci i u kvalitní, drahé optiky ...

Staří hajní dávali vymrzlou pušku do peřin, kde se bez přímého / volného přístupu vzduchu teplota pomalu vyrovná a ke kondenzaci vody nedojde. Dnes duchnu plně nahradí polstrované pouzdro termovize / zbraně, která rozepneš až po cca dvou hodinách doma v teple :)
Zbraň nebo optika budou stále "studené" ale kondenzovat už na nich nic nebude :)

U té elektroniky jsou pro uživatele v tomhle směru podstatné údaje výrobce o klimatické odolnosti a prachotěsnosti IPX a IP, viz tabulka třeba zde:
https://www.alza.sk/slovnik/stupne-ochr ... toChange=1
Pufr
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Termokamery

Příspěvek od Michal_123 »

Josef to popsal zcela přesně dle mého názoru.
Máš pušku na používání, tak holt zmokne a zmrzne.
Hlavně je třeba si uvědomit, že jakákoliv elektronika může vydržet přesně ty dva roky co je záruka. A nebo taky pět. A to bez ohledu na to, jak se používá. A stejně morálně zastará.
No a pokud chceš zamezit - alespoň v rámci možností - opocení pušky, musíš dát zbraň do pouzdra už před nástupem do auta.
Já na to dlabu a pušku naopak doma postavím vedle výdechu topení. Protože se na zbrani udělá led hned, jak vlezu doma do dveří, když je venku správný mráz. Zbraň v teple do rána v pohodě oschne, takže do trezoru nenosím vodu.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Termokamery

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Za mě by celý systém měl být konstruován tak, aby vydržel běžný provoz po nějakou, u konkrétního výrobce, obvyklou a zkušenostmi předpokládanou dobu. Kvalita se zaplatí a měla by více vydržet i po záruce, ale páteční kus je sviňa. Ta elektronika, ale i optika a nakonec i flinta, dostane ten teplotní ráz (vlhkostní) i při příchodu do revíru. Prostě dám pušku doma do kufru, strčím ji v garáži do auta a jedu do revíru třeba 3-5 km. Za tu dobu je pořád na pokojové teplotě a pak ji vytáhnu do -mínus osm stupňů. Takové ty letní a jarní přeháňky z čistého nebe. Strkání flinty do peřin je pěkné, ale taky musíte třeba čistit po výstřelech a není čas si s tím hrát, protože máte třeba další navazující povinnosti nebo je v peřinách nějaká srnéčka a čeká na zbraň zcela jiného typu a kalibru. Chovat se k tomu slušně, ale normálně. Samozřejmě, když to budeš intenzivně oprašovat, tak je dobré se okolních lidí zeptat: " Zda stírače stírají?" Hned pochopí, že situace je vážná a kdo, respektive co, je na vrcholu zájmu.
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Termokamery

Příspěvek od Bock »

Za mě... nechal jsem zbraň na radu moudrých do rána v pouzdru, po příchodu domů do tepla - jen jednou...
ráno jsem ji měl jak lišku a celou ji kartáčoval od rzi

jinak řečeno, je li venku pod nulou, vždy se to orosí, i v pouzdru a proto přijdu domů, okamžitě vybaluji, nechám orosit, po 15minutách protáhnu lauf do sucha, ať jsem střílel nebo ne a vše utřu do sucha něčím savým, do laufu film clp a nechám to rozložené ležet mimo trezor do rána...olej dávám na zbraň až mám čas v průběhu do 24h.

S termákem, i běžnou optikou to dělám stejně - skla ale neotírám, orosí se a pak se kondenz odpaří, mapy to neudělá...čím méně čištění skel, tím líp.
montáž je li ocelová, nebo její díly, obstarám podobně jako zbraň

Nemám problém s termem- alespoň já tedy...
Odpovědět