Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Termokamery

Příspěvek od Rogam »

To Hirc

nesmí to být za překážkou, stačí jednolitá stěna z trávy a pak nevidíš nic...., ale pokud koukáš třeba do roští, zvláště nyní když není listí, tak je tam vidět fakt dobře
jen pro zajímavost, měl jsem termovizi v Africe a koukal z kopce do travnatého údolí, kde v horku (cca 200 m) odpočívali sloni - klasickým dalekohledem jsem viděl jen jejich hřbety, ale v termovizi jsem je prakticky neviděl, ta tráva byla od slunce tak rozpálená, že mi to splývalo....
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

https://www.youtube.com/watch?v=cjYRNnIFZ1g&spfreload=1 zase jeden možná pro někoho zajímavý odkaz
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

https://www.stream.cz/nicenipovoleno/10 ... nejnovejsi
dal jsem to sem protože na závěr jsou termokamery :-)
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od Zbrojovák »

jo Optix snapshot - ten by se hodil :wink: ale na za 300papírů :roll:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Zbrojovák tak tady máš levnější variantu :-))
https://www.youtube.com/watch?v=0lS6Lm3RWfs
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od Hirc »

Nový přístroj z IWA - Pulsar Core FHD50

Co je na něm zajímavé je možnost použít jako
- předsádku na denní optiku
- samostatný puškohled
- pozorovák do ruky
- a případně i předsádku montovanou na "railu"

Tohle všechno lze v rámci jednoho kompaktního přístroje nakonfigurovat díky výměně zadního dílu (adaptér na puškohled, okulár pro pozorování, delší okulár pro silnější ráži), případně jsou na spodku dva šrouby pro umístění montáže.

Jednotlivé verze se liší frekvencí zobrazování, možností zapnout kříž (kvůli legislativě v jednotlivých zemích) - proto jich je tolik.

Co jsem nebyl schopen z reprezentanta Pulsaru vyrazit, je změna nastřelení u předsádky. Pořád je to totiž obrazovka jako u digitálu, takže si dovolím spekulovat, že zachování nastřelení bude závislé na montáži na objektivu.

Co tomu chybí oproti specializovanému puškohledu APEX je absence výstupu pro video a naopak vstupu pro externí napájení.
Cena cca lehce přes 120t :? Tedy sice za polovinu než konkurence, ale pořád "raketa"... Dostupnost v druhé polovině 2015.

http://www.vadasztavcso.hu/product.php?id_product=1072
Core.JPG
Core.JPG (143.6 KiB) Zobrazeno 9822 x
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od Zbrojovák »

zde je trochu něco více specielně o FHD50
http://vadasztavcso.blog.hu/2014/12/13/ ... era_elotet

Rozhodně by to chtělo uchytit zvlášť na hlaveň, ne jen na optiku.
zde je vidět uchycení na objektiv denní optiky - podobně jako na DFA - no nevím...
http://arbalett.ru/opticheskyi-pricel/t ... core-fhd50

ve spod to mělo mít picatinu pro montáž, nevím jestli tam je, z obrázků to není patrné

výhodou předsádky oproti apexu bude možnost použití světelného bodu v denní optice, ten kdo nechce furt přehazovat denní za noční, ale jen přidat noční, denní mít na pevné montáži - proč ne. ta nemožnost nahrávání by mě za ty peníze celkem vadila - přece jen se z toho videa dá potom ledasco vyčíst, je li třeba.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od Hirc »

na spodku přístroje jsou dva závity, stejně jako do mají ostatní NV od Pulsaru. Akorát třeba toho Apexe fotí už s našroubovanou montáží, zatímco tohle nikoliv.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

když já si pořád myslím že předsádka vždy bude horší než přímo např. ten Apex kterej je už určenej na flintu a nemáš tam další sklo navíc a nemusíš řešit uchycení na puškohled případnej posun záměrné osy atd. ale zkušenosti stím žádné nemám takže pokud někdo měl možnost předsádku vyzkoušet moc rád se něco dozvím
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od Zbrojovák »

Trend za posledních 10-15let ve světě v armadních složkách jsou předsádkové modulární systémy. Mají řadu, výhod jinak by se neosvědčily a šlo by se jinou cestou - nevýhodu mají jednu - snížení výkonu NV (zavedením ale posledních gen. NV se ten úbytek stírá a systém je použitelný v závislosti na klima podmínkách v noci i na 800 a více metrů - otevřený prostor).
V reálu nasazení NV přesádky na odstřelovačku zanamená nastavit na denní optice již předem známé korekce- pro druhý zeropoint (pro systém s NV) od kterého se teprve cvrká na regulerní opravy před střelbou.
Záleží jak přesně je montáž předsádky udělaná, aby ji dostala maximálně a opakovatelně stejně do osy s denním zaměřovačem - čím přesněji- tím méně oprav pro celý NV systém.
Volně přepsáno z úst jednoho nejmenovaného příslušníka elitních skupin naší army.
Věřím že se dá toto uplatnit na všechny předsádky i ty digitální.
Poslední trend je z integrování obrazu termo a NV do jednoho v reálném čase buď přidáním termomodulu a promítáním termoobrazu zepředu do obejktivu NV (brýle pro boj v uzavřených prostorech - zhorší to ale obraz NV) anebo je obojí rovnou integrované v jednom - to jsem viděl jen u velkých stativů třeba na minulém IDETu. Věřím ale, že v USMC už to mají dnes i na zbraních jednotlivce.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

zbrojovák to že armáda jde cestou předsádek to je jasný, předsádka zabere méně místa je lehčí atd. jasná výhoda pro vojáka ale vojenské zbraně mají dlouhé raily, které na loveckých zbraních nemáme a přenastavovat kříž na puškohledu pro mne je docela nepříjemná věc - nemám tu zručnost profíka který to dělá denně jak stím cvičí, to bych tam musel mít balistickou věžičku kde budou ty dvě hodnoty přednastaveny a jen to jednoduše překliknout, tudíž pro mne je jednodušší vzít do batohu NV či termokameru a tu na posedu přehodit a nebo vyčlenit jednu zbraň, na které to bude umístěno stabilně a brát si to do lesa takto
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

no teď jsem přečetl moc zajímavej článek ve střeleckém revue jak začali používat telefony jako zaměřovače a dokonce k tomu maj nějaké pouzdro které z něj udělá termokameru no myslím že za deset max. dvacet let přijdem na posed přicvaknem mobil coby termozaměřovač a budem lovit :-)) a mezidobí než něco přijde můžeme surfovat po netu :-))
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od Zbrojovák »

Ač jsem nyní fanda moderních technologií - toto už je i na mě moc, vždy jsem byl vyznavačem spartanského stylu. Když otec v 90. letech kupoval jeden z prvních dostupných Dedalů gen.1+, já se mu smál a tvrdil že v jednoduchosti je síla. Používal jsem normál xenon streamligt scorpion na hlavni a lovil v noci do 100m v pohodě i s 4x32 zeissem. Čili kdyby černá nezměnila chování - lovím bych s tím v pohodě dodnes a nehledal něco jiného. Nemožnost vidět v mlze bych v pohodě přežil... to že budu muset v roce 2015 koketovat s koupí termáku za 120tis+ kč, abych na tom byl jak kdys s baterkou, by mě nenapadlo ani v tom nejhorším snu...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

Zbrojovák zatím buď v klidu je to ještě v plenkách ale věřím tomu že časem se to rozjede přeci jen digitální NV dneska jede o 106 a toto je v podstatě to samé, chytré telefony už má taky v podstatě každej a jseem jeden z posledních v okolí kdo si brání tlačítkovej, dokonce se můžeš prý po netu připojit na meteostanici a bude ti to říkat rychlost a směr větru a samozřejmě to hned pořizuje video a variozvětšení 1-5X a zatím použitelné na 300 yardů, GPS lokátor a azimut střelby atd. ale jak říkám za deset dvacet let věřím že to bude makat moc pěkně a rovnou ti to pošle fotku toho co ulovíš na finančák a než dojedeš domů budeš tam mít kolik máš zaplatit státu na daních :-)) hold pokrok nezastavíme
jinak sparťanskej styl považuju jak si borec natřel lauf bílou barvou aby mohl v noci mířit na jaguára :-))
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Termokamery

Příspěvek od tibi1 »

Zbrojovak to napisal neuveritelne presne....a dodam len aby bolo este na čo strielat
Odpovědět