Předsádky NV na puškohled

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od sulipupin »

Zdravím,nemáte někdo praktické zkušenosti s předsádkami NV na puškohled?Myslím třeba střeleckou sadu Pulsar Challenger 1x20 od NV Optics.Díky za info.
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Sam60 »

Tak se s vámi podělím o moje zkušenosti s digitální předsádkou Pulsar DFA 75. Původně jsem chtěl koupit Nite Site, které mi dovozce hodně vychválil. Tento systém ve mě nebudil moc důvěry tak jsem zavolal ještě jednomu prodejci který prodával více značek. Ten mi řekl, že je to tak pro děti na hraní. Tím pádem bylo rozhodnuto. V poslední Myslivosti se můžete dočíst, že tato předsádka potřebuje korekci po každém výstřelu nebo nasazení. Vůli to opravdu má ale korekce se dá provezt velice jednoduše. Toto mě ale neuspokojilo, zjistil jsem že redukce co se dává na puškohled( koupil jsem si tu plastovou za 860kč, kovová bude asi lepší- ale ta cena!) má křivou dosedací plochu. Tu jsem přebrousil a abych vymezil vzniklou vůli, vyrobil jsem si "těsněni". Nyní je předsádka absolutně bez vůle i při opětovné sundání a nandání- střelbu nevyjímaje. Nástřel na 50 metrů chodí jednou dírou. Zatím jsem slovil jednouho kňourka na 70 metrů. Bylo to v kukuřici, takže na jistotu- plecovka. Přísvit svítí na 250 -300 metrů když je uplná tma. To je dál než bych chtěl v noci střílet. Máte někdo další tuto předsádku, jaké jsou vaše zkušenosti případně vaše ůpravy?
sarkafarka
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: ned 08.12.2013, 20:45

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od sarkafarka »

Včera jsem ho vyzkoušel , do cca 70 metrů to docela jde , jen doporučuji investovat do kvalitní přísvitové lampy / bohužel neměl jsem možnost vyzkoušet jiné generace NV , takže nemohu porovnávat , ale je mi jasné ,že je to o něčem jiném /. Jen mám problém s tím , že nosím brýle a s brýlemi jsem nedokázal zaostřit , ale bez brýlí ano , což nechápu :D :D .
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Sam60 »

Tak včera mi plastová redukce- objímka praskla, takže objednávám duralovou. Jinak absolutní spokojenost.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Zbrojovák »

Sam60:
Kolik ran s tím máš a kolik naloveno? Co ten dural, je to lepší? nešlo by to nějak uchytit přes montáž na hlaveň? Nezatěžovat puškohled?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Zbrojovák »

našel jsem nějaké video s Dedalem 540 s EOM dep0, prý je to cca 100m.
http://www.youtube.com/watch?v=D2ed7MqufSg
cenu jsem našel u nás cca 90tis kč katalog z 2008 dnes možná jen 80tis kč :wink:
http://eshop.eshop-snadne.cz/76784342/z ... httech.pdf

Máte to někdo? Zkušenosti?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Sam60 »

Zbrojovák píše:Sam60:
Kolik ran s tím máš a kolik naloveno? Co ten dural, je to lepší? nešlo by to nějak uchytit přes montáž na hlaveň? Nezatěžovat puškohled?
Naloveno? 4 selata- vzdálenost 30-80 metrů. Mám to nastřeleno na 50 metrů. Chtěl jsem na 100 ale přes den je blbě vidět na terč. Ten způsob nastřelení co je v návodu není moc dobrý na přesnost, tak jsem to naklikal na puškohledu- Meopta ZD. Mám to vynulovaný na 100 metrů. Když nasadím předsádku tak udělám korekci. Celkem vystřeleno asi 50 ran (8x57). Někdy se to po ráně vypne.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Zbrojovák »

No, to je taky možnost a u předsádek, kde vlastní korekce není i nutnost jak jsem se bavil s vojáky - při nasazení předsádky v terénu se kolimace provede opravou - naklikáním optiky na nástřel s předsádkou (známá oprava), při sejmutí ve dne se jde s optikou na nulu. Faktem je, že všechny předsádky mají uchycené zvlášť na railu, optiku a její montáž tak nezatěžují.

To vypínání po ráně je dost nepříjemné. Co reklamovat, nelze?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Sam60 »

Zbrojovák píše:No, to je taky možnost a u předsádek, kde vlastní korekce není i nutnost jak jsem se bavil s vojáky - při nasazení předsádky v terénu se kolimace provede opravou - naklikáním optiky na nástřel s předsádkou (známá oprava), při sejmutí ve dne se jde s optikou na nulu. Faktem je, že všechny předsádky mají uchycené zvlášť na railu, optiku a její montáž tak nezatěžují.

To vypínání po ráně je dost nepříjemné. Co reklamovat, nelze?
Ty raily jsou super ale už bys musel mit spešl předsádku. A další problém je jak ten rail dát na klasickou kulovnici. Takže bys musel koupit nějakou AR 10 co má dlouhej rail. Reklamovat to asi půjde, ale to nechám až na jaro. Záruka 3 roky.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od kikin »

Vypinani po rane je mozna zpusobeno posunem baterii pri zpetnem razu.Zmacknou se pruzinky,ztrati kontakt a pak znovu naskoci.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od pufr »

Jeden vypínající se Pulsar jsem pomáhal reklamovat - no problem

Oprava u vojenských předsádek (Simrad atd.) je u všech analogových přístrojů - protože tam se přesné "jedničkové" zvětšení (na tři desetinná místa) povede asi u jednoho ze sta přístrojů. U digitálů se to dělá opravou ve firmware a "mělo" by to sedět mnohem líp.

Kupodivu prý u Pulzaru záleží i na kvalitě montáže, která dává souosost zaměřovače se zbraní a tím polohu - vyosení vnitřního tubusu zaměřovače (puškohledu) vůči hlavnímu - "vnějšímu" tubusu, na kterém je upnuta předsádka. Když budou teda stavítka puškohledu seřízená (při nastřelení bez předsádky) výrazně od střední polohy - někde v krajní poloze, je předpoklad problémů i s předsádkou :?
Pufr
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Hirc »

to není "kupodivu", to je vlastnost. Digitální předsádka je televize na kterou se kouká skrz puškohled. Takže přesnost závisí na přesném a pevném umístění montáže... což pochopitelně není žádná sranda, hlavně u plastu. Není tam žádná "kolimace" obrazu jako u "zeleného" NV.

Taky proto je tam opravná funkce, kdy ti přístoj zobrazí svůj vlastní křížek, který si porovnáš "bajvoko" s křížem puškohledu. Za 40 litrů je to fakt pecka :twisted:

Mimochodem, udělat "zelenou" předsádku asi taky není uplná legrace, protože bývají dražší než NV puškohledy se stejnou generací čipu.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Zbrojovák »

Sam60 píše:
Zbrojovák píše:No, to je taky možnost a u předsádek, kde vlastní korekce není i nutnost jak jsem se bavil s vojáky - při nasazení předsádky v terénu se kolimace provede opravou - naklikáním optiky na nástřel s předsádkou (známá oprava), při sejmutí ve dne se jde s optikou na nulu. Faktem je, že všechny předsádky mají uchycené zvlášť na railu, optiku a její montáž tak nezatěžují.

To vypínání po ráně je dost nepříjemné. Co reklamovat, nelze?
Ty raily jsou super ale už bys musel mit spešl předsádku. A další problém je jak ten rail dát na klasickou kulovnici. Takže bys musel koupit nějakou AR 10 co má dlouhej rail. Reklamovat to asi půjde, ale to nechám až na jaro. Záruka 3 roky.
šel by dát švenk nebo klapka, už jsem to viděl - prostě dva švenky za sebou -jeden na optiku a jeden na předsádku, nebo montáž jak je na Blaserech. Hlaveň silnější či menší ráže a se zafrézováním čtyř sedel alá blaser.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od Zbrojovák »

no a co toto? cituji se pár odkazů výše. :roll:
"našel jsem nějaké video s Dedalem 540 s EOM dep0, prý je to cca 100m.
http://www.youtube.com/watch?v=D2ed7MqufSg
cenu jsem našel u nás cca 90tis kč katalog z 2008 dnes možná jen 80tis kč :wink:
http://eshop.eshop-snadne.cz/76784342/z ... httech.pdf

Máte to někdo? Zkušenosti?[/b]"

Chcete mi říct, že tyto jak píšete "zelené" klasické NV předsádky se nemusí kolimovat? Tedy dávat opravy na denní optice? Podle mě musí, dle toho co vím z AČR. Já bych v tom neviděl problém, dobrá optika s cvrkem či líp prstýnky + dobrá vlastní montáž a je to.
Celkem fajn je u těchto inline předsádek to, že se nemusí počítat se změnou záměrného bodu - zvednutím osy předsádky nad puškohled, což je třeba u té DFA75 ten problém v soustřelu (ještě krom kolimace).
viz
https://www.youtube.com/watch?v=1lZ1DqO6VaE od 15min:24s a dále
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Předsádky NV na puškohled

Příspěvek od včelák »

Chcete mi říct, že tyto jak píšete "zelené" klasické NV předsádky se nemusí kolimovat?

No to si teda troufám tvrdit že se nic nenastřeluje a dá se to mněnit na deseti flintách jen si každý dá správnou redukci na průměr svého puškohledu. Na waver liště by to samozřejmně nebylo souosé a muselo by se to nějak ladit. Prodejce mi říkal že kdyby někdo měl puškohled špatně usazen a v něm osnovu nahnanou do krajnosti mimo osu, mohl by být problém.Proto tam jsou čtyři šrouby na doladění hranolu v NV. U normálně usazeného puškohledu se nic neřeší a fuguje to jak průhledná trubka. Skoušel jsem s upnutou flintou kejvat neutaženou předsádkou na strany a kříž puškohledu se ani nehnul.Je to jak průhledná trubka kterou můžete okamžitě bez nastřelení pujčit kamarádoj,řešej se jen redukce dle průměru oběktivu daného puškohledu.
Když jsem pochopil jak funguje předsádka DFA75 tak jsem honem,honem hodně připlatil a vzal zelenou předsádku.
Odpovědět