Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Sláva
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 05.8.2011, 9:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Sláva »

Děkuji za radu, schéma zapojení nemám. Proměřil jsem to a zkusím to zapojit. S
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Karl »

Zdar kolegové, prosím o radu. Mám Yukon Photon XT 4,6 a přešel jsem z nábojů SB SPCE na Geco Plus. Mám možnost zkušební střelby pouze na 50m a na tuto vzdálenost mi to "lítá" 3 cm nad střed. Chtěl bych aby to bylo přesné od těch 50m do 80m, dál v noci nestřílím. Mám to řešit,nebo je to v pořádku? Kulovnice má ráž 8x57 JS. Případně kam kliknout abych to měl na středu (manuál k tomu nemám). Děkuji za rady. K.
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Karl »

Ahoj,mám ještě jeden dotaz: chtěl jsem se posunout dál a koupit Digitální zaměřovač Pulsar Digisight Ultra N455. Bylo mi to ale puškařem rozmluveno, že jsou s tímto výrobkem problémy. Zůstanu tedy u Yukonu Photonu ale aspoň tady chci udělat krok kupředu. Tedy:
1) je rozdíl v kvalitě obrazu u YP XT 4,6 a YP XT 6,5? (větší zvětšení = horší kvalita?)
2) je kvalitnější obraz u modelu RT než u XT?
3) u modelu XT - je lepší přísvit Pulsar 940nm nebo Pulsar AL-915?
4) když už bych kupoval jiný Photon a nevyužívám funkce jako wifi, video, atp, (prostě jen zamířit a střelit) je lepší koupit model XT nebo RT?

Děkuji za názory. K.
Sláva
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 05.8.2011, 9:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Sláva »

Tak jsem to proměřil a zapojil. Výsledek je ten, že pokud k rekordéru připojím kameru tak je záznam v pořádku, ale pokud připojím YP tak na SD je sice záznam, ale při přehrávání je displej černý a je slyšet jenom pípání. Prosím poraďte kde je chyba. Dík. S
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Karl »

Ahoj, dá se výměnou objektivu zvětšit zvětšení na Photonu 4,6 XT?
Sláva
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 05.8.2011, 9:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Sláva »

Sláva píše: stř 23.10.2019, 10:01 Tak jsem to proměřil a zapojil. Výsledek je ten, že pokud k rekordéru připojím kameru tak je záznam v pořádku, ale pokud připojím YP tak na SD je sice záznam, ale při přehrávání je displej černý a je slyšet jenom pípání. Prosím poraďte kde je chyba. Dík. S

Nikdo neví co by to mohlo být za chybu. S
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Sláva píše: čtv 31.10.2019, 8:59
Sláva píše: stř 23.10.2019, 10:01 Tak jsem to proměřil a zapojil. Výsledek je ten, že pokud k rekordéru připojím kameru tak je záznam v pořádku, ale pokud připojím YP tak na SD je sice záznam, ale při přehrávání je displej černý a je slyšet jenom pípání. Prosím poraďte kde je chyba. Dík. S

Nikdo neví co by to mohlo být za chybu. S
Zdar, zapojoval jsem to tak před dvěma rokama, je to propojený jinak něž standartně, protože jsem to dával napájet známýmu co do toho dělával, dával jsem mu schéma jak to má zapojit (zkusil jsem to doma jen na zkoušku a jelo to) on to celý překopal, že se to tak nedělá a nejelo to, tak jsem ho dokopal aby to zapojil podle mě a jede to už 2 roky bez zaváhání. Proto ti to fachá jen na jednom.
Snažil jsem se to zezačátku napájet na jack 4pin 2,5jack, to byla pro mě chyba, po čase to dělalo ostudy.
Základem pro mě bylo sehnat 4pin 2,5jack s kabelem z výroby (cca 200kč) na kterej jsem napájel 3,5jack (ale měl jsem po ruce jen 3,5 stereo tak jsem to zapojil přes to). Jestli máš ten 4pin s kabelem tak bych to jak budu mít chvilku, zkusil kuchnout. Jestli chceš pájet přímo na 4pin tak ti už asi nepomůžu, to si už nepamatuju, ale taky to nějakej čas fungovalo bez problémů. Vím jen že tam byl fígl s kostrou. Mám mini dvr, z číny.
Sláva
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 05.8.2011, 9:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Sláva »

Ahoj, dík za odpověď. Mám 3,5 jacky 2pin, 3pin i 4pin. Zkoušel jsem 3,5 jack 2pin do YP a do dvr 2,5 jack 4pin s origo kabelem. Toto zapojení nefunguje, jenom je na záznamu pípání. Pokud bys mi mohl poslat zapojení byl bych ti vděčen. S
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Sláva píše: pát 01.11.2019, 18:31 Ahoj, dík za odpověď. Mám 3,5 jacky 2pin, 3pin i 4pin. Zkoušel jsem 3,5 jack 2pin do YP a do dvr 2,5 jack 4pin s origo kabelem. Toto zapojení nefunguje, jenom je na záznamu pípání. Pokud bys mi mohl poslat zapojení byl bych ti vděčen. S
Na víkend budu doma tak ti to nejpozději v neděli blejsknu, jen pro info, pořád píšeš jen o nahrávání. Předpokládám že ti nejede ani živé video (co vidíš v YP vidíš zároveň i na obrazovce když to zapneš).
rozka
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: úte 17.11.2009, 15:26

Re: Yukon Photon

Příspěvek od rozka »

Zdravím Vás.Chtěl bych se zeptat jestli už někdo neřešil stejný problém jako mám já.Vlastním yukon photon xt 6.5x50L,a začlo mě zlobit ovládací kolečko (vůle na ovládacím kolečku-velká citlivost)vůbec nemůžu nastavit hodnoty.Např.jas mi jde pouze nastavit na stupen hodnotu.1.2.někdy 3-4 a poté se to zase opakuje 1--4.Mohli by jste mi doporučit nějaky servis NV.(Zdali se to vůbec vyplatí).NV mám z druhé ruky tak nevím kde bylo zakoupeno.Děkuji za každé info.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od gonias »

Oslov Binox, jsou vstřícní.
Kamarád tam dával na opravu Pulsar, taky koupený jinde a domluva bez problémů.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Sláva
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 05.8.2011, 9:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Sláva »

mozek222 píše: pát 01.11.2019, 22:44
Sláva píše: pát 01.11.2019, 18:31 Ahoj, dík za odpověď. Mám 3,5 jacky 2pin, 3pin i 4pin. Zkoušel jsem 3,5 jack 2pin do YP a do dvr 2,5 jack 4pin s origo kabelem. Toto zapojení nefunguje, jenom je na záznamu pípání. Pokud bys mi mohl poslat zapojení byl bych ti vděčen. S
Na víkend budu doma tak ti to nejpozději v neděli blejsknu, jen pro info, pořád píšeš jen o nahrávání. Předpokládám že ti nejede ani živé video (co vidíš v YP vidíš zároveň i na obrazovce když to zapneš).
Ahoj, pokud to zapnu, tak v YP vidím vše ja má být, ale na dvr je černý displej. Je sice vytvořen záznam, ale při přehrání je na displeji tma a ozývá se pípání po celou dobu záznamu. S
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Mam tři fotky a lehkej popis který dráty jsou propojený. Zkoušel jsem voltmetrem co dělaj okruh.
Chceš to do maila nebo někde na úložiště, tady to bude zabírat jen místo.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Yukon Photon

Příspěvek od palkopal »

rozka píše: sob 02.11.2019, 8:08 Vlastním yukon photon xt 6.5x50L,a začlo mě zlobit ovládací kolečko (vůle na ovládacím kolečku-velká citlivost)vůbec nemůžu nastavit hodnoty.
Do opravy na Binox, poštou či osobně, popsat závadu. Nacenění opravy bude cca 6000 Kč, doba 2 měsíce, zasílají do Běloruska. Realita byla: hotovo 3 - 4 týdny, cena cca 1500 Kč včetně poštovného. Chodí, drží.
Sláva
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pát 05.8.2011, 9:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Sláva »

mozek222 píše: ned 03.11.2019, 9:44 Mam tři fotky a lehkej popis který dráty jsou propojený. Zkoušel jsem voltmetrem co dělaj okruh.
Chceš to do maila nebo někde na úložiště, tady to bude zabírat jen místo.
Ahoj, psal jsem ti na SZ. S.
Odpovědět