ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Úprava videa pro X-sight II(předpokládám, že to je stejné pro všechny atn produkty 2 generace, u 1 generace nefunguje mod RAV).

X sight II má možnost ukládat video jak pomocí RAV(co je to RAV níže), tak i klasicky nahrávat. Toto video je třeba většinou upravit (smazání hluchých míst atd.).

K čemu takové video je? Buď se můžu chvástat kamarádům u piva, případně se i z5ně podívám na každou svou ránu a zhodnotím, co jsem mohl udělat líp, případně kde došlo k chybě.

Výstup videa z ATN je ve formátu *.MOV. Pokud chci video stříhat, tak to lze jednoduše provést třeba přes Windows Movie Maker. Uživatelsky je to přívětivé, bohužel, jak jsem zjistil, přijdu o zvukovou stopu. Takže zatím ideální postup je:
1. Stáhnu si video z sd karty
2. Přes program Format Factory si video převedu do formátu AVI https://www.slunecnice.cz/sw/format-factory/
3. Otevřu si video v Windows Movie Maker (je součástí Windows)
4. Nastříhám si ho a uložím.

RAV režim
Online nahrává video. Po výstřelu uloží časový úsek před, během a po výstřelu.
Nastavení RAV režimu
Systémové menu / Photo/Video / Recoil Activated Video
Record before shot (doba záznamu před výstřelem)xx-xx
Record after Shot (doba záznamu po výstřelu) xx-xx

Spuštění RAV režimu- skládá se ze dvou fází
Aktivace- středové tlačítko ENTER, tlačítkem vlevo až na ikonu wifi a pak šipkou nahoru na RAV, aktivuje/deaktivuje se ENTER (Pokud je přeškrknuté, tak je vypnuté).
Zapnutí/vypnutí- kdykoliv stačí zmáčknout pravé směrové tlačítko pro zapnutí/vypnutí.
Při zapnutí se objeví vpravo nahoře ikona RAV.
Při zapnutém RAV nejde aktivovat normální spuštění videa, ani se dostat do systémového menu.
Pokud má zbraň slabý zpětný ráz, tak se video nemusí vytvořit.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Vyšla nová verze firmware pro X-sight II. https://www.atncorp.com/firmware
2.1.06.747

Nově je podpora bluetooth pro dálkoměry, dálkový ovládač a import/export profilů na sd kartu.
Dále oprava různých chyb.

Bohužel stále se nevrátilo upsávání při nečinnosti.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Firmware jsem nahrál.
Když pominu to, že vyšel cca po půl roce a čekal bych více inovací, tak mám z něho dobrý pocit.
Pár postřehů:
Zoom: konečně je krásně plynulý a zmizel paměťový efekt, který mě rozčiloval nejvíc(Po puštění tlačítka to ješte chvíli zoomovalo).
Pohyb v menu: je to takové plynulejší- přívětivější.
Bluetooth jde aktivovat, v nastavení je možnost párování s dálkovým ovládačem a dálkoměrem.


jiri píše:Vyšla nová verze firmware pro X-sight II. https://www.atncorp.com/firmware
2.1.06.747

Nově je podpora bluetooth pro dálkoměry, dálkový ovládač a import/export profilů na sd kartu.
Dále oprava různých chyb.

Bohužel stále se nevrátilo upsávání při nečinnosti.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Režim spánku- možná to někomu pomůže.
Na firmware verzi 2.1.06.747 jde tak trochu naokolo aktivovat přes aplikaci Obsidan na Androidu režim spánku (Přes Iphone to prý nejde). Testoval jsem to přes víkend a s bateriemi Kentli jsem se dostal bez problémů na výdrž přes 14 hodin s občasným probouzením (vypnutý RAV, Wifi, Bluetooth, GPS).
Nedostatky:
Funguje to pouze do vypnutí zařízení. Tzn. je třeba pokaždé na puškohledu aktivovat wifi, přes aplikaci na telefonu aktivovat režim spánku, a ideálně zase vypnout wifi.
Nefunguje to se zaplým RAV.
Nefunguje prý s externím napájením (netestoval jsem).
Někde jsem se dočetl, že se nemá používat čas uspání 1 minuta (nezkoušel jsem, měl jsem to nastavené na 5 minut. Pokud dojde k nějakému problému, tak stačí připojit externí zdroj napájení a přenastavit hodnoty z5).
Za celou dobu testování mi puškohled ani jednou nevytuhl (oproti starší verzi firmware), ani neprovedl nic nestandardního. Probouzí se buď pohybem puškohledu (naštěstí to není moc citlivé, takže při jemných pohybech se to neprobere), nebo zmáčknutím tlačítka. Zmáčknutím tlačítka se také hned aktivuje funkce pod daným tlačítkem. Takže se třeba pustí nahrávání.
Každopádně tohle je neoficiální postup a netvrdím, že to bude fungovat na všech zařízeních.

Tohle bohuzel prestalo platit s update aplikace na Obsidian 2,35. Jedinou moznosti je si stahnout starsi verzi a neupdatovat ji.
Naposledy upravil(a) jiri dne sob 25.3.2017, 15:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

2x jsem už jsem hledal spadlou očnici, takže jsem řešil, jak ji pořádně přidělat. Nakonec se nejlíp osvěčil tenký vyvazovací pásek.
Přílohy
ocnice.jpg
ocnice.jpg (246.24 KiB) Zobrazeno 12996 x
hynekL
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01.3.2016, 21:24

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od hynekL »

Kolega jsi koupil tenhle nočák a už dvakrát ho reklamoval (ma ho lehce přes rok) a pokaždé to bylo vlhkostí, mate s tim někdo nějaký podobný problem? Je fakt, ze on ho využívá docela často...
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Mám ho asi půl roku, přežil už nějaký déšť, několikrát půl noci při sněžení a mrazech. Zatím funguje bez problémů.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Dnes vyšel nový firmware verze: http://firmwares.atncorp.com/api.php/do ... oduct_id=2
Zásadní je přidání uspávání, dále pak nějaké opravy u balistické kalkulačky a přidání media galerie.
Pokud to bude vše ok, tak to vypadá, že to po roce a něco od vydání bude dokonalá hračka.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

U tohoto firmware (2_1_07_767) se mi zatím 2x stalo, že po probuzení zůstal na obrazovce viset poslední snímek. Pomohlo až vypnout a zapnout puškohled. Na to množství probouzení je to nic, ale nepotěší to. Další problém je rychlost probuzení, které trvá kolem 4 vteřin, což je při potřebě rychlé reakce dost. Nakonec, v režimu RAV se puškohled neuspává, to samé platí s napájením přes power banku.

vylepšení puškohledu:
Přestal jsem používat ten přední kovový bazmek s dírou uprostřed(sluneční clona) na denní dívání. Zvětšuje to váhu puškohledu, při nasazování/sundávání to vrže a je to zbytečně dlouhé. Místo toho jsem si koupil krytku "Krytka Butler Creek Flip Open velikost 39 56,4mm" (tohle platí pro verzi 3-14 a stojí cca 350 kč) a do té jsem přesně uprostřed vyvrtal díru 14,75mm. Obraz vypadá stejně dobře a otevření a zavření víčka je otázka chvilky. Jediný drobný problém je malé lupnutí při zavření.
Přílohy
kritka_mala.jpg
kritka_mala.jpg (74.21 KiB) Zobrazeno 12303 x
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Přidávám další možný tuning puškohledu okopírovaný ze zahraničních diskuzí.
Přední "ostřící knoflík" jde docela z tuha. Když mám zmrzlé ruce, případně v rukavicích, tak se kolečkem špatně točí.
Řešení je jednoduché, i u nás jde koupit BREAKAWAY COASTER CLIPS SET VAN 2. Našel jsem to za 230kč a už si bez něho život nedokážu představit. :D
Přílohy
objimka.jpg
objimka.jpg (10.93 KiB) Zobrazeno 12016 x
knoflik.jpg
knoflik.jpg (10.83 KiB) Zobrazeno 12016 x
Tomas_75
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 22.6.2015, 16:42

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od Tomas_75 »

Zdravim,
chtěl bych se zeptaz, jake ma te zkusenosti s prisvitem , nezkousel někdo nejaky jiny napr.

https://zbrane.subrt.cz/nv-ir-prisvit-pulsar-al-915t/

nebo

https://zbrane.subrt.cz/ir-svitilna-pulsar-940/

obecne premyslim prave nad koupi ATN X-SIGHT II HD 5-20x, ale premyslel jsem i o DIGISIGHT LRF N970 (vyssi cena)

co si o tom myslite?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Koupil jsem si dálkový ovladač X-track.
Pár postřehů z testování:

Provedení- Vypadá opravdu robustně, všechny tlačítka jsou velké a dobře se mačkají. Nejen dle mého názoru by mohl být menší- bez pohnutí ruky nejde dosáhnout na obě nové tlačítka. Kolečko při točení hezky cvrká- což mi docela vadí upřednostnil bych tichý chod.

Napájení-jedna CR2450- byla součástí balení, prý vydrží kolem půl roku.

Propojení s X-Sight II- z Bluetooth jsem měl trochu strach, ale jak párovaní, tak použití je zatím bez větších problémů. 2x trvalo cca 5-8 sekund, než se po najetí puškohledu ovládač připojil, ale to neberu jako velký problém.

Nové ovládací tlačítka- oproti ovládacím prvkům na puškohledu přibylo 1 funkční tlačítko a kolečko. Tlačítko je parádní: v menu slouží k rychlému vyskočení z menu a jinak je nastaveno na maximální a minimální zoom. Změna zoomu z 3 na 14 a z5 během okamžiku je paráda. Oproti tomu z kolečka mám divný pocit. Zoomování kolečkem trvá asi stejně dlouho, jak držením klávesy až na to, že kolečkem musím asi 13x otočit o cca třetinu otáčky abych se dostal z minima na maximální zoom. Pokud tohle nevylepší nějaký update firmware, tak je pro mě kolečko úplně zbytečné.

Upevnění na zbraň- součástí jsou pásky se suchým zipsem a nálepky, takže by s upevněním neměl být problém.

Ovládaní- až na to nešťastné kolečko parádní. Veškeré ovládaní se zrychlilo a zpřesnilo.

Cena-vysoká, skoro 3000 kč za ovládač je hodně. Zarazilo mě, že u nás stojí ovládač stejně jako powerpack, zatímco na stránkách ATN je mezi nimi rozdíl 20 dolarů.

Pro někoho, kdo používá puškohled na krmelišti, nemá význam. Pro ostatní to je na zvážení, ale za tu cenu bych čekal víc.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Asi tyden jsem mel problem s probouzenim z rezimu spanku. Nekolikrat se mi stalo, ze na obrazovce visel asi posledni obrazek pred uspanim. Ovladaci prvky normalne fungovaly, takze jsem to pres tlacitko vypnul a zase zapnul.
Tak jsem nakonec usinani radsi vypnul a tyden to pouzivam bez jakychkoliv problemu. Odhaduju, ze to ma neco spolecneho s nizsi teplotou, protoze doma se mi to nepovedlo navodit. Taky to muze mit spojitost s dalkovym ovladacem. Nemate nekdo ohledne toho nejake zkusenosti?
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od Nighthunter »

Bohužel,zatím žádné zkušenosti nemám.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od Posmiros »

Existuje k těmto přístrojům návod v češtině? Kamarád (důchodce, co si moc nehoví v chytrých přístrojích) mi dnes volal, že dostal ATN 5-20x a že je k tomu jen návod v angličtině :) Tam se mu na to mám zítra jet podívat mu s tím poradit :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět