Jak zjistit kdy chodí na hromadu?

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Jak zjistit kdy chodí na hromadu?

Příspěvek od curil »

zdravim kolegove.chodi mi prasata na hromadu ale nemuzu je potkat.nemate nejaky chytak jak to zjistit?dik
Pecan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 126
Registrován: čtv 07.2.2008, 10:28
Bydliště: Jeseníky

Příspěvek od Pecan »

zajímavá otázka. Kdybych už tu?il, že chodí prasata někdy večer - od 20h - 3h ráno. Tak bych jeden večer pohodil kukuřici na takové malé hromádky a buď ji přikryl hlínou, nebo dal na tu hromádku kameny. žádná jiná zvěř, myslím u nás, by ty kameny nerozhrabala a nese?rala kukuřici pod nima. A tak bych zakrmil kolem 18h večer a šel se o půlnoci podívat, jestli je sežrané. Pokud bylo, vím, že chodí od 18 - 24h. Teoreticky. Zakrmil bych znovu a šel sednout od 18 - 21h, protože bych byl už zmrzlý. A šel opět kontrolovat. V druhém případě, že by do půlnoci nebylo sežrané, tak bych šel kontrolovat ráno. A takovým vylučovacím způsobem sem u nás zjistil, že prasata chodí na jedno krmeli?tě od 0:30-1:30h po půlnoci. takže stačí jít sednout před půlnocí a sedět tak max. do 2h ráno. A buď přijdou nebo ne :wink: ale toto nezjistíte za jeden večer, já sem tohle zjistil tak za půlku léta. K nám ty prasata chodí totiž nepravidelně a v tom je problém. Takovým vylučovacím způsobem se dá "jednodu?e" zjistit, kdy chodí. Nebo taky podle obnovy... a nebo prostě sedět a sedět a sedět :wink:
Sauer 404 Synchro XT .308w
CZ 550 lux .308w + Zeiss V6 2,5-15x56 ASV
CZ 557 lux .308w + Swarovski 2,5-10x56
ZKM model 2 .22LR
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

Taky jsem uvažoval nad koupí těch prasečích hodin,ale není to zrovna levná zále?itost z jednoho prostého důvodu. Měl jsem udělané takové zařízení ze starých hodinek a dlouho mi tam nevydrželo. Někdo to prostě ?lohnul. :) Měl jsem staré rafičkové hodinky na baterku a od nich spínač, který byl pod korytem. Bylo to zapojené tak, že když prasata převrátily koryto, tak ten spínač rozepnul napájení z baterie do těch hodinek a ony se zastavily. Tak jsem věděl v kolik hodin tam prasata byly. Ale jak říkám, dlouho mi to tam nevydrželo. takže jsem od koupi prasečích hodin upustil, protože by to byly pro mě vyhozené peníze.
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

Jedině chodit denně sedat. Jeden den do půlnoci, druhý od půlnoci třeba do 3h do rána a další od 3h do rozednění. Jinak to asi nepůjde. Záleží taky jak často tam ty prasata chodí. Jestli každý den, tak je to celkem jednoduché, ale jestli jednou za týden nebo za čtrnáct dní jako u nás a to vždycky tři dny po sobě a pak je týden klid, tak to už je horší. :)
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

chodi

Příspěvek od curil »

tam nepravidelne.treba tyden v kuse pak nic.ted chodi castej.je ale fakt kosa tak do rana nevydrzim.uz jsem tak nazmrzany ze uz se mi tam ani fakt nechce.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To: Curil

Jsem pouze obyčejný myslivec a taky nejsem žádný technik na výrobu spínačů a rozpínačů el. okruhů, ale myslim ,že lov je taky:

- o loveckém štěstí a náhodě, nechme si taky trochu toho tajemna.

- o psych. vytrvalosti, těl. výdr?i a zdatnosti, ve starověku a středověku ( v některých kulturách do nedávné min.) byl úspěšný lov jeden z důkazů schopností člověka. Čím víc si to technicky zjednodu?ím, tím víc se sám okrádám - alespoň já to tak cítím.

- o schopnosti přemýšlet a hodnotit svoje akce - úspěchy a neúspěchy. máš správný vítr a to včetně přístupové cesty, nejsi hodně hlučný ( i při příchodu), nepřechází? ty nebo někdo jiný jejich ochoz, jak často tam sedí? a stříli?, nechodí? na krmeli?tě pozdě odpoledne a zbytečně je nezapachuje?, nezradil jsi je v min. svícením a pod.? Divočáci nejsou žádní tupci a hrají na krmeli?ti smrtelně nebezpečnou "Ruskou ruletu".

- dokáže? třeba změnit strategii lovu, najít jiné misto, sednou si bokem do lesa k ochozu a střelit je třeba na příchodu.

Skutečný lov je aktivní a nemusí se při tom naběhat spousty kilometrů!
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kubajs »

Zdravím pánové. Kamo? si udělal hodiny na černou pomocí pastičky na my?i a plasového budíku od "větnamcu". Přesný princip nezmám, ale asi to bude fungovat tak, že když se natáhne pastička a nejak se přichytí baterka k tomu rámku co sklapne, tak se ta baterka vytáhne hodiny se zastaví přesně v tom čase. Je to takové domáci kutilství, které vyjde na par korun. Já sám jsem v polní honidbě, takže toho nevyužiju :( , ale kamarádovy to fungovalo. Tak to někdo zkuste... Jinak si myslím, že lov není dát hodiny a na druhý den si sednou a po půl hodině si něco střelit! Vtom není to kouzlo myslivost... Kuba
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

hodiny

Příspěvek od curil »

ja taky nechci techniku.jen mne zajimaji finty ostatnich.treba zkusit je nachytat na ochozu atd.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

hodiny

Příspěvek od curil »

ja taky nechci techniku.jen mne zajimaji finty ostatnich.treba zkusit je nachytat na ochozu atd.
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

jestli můzu říct svůj osobní nazor, tak podle mě nějaké techniky urcovaní času sou zbytečné. Človek se pak okrádá o zá?itek...... To tam radši pudu s tim ze třeba příjdou a ne s tim že o půl 2 maji byt....Jak už napsal někdo předemnou - nechme si taky trochu tajemna :wink:
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

tajemno

Příspěvek od curil »

to jo to beru.ale taky bych je chtel nekdy potkat :)
Greening
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: úte 04.9.2007, 20:30
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greening »

tak to sme na tom stejne.na to že jich mame v honitbě dost, se mi pravidelně vyhýbají. Nemám střelené bohužel e?tě ani jedno :( bud dělám někde chybu nebo mi není přáno od našich patronů.
CZ 550 7x64 +meopta 3-12x56 RD
Uherský Brod 12-12/70
Lukas.Dolezal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 204
Registrován: úte 12.12.2006, 19:37
Bydliště: Pardubicko

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

já lovím vždy jen na ochozech a je to s tím časem problém, vím ?e(když) chodí od 20 do 22 hod a potom až od 1h ráno se vrací, jenže to je v případě tlup, samotné kusy(nebo dvojice) chodí úplně jinak, ted se ale už týden neukázali :cry:
LukasD zh 324, 7x57R/16
Odpovědět