Fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Fotopast

Příspěvek od Karel61 »

Kvůli riziku krádeže jsem koupil Dörr Snap Shot Mini za 3690 Kč vybavenou funkcí TimeLapse (snímání v nastaveném pravidelném intervalu). Teď to dělám tak, že nastavím snímání po ca 1 minutě přes den. Tak zjistím, kdo a kde se ve sledovaném úseku pohybuje. Podle toho se rozhodnu, zda past použít či nikoliv a kde. Když ji na krmeliště nainstaluji za soumraku a ráno ji seberu, tak si myslím, že je to takřka bez rizika. Na stromě to moc vidět není, moje žena ji hledala pěkně dlouho. Dávám ji na strom nejméně 3 m vysoko.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

red arrows: tak to zkus koupit.. tady máš výhodu že jet o "vybalený a vyzkoušený" - prostě jakási výstupní kontrola a "jistota" záruky - za tu se platí... plus že se nestaráš o papíry, dopravu clo (i to načerno to není taková sranda..)
znám lidi co si spoustu věcí objednávají napřímo za pár peněz, ale taky maj celkem ztrátovost a dají tomu celkem dost času (obvykle lidi od it, drobná elektronika atd..)
u něčeho dražšího nebo složitějšího bych do toho nešel (já osobně), vyhodit i litr mi přijde "moc velkej risk"..

abych se vrátil k tématu - uvažuju o ní, má někdo model 5120 Acorn? fakt to světlo je "neviditelný"? těch 940nm... myslím pro lidský-zvířecí oko, detektor neřeším...

add baterie - jsem celkem zmaten - používáte někdo lion, nimh? dobíjecí, jednorázové? obvykle si baterky dobíjím, ale nevím jaké jsou dobré pro toto zařízení (křivka výdeje proudu) a počasí pod nulou..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

tak to zkus koupit
No víš že asi jo? Dost kutim nad tim objednat jich tam třeba deset a když tak je prsknout třeba na aukro :D,kolega takhle přeprodává,začal v malym a už je krutě ve vatě-ale já jsem na to moc podě..nej a bojim se :shock:
Kouknu se teda eště na nákupech v němcích, jestli tam mimo hromady různýho jinýho tovaru(od sejrů po značkový oblečení) nemaj levnější a kvalitnější i fotopasti :D(nikdy by mě nenapadlo že tam budu jezdit pravidelně nakupovat, ale stalo se).
Já chápu že dotánout to sem a přeposlat(o nějakym zkoušení nevim)to něco stojí.
Ale zato vim jak dobře se v reklamuje zboží-nakoupil jsem v poslední době dvě bundy obě od Alphy-bratru za 3,5litru jedna.Přišly.Jedna se rokama smrskla o 5cm na rukávech-byla to stejná jakou jsem koupil minule, akorát číňani to zmenšili a firma Alpha industries USA to nezaznamenala(teda to jsem si původně myslel).Vrátil jsem a po nějakých těch upomínkách peníze dorazily za měsíc a půl, druhá nebyla 3XL ale 5XL, peníze po nějakých těch upomínkách dorazily za dva měsíce.Obě byly ušitý nějak halabala a matroš nic moc. I koupil jsem si třetí v němcích, byla to stejná bunda stejný značky,neměla smrsklý rukávy ani nebyla velká jako župan,materiál lepší,ušitý perfekt,žádný koukající nitě atd. a stála celejch 99 éček :D,a mrskli mi k tomu jako dárek čepici(u českýho prodejce za 599 :D ).....Takže nejvíc to vypadá že zboží který se tady prodává, když porovnám to zpracování a materiál s tou z němec v tomhle případě, je nějaká druhá či jiná jakost :(
S baterkama jsem to vyřešil napáječem ze sítě a 50 metrama drátu, protože i hyper super nemaj zimu prostě rády a jedu na videa v noci.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

no já to taky hodlám zkusit (nechci s tím šmelit), jen pro sebe.. ale vyhodit 3 (když beru že první pokus bude špatnej nebo alespoň každej druhej) se mi nechce - litr vyhodim za tenhle pokus celkem v pohode ...

jde o ty částky, drobný věci do 50 euro sem vůbec neřešil a pral z číny (různý filtry a drobnosti pro fotáky který se tu ani neprodávali a když náhodou tak si za ně zastoupení řeklo cenu zrcadlovky..)

s tím "stejná značka jiná kvalita" není problém se setkat, u žrádla celkem jistě, u hadrů to moc neřeším zatím, co sem si koupil bylo v pohodě.. od Alphy mám pár hadrů ze školy kdy sem ulítával na army stylu a byly v pohodě, kupovány snad u nejvíc pomlouvanýho krámu s us hadrama v cz ...

když máš alespoň nějakou kupní smlouvu (na A4 papír) a prodávající je čech tak je celkem šance že ho k něčemu donutíš, i když dáš 10 nejdřív za právníka a soud... ale jde to z něj vymlátit celkem dobře, když to není bezdomovec... samozřejmě to nechce podepsat papír že si koupil od alexe alexejeviče vrak na náhradní díly :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Přidám svojí zkušenost. Koupil jsem si fotopast na ebay, věřil jsem, že tam budu chráněný a bude to ok. Fotopast po 14 dnech přišla, všechno fajn. Když jsem jí začal nastavovat, postřehnul jsem, že je jiné menu. Měl jsem výběru několika jazyků, byla tam i čeština, ale menu vypadalo jinak, než z aukce na ebay. Dobře, fotopast jsem používal cca 2 měsíce, potom přišlo to co jsem nechtěl, začala blbnout, nedala se nastavit. Používal jsem jí pouze 3x, vždy cca po pár dnech jsem si jí odnesl domů, aby venku tolik netrpěla. Moje angličtina není dobrá, ale nějak tak jsem napsal prodejci, že mám problém. Prodejce odpověděl, že jí mám poslat zpět do Chiny:(. Po přečtení zkušenosti s reklamací s jinými produkty (obyčejně se prý ztratí) jsem se rozhodnul nic neposílat. Začal jsem pátrat a využil servis na webu http://www.fotopast-fotozved.cz, oprava stála 400,- (nový kabel + konektor) a fotopast zatím šlape. Na internetu jsou varování před napodobeninami, kterou jsem bohužel koupil, i když fotografie z aukce vypadly jinak než toho co mě přišlo :(.
Naposledy upravil(a) bohusR dne stř 19.12.2012, 19:42, celkem upraveno 1 x.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

add elektrika - dráty tam zatím tahat nechci, i když noční video bych rád... mám zatím namyšlen "krmelec" - mám žebřík a nad ním boudu se senem jako zásobník.. takže bych to dal na spodek tý boudy přímo k žebříku - takže na žebřík 0-2 metry, na konci je korejtko na jádro.. takže bych to měl 2-4 metry - přijde mi to jako dobrý místo i celkem nenajitelný nikým kdo nedojde až k tomu a neklekne si aby viděl od boudu...

tam by se sice baterka dala dát do tý boudy... ale asi to zkusím na týden jen s baterkama, to snad nějaký lepší vydržej...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

Ono u dlouhejch drátů jako sem natáhl já je problém s napětim-na takovou dálku klesne, takže jí musim zásobovat místo 6voltama 7,5 jinak po obraze lezou pruhy.Zatim dobrý.A taky když jsem to natahoval cejtil sem se jak vojenskej spojař a hlavně-mám to na místě kde nechodí nejhorší ničitel-lidi(nějakej měďák by se potěšil,jinak je to extrém, mužu si tam třeba nechat kuchyňák,votvírák na konzervy apod a nikdo to nešvihne, fakt jak v emirátech) :D
P.S. Já jsem s těma bundama taky zíral protože jsem dřív nic podobnýho nezažil a v případě těch army shopů jsem zatim měl jen dobrý zkušenosti) :(
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

neměl někdo možnost porovnat accorn 5210 a 6210? teoreticky vím v čem je rozdíl, spíš jestli to někdo využije... případně jestli to "hd" video je použitelný?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od Tomfi »

Ahoj,
Jak řešíte problémy v podobě mrazivých nocí. Mám LTC Accorn 5210, fotopast mi přestává pracovat. dočetl jsem se, že problém bývá v baterkách, nebo v SD kartě. Baterií dávate 4 nebo 8kousků i do přídavného modulu? Díky moc za rady a tipy.
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopast

Příspěvek od Tommy »

Jestli tam máš přídavnej modul,tak to musíš určitě naplnit všechno. Doporučoval bych vypnout i video,po celou dobu natáčení je zaplé i osvětlení a to pěkně papá. Když ty baterky zmrznou,tak z nich dostaneš max 60% jejich kapacity.
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Taky jsem měl problémy s bateriemi. Jediná jistota do velkých mrazů je lithiovka. Alkalické vydrží ze zkušenosti pár týdnů taky, mají menší cenu a lze za ty peníze koupit dvě baterie které by jste měli za jednu lithiovou. Já to dělám tak, pokud větší mrazy beru si fotopast domů. Zrovna tak i když jsou velké mlhy. Na jednom zahraničním fóru jsem četl, že modely Ltl Acorn 6210 mají problémy s vhlkotěsností vlivem špatného návrhu spodního krytu. Dostává se tam voda a sráží se pod LCD obrazovkou a v horším případě odejde. Takže to moc povzbudivá zpráva není.:(
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

to je tady, nové to prý už nemají a jde to i "fixnout"..
http://www.ronburyswildlife.com/2012/03 ... panel.html
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

Ano to je ono, problém je, že u nás jsou nové podle obrázku k dostání pouze na jednom shopu mají zelný spodní kryt a nové revize podle toho blogu má na zadní části těla jaké si distanční hroty, všichni ostatní si myslím, že o tom ani neví a nebo nechtějí vědět.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

Podle mne jediný řešení adaptér a kabel nebo baterka do auta :D Používám adaptér a dobrý, ale já mám čuňata 40 metrů od nejbližší zásuvky(teda kdybych mohl dát fotopast blíž k lidem tak mám prasata de facto u zásuvky, ale byly by kecy a někoho by mohla prohnat či vylekat).
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od kopov.c »

Tak jsem si udělal radost a kopil Acorna 5210MC s tím,že časem dokoupím box na MMS.(teda,že jsem ho nekoupil hned mě štve už ted :? )Chtěl bych se zeptat jakou tam máte nastavenou prodlevu mezi fotkama.Srnčí je na hromadě skoro celou noc a mít za noc 200fotek srnčího zrovna nepotřebuju.Prozatím jsem tam nastavil fotky po 1minutě,ale bojím se že v tomhle intervalu focení brzo odejdou baterky. Zkoušel jste někdo to napojit na 6v gelovou baterku?
Odpovědět