Fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
o.r.k.o.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 222
Registrován: ned 15.7.2007, 11:59

Fotopasti

Příspěvek od o.r.k.o. »

Zdravím,v poslednídobě se začaly objevovat kamery nebo fotoaparátky na zvěř co se přpevňují na strom třeba k vnadi?ti či na ochoz.Zajímalo by mě jestli s tim máte někdo nějaké zkušenosti a doporučení kde co a za kolik koupit.Jen předesílám,není to určené k tomu abych to měl na vnadi?ti a čekla až příjdou čuníci a jen střílel.Zajímalo by mě kde co chodí jde mi o fotky ne maso.Děkuji za odpovědi :wink:
Tikka T3x varmint 243win, GRS bifrost, Zeiss V6 2-12x50 BT
Blaser R93 profesional 8x57JS, Doscter 3-12x56
CZ452FS 22wmr sightron 4-9x40
Iž26 16/70-16/70
Pili
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 10.7.2009, 16:19

Příspěvek od Pili »

zdravím. Uvedený přístroj seženete např. na www.fotopomucky.cz. S fotozvědem se musí každý naučit zacházet, chce to torchu trpělivosti a nevyhodit to hned po prvním snímání. Je potřeba vychytat správné nasměrování kamery a hlavně blesku, aby to nekoukalo do křoví nebo jiného ro?tí. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je velký rozdíl v citlivosti senzorů na pohyb zvěře - někteří zvědi reagují vyloženě na velký pohyb, některým stačí pohyb větvičky na stromě. Fotky ze zvědů jsou informativní, není to něco, co by se dalo publikovat v časopisech nebo posílat na výstavy. Ale aby měl člověk představu o tom, jaká zvěř a v jakém čase se zdr?uje v určitém místě, to je naprosto ideální.
Josef Pejchar
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 10.9.2008, 13:50
Bydliště: Brno

Re: kamera na zvěř

Příspěvek od Josef Pejchar »

Musite vlozit odkaz primo na album, ne jenom na vasi picasa domovskou stranku. Diky
hřivnáč
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 11.9.2011, 10:26
Bydliště: Severní morava

Re: Fotopast

Příspěvek od hřivnáč »

Používám past SG 370 3MPX, malá, levná a kvalita fotek uměrná výkonu. IR přísvit je ale v noci na pasti vidět, tak že na ochranu majetku by musela být vhodně umístěná , aby si jí potencionální gauner nevšiml. Zvěři nevadí, akorát pár krát se zvědavé srnčí přišlo podívat blíž co že to bliklo. Nevýhodou této pasti je malý a nevhodně umístěný vypínač(ON-OFF), výhodou zase velikost a dobrě se dá zabezpečit lanovým zámken proti odcizení.
Sauer 200 308Wich, Čz 584 12/7x65R, Čz model 1 22LR, Brno-super 12/12, IŽ 18e 12, Čz vz 27 7,65, něm. krátkosrstý ohař Bria z Edmaru
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Fotopast

Příspěvek od Zvědavec »

Můžete mi prosím poradit jakou si mám pořídit fotopast? Byly tu zmiňovány 2-3 typy. S fotopastí nemám žádné zkušenosti. Můžete mi navrhnout typ s GSM a typ bez? Veškeré praktické rady pro výběr a užívání vítám. Předem díky
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Protože se vánoce blíží,začal jsem se taky poohlížet po fotopasti.Narazil jsem na toto forum http://www.wildlifefotoforum.cz/viewtop ... t=fotopast kde je mrak fotek,takže myslím,že to pomůže k výběru.

Nic jiného než s datovým přenosem kvůli bezpečnosti nechci,proto se zeptám zda máte nějakou zkušenost s jinou pastí než Ltl. Accorn 5210MM,je už něco modernějšího?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

pokračování z černé zvěře : No ještě ji nemám,takže posuzuju podle fotek co jsou na netu.Myslím si že víc v zabezpečení víc udělat nemůžu.V naší honitbě bude pryč do 3 dnů,protože je prolezlá lidmi.Ono to neukrade nikdo cizí,takže i když tam nebude ksicht poznám ho podle oblečení nebo postavy.
Jinak co vidím fotky na netu tak ta MM dělá fotky pěkné.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

Blbý je, že to bude s těma MMS drahý.Mě se na fotopasti líbí, že má náklady na provoz nula.Akorát ty zloději, no.Jinde píšu, že už se prodává i detektor fotopastí třeba http://eshop.zbrojovkaholice.cz/239-det ... pasti.html takže zloděj už jí nemusí zdlouhavě hledat zrakem.mimoto se to hodí ještě pytlákovi, zloději kovů a podobně, takže fakt bezva výrobek(mohli by to prodávat v sadě s páčidlem) :D

O té fotopasti kvůlivá které si dopisuji-netvrdim že zrovna tahle je kradená.Jenom řikám, že dost lidí na netu schání dálková oládání na fotopasti a vždycky jí mají od někoho, takže nemaj doklad o koupi :shock:
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: Fotopast

Příspěvek od plok »

Teda ať přemýšlím jak přemýšlím, nenapadá mě jediná činnost dělana s čistým svědomím, ke které bych ten detektor potřeboval. Snad jen, když zapomenu, kam jsem fotopast umístil!
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

To je akce jako dyž se prodávají strojky na odemykání zámků-prostě kšeft je kšeft(aneb přilej tam ten metanol dyť je levnej)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Nastavil bych to na email to by bylo levne.
Ten vyhledavac bych použil třeba v případě kradeže,nasel bych ji vedle v honitbě ad.. :lol:
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Fotopast

Příspěvek od Red arrows »

Jinak ale je fotopast vynález zcela bez chyby.Záběry který by člověk jinak blbě získával -oblbnout třeba jelena aby se dal fotit z metru se mi nedaří...
Odpovědět