Kradené fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od fradus »

Zkusím takové malé shrnutí:
1) monrouch je v nějakém MS, který má nějaký provozní řád, či jak to nazveme a ten porušil
2) pokud se mu ten řád nelíbí, měl přesvědčit nadpoloviční většinu, aby hlasovala proti přijetí
3) pokud byl tento řád odhlasován, je pro všechny členy závazný
4) je jasné, že řád nemůže jít nad zákon, pokud by monrouch dal MS k soudu, tak by vyhrál
5) co by vyhrál - že může umístit fotopast, kde chce, bez vědomí členské základny MS, ale už ne myslivecké zařízení - žebřík, že mu vznikla škoda na jeho majetku - zámku fotopasti by také vyhrál
6) co by prohrál - vztah v MS, třeba i nevydání povolenky na veškerou spárkatou zvěř, jelikož vydání povolenky je zcela v kompetenci členské schůze, a dle zákona a stanov je MS povinno umožnit výkon práva myslivosti každému svému členu, ale to je splněno i vydáním povolenky k lovu lišky, tudíž by mohl lovit jen lišku a soudit se třeba "Štrásburku" a byl by propadající
7) z toho plyne, že když jsem někde členem, tak se snažím aktivně ovlivňovat vše co aktivity členů řídí, případně omezuje, pokud tohoto nejsem schopen mám pouze tři možnosti: a) smířit se s tím, co je dáno
b) najít si jiné MS
c) pronajmout si svoji honitbu
Tímto nechci říci, že se vším co bylo uděláno v MS, kde je monrouch, souhlasím. Pouze se snažím ukázat, že ten kdo je propadající je, dle mého soudu, monrouch. Prostě je to tak, že pokud členská schůze odsouhlasí, že členi MS budou chodit do lesa "prdelí" napřed, tak dokud to soud neshodí, tak je to závazné. I když blbé a nelogické. A to je ten výběr.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Lotr »

S tím naprosto nemohu souhlasit, poškozený je propadající a zloděj a návodce jsou ti, kteří vyhráli. Přesně touhle logikou se republika dostala tam, kde dneska je, v pr.....i. :roll:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od fradus »

Lotr - nedodržování zákonů, vyhlášek, provozních řádů, ústních domluv apod. není demokracie, ale anarchie. A z anarchie nikdy nevzešlo nic dobrého. I když z demokracie to není také taková hitparáda.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Reno »

Ale pánové, těžko soudit, když člověk nezná detaily, ani celé pozadí věci. Každopádně já osobně zatím v žádném sdružení (dnes spolku) nezažil, aby se nějaký posed, byť mobilní, někam umisťoval bez vědomí někoho z určených představitelů. Bylo to tak zavedené jednak z důvodu, aby byli o novém zařízení všichni ve sdružení informováni a zároveň proto, aby se nedalo někam, kde by zasahovalo do prostoru již pokrytého jiným takovým zařízením. Když se jednalo o zařízení stálé (posed, kazatelna, krmeliště...), dotyčný to následně samozřejmě vykomunikoval s majitelem pozemku. Zkrátka každý spolek má nějaká dohodnutá pravidla a ta by se měla dodržovat. Jiná věc jsou mezilidské vztahy. Nějaký ten blbec se najde prakticky všude, takže záleží na tom, jak to funguje celkově. Někde je to holt v pohodě, jinde žumpa. Například ten zákaz používání fotopastí v monrouchově honitbě, na kterém se mělo dohodnout vedení jejich spolku, na mě působí dojmem, že za ním stojí buď závist jedinců, kteří sami fotopast nemají (je moc drahá a ani by ji v kombinaci s PC neuměli obsluhovat), nebo mají obavy, aby fotopasti nezachycovaly nějaké jejich minimálně amorální aktivity v honitbě. Ano, přísvit některých fotopastí (v závislosti na kmitočtu) je pro zvěř viditelný, ale když v souvislosti s ním nepřijde rána, tak by to myslím nemělo až tolik vadit. Ohledně způsobu "likvidace" monrouchova posedu a fotopasti by určitě byla vhodnější výzva k odstranění samotným vlastníkem. Pokud věděli, čí to je, tak se snad stačilo poptat, než rovnou přijít s pákovkami...

PS: Osobně žádnou fotopast nepoužívám, stejně tak posedy či kazatelny, nesypu na žádnou hromadu. Šoulám. :)
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od monrouch »

V řádu ani ve stanovách není zakotven zákaz fotopastí a o mysliveckých stavbách taky ne.Takže jsem řád neporušil. Ale ten žebřík řeší zákon. Ten zákaz fotopastí proběhl údajně na schůzi. Asi jsem zrovna nebyl přítomen a nevím zda se hlasovalo. Z důvodů jak uvedl Fradus už to řešit ani vymáhat škodu nebudu. Ještě počkám co bude , ale spíš bude ticho po pěšině. Ale pro příště má cenu hlásit krádež fotopasti PČR? Odesílání fotek nemám. A nemaj šanci vypátrat zloděje.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od pufr »

Tu tvou lapálii bych určitě pro řešení rozdělil nejméně do dvou částí:
1) prušil jsi nějaký místní regulativ - ale píšeš, že to nejsou stanovy ani provozní řád ... nevíme, možná jsi spáchal kázeňský přestupek. Provozní řád obvykle pamatuje na to, jak tyhle věci řešit, měli byste se ho držet.

2) zmizela ti fotopast a žebřík, přičemž byly překonány překážky a ty víš, kdo to udělal. To je přestupek, možná i horší provinění. Byl porušen zájem chráněný trestním zákonem, máš právo na to, aby starost o tvou újmu převzal stát - policie. Pokud tu fotopast "zabavila" např. myslivecká stráž, musí vědět, co má s takovou věcí bez prodlení udělat, jinak je to krádež, které se dopustil, jak jsme již dříve říkali "veřejný činitel" a to by si šikovný člověk, který ví, jak sepsat trestní oznámení na něm mohl udělat "kariéru". Propadnou věc může státu, pokud propadnutí vyjádří soud :!:

Ještě bych ve stylu komunistických prokurátorů dodal, že jednání vedoucí k provinění obou stran je zavrženíhodné, ten kdo porušuje zákon, notabene trestní zákon je samosebou ve mnohonásobně vážnějším konfliktu :?
Pufr
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od palkopal »

Souhlas s Lotrem.
Tady se vůbec neřeší, že někdo někomu něco sebral. Ano, majitel věcí asi něco porušil, tak má přijít "řízení a soud" - porušil jsi to a to (stanovy, provozní řád, usnesení nejvyššího oprávněného orgánu atd.), následovat bude sankce podle stanov, provozního řádu atd.
Ale trestat bez "řádného procesu a vynesení rozsudku" zabavením věci je svévole, krádež.
Já bych se strašně rychle sháněl, kde ty věci jsou. Deset táců, to už je na policajty.
Nebo snad máte někde napsáno, že nedodržení psaného, sděleného či jinak vyjádřeného, se trestá bez bez možnosti obhajoby propadnutím věci a ta se stává majetkem toho, kdo exekuci vykonal?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od motolada »

Vše už bylo řečeno.
Protože se ti do sporu nechce, zajdi za tím Hospodářem s velkým H a popros ho o vrácení věcí a hned se zmin o tom o čem se tu píše.
Tzn. že si chtěl volat policii protože tě někdo obral o dost peněz no a pak už záleží na inteligenci kolegy jestli mu to docvakne co by mu hrozilo , pokud ne tak mu to vysvetli.
Jak bylo řečeno musí pochopit čeho se dopustil.
Pak po tomto slušně a v klidu pronesenem rozhovoru by to mohlo být OK a třeba se i ty pasti povolí.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Lotr »

fradus je to ještě horší. V morouchově spolku absolutní vládce páchá přestupky, možná trestné činy a trestá své poddané a rozhoduje o jejich dalším bytí a nebytí.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od msoukup »

Poměrně zábavné čtení :-). Myslím, že se to rozpadá na dvě roviny. Kolega Monrouch jistě něco porušil, zákon (neměl souhlas majitele pozemku) a asi i nějaké vnitřní stanovy MS (neznáme je, takže těžko se explicitně vyjádřit), stejně tak asi není zrovna kolegiální si jen tak bez dohody umístit žebřík tam, kde kolega má kazatelnu atd.. Na druhou stranu, sebrat jen tak bez informace a náhrady žebřík a fotopast - no tomu se přeci říká krádež ne? :-) :-). Hospodář samovládce :-). Myslím, že platí to, co napsal Fradus dříve a osobně bych se přikláněl k diplomatickomu řešení, které popsal motolada. Jinak mě velmi fascinují některé výklady legislativních předpisů, v zákoně formulovaných zcela jasně, přesto z nich někdo odvodí zákaz lovu u "hromady" či "krmeliště" :-):-):-). Někdy by stálo za to si ten zákon aspoň přečíst :-). MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od monrouch »

No mně do smíchu moc nebylo. Jak jsem psal, kolegu, který to odvezl jsem náhodou potkal a on se přiznal.Obojí už mám doma i když poškozený lanko a řetěz. Ale na místě činu jsem nechal vizitku.Pod žebříkem byla bublinková obálka s pilkou na doladění opěrky. Na obálce byla moje adresa. Pilku mi vrátil a obálka byla zmačkaná v křoví.Takže museli vědět, že jsem to byl já.Nevím proč se to tak stalo. Doteď to bylo v pohodě. Asi skrat.
Takže nechám to tak. Teda pokud nebudu zostuzen na příští schůzi nebo honě.

No právě jsem byl na tom strništi, co farmář u lesa zvoral. Chlap opravoval poškozený ohradník . Prasata mu vyvrátili tyčky a přetrhli drát. Prej -chlapi střílejte ty svině. No ale jak, když to zvoral. Ale můžu aspoň vnadit . Prej to musel zorat, aby dostal hnuj do země. Slunce mu na kupě hnoje krade dusik. Ta kupa tam je od začátku září a zatím pořad je zoráno asi těch 8o m od lesa.Ale mám se s ním hádat?
Ale už jsem vyškolenej a mám jeho souhlas na vnadění. Tak jestli Diana dá?

Jinak bylo mi ctí s Vámi sdílet tuto kauzu a docela jsem se poučil. Žebřík budu vozit po každém použití dom nebo budu střílet ze země. Někdo tady někde už psal, že šoulačka je pro některé myslivce sprosté slovo. Trochu ale mám strach sřílet ze země do rudlu prasat.No třeba za stromem by to šlo. Blíží se úplněk tak uvidím.
Lovu...
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od msoukup »

Pokud se Vás dotklo, že to je úsměvná historka, tak se omlouvám, mě to tak po cca 35 letech zkušeností s tzv. "lidovou myslivostí" prostě připadá:-), nic nového :-). Je hezké, že se trochu sebemrskáte, ale mě tam trochu chybí vyjádření, že když tam půjdete sedět nebo šoulat, tak se domluvíte s tím kolegou, co tam má kazatelnu. Jednak abyste si to vzájemně nezavětřili, druhak je to slušnost a je celkem jedno, jestli tam budete sedět na žebříku, šoulat nebo stát za stromem. Čistě pro inspiraci vám popíšu jak to funguje u nás - máme problém s TTP, na kterých černá dělá velké škody, pokud tam chce někdo jít šoulat, tak automaticky obvolá ty, co tam občas sedí na kazatelnách, domluví se s nimi na hodinách, kdy půjdou pryč atd., prostě aby nikomu nevadil a vzájemně si to kluci nekazili (soukromá honitba, úseky, primární zájem neplatit škody, loni 460 ks černé). V dnešní době mobilních telefonů, žádný problém! Je to spíš o komunikaci a o lidech. U nás možná i díky tomu, že se loví hodně, takže žádná závist, každýmu je celkem jedno, kolik toho kdo střelí. Chápu, že někde to může být problém. Přesto přeze všechno, sám sebe byste stavěl do zbytečné pozice hlada:-). Prostě zkuste víc komunikovat, budete se divit, často to dělá hodně :-). To že po sobě necháte obálku s adresou, to taky o něčem svědčí :-). Zvykněte si odejít z lesa, jako kdyby jste tam nikdy nebyl:-). Váš hospodář mohl být veden zájmem uchránit spolek od rizika sankce za porušení par. 9, odst.2 (byť velmi nepravděpodobnému), stejně tak mohl být veden zcela jinými partikulárními zájmy, to tady nevyřešíme. Moje sympatie moc nemáte, protože mnohem víc bych hodnotil negativně váš přístup, než možné porušování legislativy. Pokud vám můžu radit, zkuste víc komunikovat s kolegy, snad najdete společnou řeč a předejde se tím i těmto úsměvným historkám. MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od monrouch »

Nedotklo. Já dělám myslivost od ukončení lesárny v roce 1983, tak už mě máloco překvapí.Ale tohle mě fakt s prominutim nas...
Asi to bylo tím svátkem, dušičky, návštěvy příbuzných tak jsem to nedořešil.

Těžko se komunikuje, když nevíte další podrobnosti.Ta obálka byla ukryta v trávě pod žebříkem pro případ úpravy tyčky na oporu.
Dle směru příchodu černé, Už dříve jsem se zmiňoval, že jsem to chtěl hlásit H v pondělí.Bylo to ve stadiu rozpracovanosti. Akorát blbě priority.Dovolit a pak stavět.
Dále u hospodáře je sešitek . Napíšu čas příchodu a pak odchodu z té dotyčné kazatelny. Napíšu se na tu kazatelnu a pak už je jedno zda podle větru budu sedět na žebříku nebo na kazatelně. A to může použít kdokoliv ze spolku. A že o tom neví ?
Kdo chodí vidí, kdo sedí střílí. Myslíte , že mně někdo řekne kde má mobilní žebřík? Kolikrát jsem byl překvapen na koho a kde jsem narazil.
Kazatelny jsou společné. Každý vnadí dle přidělené kazatelny a sedí ten kdo se napíše první.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od motolada »

Sešity na kazatelnach?
To je masakr :lol:
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od msoukup »

Že vás to nasralo, to chápu. Ale tím spíš, jako absolvent lesárny a někdo, kdo loví od roku 83, tak byste měl mít zažité nějaké zásady a držet se jich zcela intuitivně. Můj subjektivní názor, asi mám vyšší nároky na kolegu vašich zkušeností a praxe. Možná to chtělo líp prodat, když už máte v tom klasickém MS zavedený ten bolševický lidovomyslivecký systém, kdy všechno je všech :-). Ten sešitek, to je hezké :-), tak trochu po slovenském vzoru :-), kniha návštěv polovného revíru :-). "Sem vám chlapi postavil žebřík za vlastní, když bude foukat od západu, sedněte si na kazatelnu, až bude foukat od východu, tak si sedněte na ten žebřík, co sem tam vyšvihnul". Atd. Trochu diplomacie, komunikace........ MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Odpovědět