Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od jindrich764 »

Kolegove, kaslete na tato udelatka a uzivejte B-komplex. Kliste po vas maximalne poleze ale nezakousne se. Mam to otestovano na sobe i vlastnich detech /4 a 6let/. Drive jsme mivali po navratu z prochazek po reviru i 5 klistat, za dva roky s beckem ani jedno vsichni tri. Me to funguje i na komary, lezou, bzucej okolo, ale nezakousnou se. Jen hovada kousou becko ne becko.
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od Sam60 »

Lesomil píše:Sam60 :) ,
měl jsi přitom možnost zjistit reakci zvěře (případně psa)na ten ultrazvuk....? Mám na mysli, zda to zvěř nějak rušivě nevnímá a nereaguje na to .....
Zatím jsem střelil černou a lišku. A nic jsem nepozoroval. Psovi to taky nevadí.
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od Sam60 »

jindrich764 píše:Kolegove, kaslete na tato udelatka a uzivejte B-komplex. Kliste po vas maximalne poleze ale nezakousne se. Mam to otestovano na sobe i vlastnich detech /4 a 6let/. Drive jsme mivali po navratu z prochazek po reviru i 5 klistat, za dva roky s beckem ani jedno vsichni tri. Me to funguje i na komary, lezou, bzucej okolo, ale nezakousnou se. Jen hovada kousou becko ne becko.
Co jim na tom B-éčku vadí. Je to nějak vědecky podložený?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od BwanaHunter »

Účinek B-komplexu vychází z toho, že vitamin B1 - Thiamin, se vylučuje potem (a močí) a jeho obsah v potu odpuzuje krev sající hmyz a klíšťata (kliště není hmyz :)) Existuje i B-komplex Repelent, který má násobně zvýšený obsah právě thiaminu, dá se normálně koupit v lékárnách. Pokud jde o účinek, někteří, a to i odborníci, ho potvrzují, jiní jsou skeptičtí. Osobně bych ze zkušenosti řekl, že funguje při slabším vystavění krvesajům, když je komárů nebo klíšťat hodně, a nebo tam kde hrozí přenos nějakého opravdového svinstva jako např. v tropech, bych se jen na něj nespoléhal a bral ho spíš jako podpůrný prostředek a ještě určitě volil vhodný repelent, na komáry jiný, než třeba na klíšťata.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od mikycz »

Něco na tom B komplexu je, mám forte, do teď nic a jen jsem ho pár dní vynechal už jsem měl dvě klíšťata a to si ho beru vždycky co chodím ven a klíště jsem neměl už nějáký rok zpátky. Ten ultrazvuk by se mě líbil pro psa akorát nevím jak by se líbil jemu...
Uživatelský avatar
roman300
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19.8.2008, 16:14
Bydliště: Plzeňsko

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od roman300 »

Zkusil jsem pro psa ultrazvukový přívěšek na krk a zcela bez úspěchu. Tedy alespoň po dobu (týden)co ho měl můj čtyřnohý přítel v užívání. Neboť i přes mé upozornění, že s ním nesmí do vody, ho při první procházce k řece důkladně protáhl vším možným. Naštěstí ho po cestě domů ztratil a bylo po třech stovkách i experimentování.
Rem.700 Sendero 300 WM + R2 2,5-15x56; Voere 22-250 + Nikon Monarch 2,5-10x56 IL, CZ550 Medium 300WM + S&B 2,5-10x56; ZKM456+ Leup. VX-III 4,5-14x50; Browning B80 12/70; ZP 49 12/12; Norinco 1911 .45ACP; Taurus 85 .38 Spec.
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od Pavel46 »

Je fakt, že už před nějakými 20-ti, spíš 30-ti :cry: roky jsme B komplex používali při sjíždění řeky a komáři nekousali a fakt to fungovalo. Takže proč se k tomu opět nepřiklonit. Staré a jednoduché metody ochrany bývají někdy nejlepší...
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od cr001 »

Nevím proč by měl ultrazvukový odpuzovač fungovat na klíšťata, když to nikdy nefungovalo ani na komáry.
PS: ....až uvidím klíště, nebo komára s ušima, tak hned objednávám :twisted:
PetraPodleska
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28.12.2015, 22:34

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od PetraPodleska »

Zkoušel jste někdo, jestli proti hmyzu funguje i vitamin B z piva, nebo se musí suplementovat vitamin v tabletce?
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od crif »

To není špatný nápad. Chtělo by to být tak týden v limbu a vidělo by se. Nicméně by byl potom asi problém vůbec někam dojít, takže se vlastně nezjistí, jestli lezou.... :lol:
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Ultrazvukový repelent proti klíšťatům

Příspěvek od Petr1970 »

mě to funguje.. 5-10 plzní a nejde na mě nic.. ani pes...:-) a to je voblejzák maximální..
chce to ale pravidelně a doplnovat..

akorát je trošku problém v kombinaci se zákonem o zbraních a s močovým měchýřem (ale to jsou detaily:-)) )

i když žena tvrdí že podvádím že na mě nejde nic nikdy, ani střízlivej, že mám kyselou krev, za rok mám 2-3 štípnutí od nějakejch sebevrahů (a to u rybníků občas sedím.-)) )
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět