Fotopast Ltl Acorn 5210 MM

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
kuzmic
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02.1.2012, 15:36
Bydliště: Brno

Fotopast

Příspěvek od kuzmic »

Dobrý den všem.
Má tu někdo z vás praktickou skušenos s touto fotopastí: LTL Accorn 5210 MM - 12 MPX. Co se týče kvality snímků , na jakou vzdálenost , co v noci atd. Jde mi především o ochranu majetku. Pokud máte dobré zkušenosti s jinou značkou nebo tipem rád si nechám doporučit něco jiného.

Děkuji za jakékoli věcné rady a připomínky
konipasss
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21.5.2011, 7:15

Re: Fotopast

Příspěvek od konipasss »

Dobrý den
Fotopast Ltn Acorn je to nejlepší co se dá asi teď koupit. Cca 90 % všech fotopastí co se prodá jsou ltn Acorn . Má zcela neviditelné noční snímání. Nic se nerozvítí ani minimálně ! Zvěř na to nereaguje a můžete v pohodě použít i na ochranu majetku. U všech ostatních fotopastí se nepatrně diody rozvítí takže na zvěř OK , ale určitě né na ochranu majetku. Reálný využití je cca do 15 metrů , ideálně do 10 metrů. Tyto fotopasti jsou již k dostání v plné česke verzi tzn, že mají i české menu. Je třeba prověřovat obchodníky, v poslední době se na internetu vyrojilo plno rádoby přímých dovozců co si tímto přivydělávají. Student co většinou koupí levnější modely co nejsou určeny pro ČR a pak prodá se ziskem a vydává se za přímého dovozce. Pokud se podíváte na banner v pravo na tomto foru, tak máte 100% jistotu, že koupíte originál přímo od firmy a navíc za cenu , která je zcela jistě nejnižší v ČR. Bohatě stačí pokud nechcete ihned investovat do modelu s GSM modulem, můžete koupit levnější variantu Acorn 5210MC , která stojí po slevě 4280,- a kdykoli v budoucnu můžete GSM modul dokoupit. Pokud budete cokoli potřebovat napište a rád Vám ještě poradím.

A dál už do tohoto vlákna jen ty praktické zkušenosti jednotlivých uživatelů, ty "nás" zajímají a jsou přínosem pro účastníky fóra. Pufr
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Fotopast

Příspěvek od MartinP »

Konipass: možná by bylo lepší přijít se svým vlastním programem než kopírovat něco, co je delší dobu zavedené...
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopast

Příspěvek od martinh »

Jak dlouho Vám vydrží baterie ve fotopasti? A jak silné použít? Jestli stačí 4 baterie 2100 mAh a jak dlouho vydrží ve fotopasti Ltl. Acorn 5210MC? Děkuji
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: Fotopast

Příspěvek od T.Kulikov »

konipasss píše:Dobrý den
Fotopast Ltn Acorn je to nejlepší co se dá asi teď koupit. Cca 90 % všech fotopastí co se prodá jsou ltn Acorn . Má zcela neviditelné noční snímání. Nic se nerozvítí ani minimálně ! Zvěř na to nereaguje a můžete v pohodě použít i na ochranu majetku. U všech ostatních fotopastí se nepatrně diody rozvítí takže na zvěř OK , ale určitě né na ochranu majetku. Reálný využití je cca do 15 metrů , ideálně do 10 metrů. Tyto fotopasti jsou již k dostání v plné česke verzi tzn, že mají i české menu. Je třeba prověřovat obchodníky, v poslední době se na internetu vyrojilo plno rádoby přímých dovozců co si tímto přivydělávají. Student co většinou koupí levnější modely co nejsou určeny pro ČR a pak prodá se ziskem a vydává se za přímého dovozce. Pokud se podíváte na banner v pravo na tomto foru, tak máte 100% jistotu, že koupíte originál přímo od firmy a navíc za cenu , která je zcela jistě nejnižší v ČR. Bohatě stačí pokud nechcete ihned investovat do modelu s GSM modulem, můžete koupit levnější variantu Acorn 5210MC , která stojí po slevě 4280,- a kdykoli v budoucnu můžete GSM modul dokoupit. Pokud budete cokoli potřebovat napište a rád Vám ještě poradím.

A dál už do tohoto vlákna jen ty praktické zkušenosti jednotlivých uživatelů, ty "nás" zajímají a jsou přínosem pro účastníky fóra. Pufr
Prosím podrobější informace o GSM bráně, posílá skutečně e-maily, nebo jen MMS? Vážně o ní uvažuji. Dík
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

MMS i E-maily fotopasti umí,osobně bych si obyč nekoupil,hlavně z důvodu krádeže.
Je třeba mít kartu na které bude aktivován datový přenos(ve fotopasti),většina operátorů má dobré tarify jen na data.Pak za každý e-mail platíš v podobě přenesených dat....
Vocas
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: sob 18.2.2012, 14:12

Re: Fotopast

Příspěvek od Vocas »

Zajimalo by mě kdo má Acorn 5210mc jakou ma maximalni vzdálenost snimání v noci a ve dne? Je to rok co jsem si pořídil tehdy V
nejlevnejší fotopast kde reklama hlásala že její pir čidlo je její opravdovou chloubou ale opak byl pravdou.Ve dne pořídila snimky na vzdálenost max. 6m v noci o metr méně.Většina snimku byla mimo záběr, takže k ničemu stejně jako celá fotopast. Jde mi o to zda Acorn 5210mc zareaguje na postavu , zvěř, auto na vzdálenost minimálně 10m a to i v noci a zda je na snimku něco k rozpoznání?
konipasss
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21.5.2011, 7:15

Re: Fotopast

Příspěvek od konipasss »

Ideální je u fotopasti Acorn vzdálenost těch 10 metrů, ale i těch 13 se dá. Fotopastí 5210MC mě projde každý den rukama několik a mnoho jich osobně testuji. Musím zase bohužel upozornit, že je třeba nenaletět! Můžete taky koupit starší US model a tam to už může být jiné. Pokud budete chtít kvalitní fotopast vždy si ověřte zda prodejce prodává fotopast určenou přímo pro českou republiku zda fotopast má české menu !!!! Pak určitě budete spokojen!
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Fotopast

Příspěvek od MartinP »

Posílání MMS vidím jako výhodu, pokud budu mít fotopast třeba na chatě, kde mi vyfotí zloděje a odešle MMSku. Nebo jí budu mít třeba 20 km daleko a chci, aby mi každý den poslala MMS abych věděl, že jsou nabité baterie nebo je stále na místě. Jinak v tom nic nevidím, protože se u nich nastaví pouze počet MMS denně - když se jich nastaví např. 5, tak pošle prvních 5 a pak už nic.
Zkoušel jsem několik typů fotopastí a fotopasti Acorn jsou pro mě velkým zklamáním - jednak sendvičová úprava není příliš šťastná a kromě ocelové skříňky de facto znemožňuje zajištění fotopasti ocelovým lankem a zámkem. Na to je nejlepší nový model 6210. Ale noční snímky jsou jedna velká tragédie, dosah blesku je mizerný. Aby se maximálně využilo světlo, tak je blesk nastaven do kužele a osvětlení scény je špatné. Pokud někdo hledá fotopast s černými diodami, tak mnohem lépe na tom jsou fotopasti Scoutguard 560K-8M nebo UV565. Dosah blesku je až 15 metrů a osvícení scény je výrazně lepší než u Acornu. UV565 má ovládací menu v češtině. Existuje i verze UM565, která umí posílat MMS.
Fotopasti používám již 5 let a všechny mám s červenými diodami. Nemám s tím nejmenší problém, fotopasti fungujou bez problémů. Nejlepší, kterou mám, je Moultrie M-100. Má parádní barevný displej, na kterém je vidět místo, které bude sledováno a fotografováno, má širokoúhlý záběr, takže zachytí i zvěř, která před ní přechází a dosah blesku okolo 25 metrů. Blesk je nastaven do výseče, takže celá scéna je parádně prosvícena i do rohů. Fotopast s černými diodami bych do lesa nechtěl, protože chci vidět a poznat, jaké zvíře na fotce je.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopast

Příspěvek od Tommy »

Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopast

Příspěvek od Tommy »

Chlapi, máte někdo doma acorn 5210mm, mám s ní problém a potřebuji radu. Dík
Uživatelský avatar
Miloš Bukoven
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: ned 22.4.2007, 0:48
Bydliště: Levice

Re: Fotopast

Příspěvek od Miloš Bukoven »

Mal som nejaký čas (cca 3 mesiace) tento model 5210MM, čo konkrétne potrebuješ poradiť?
BRNO 502.10 kal.30.06/12+Meostar R1r 3-12x56RD
CZ 550 Lux kal.30.06+Kahles CSX 3-12x56
CZ 453 Lux kal.22 LR+Artemis 2000 1,5-6x42
KETTNER CHAMPIONE kal.12/12 x 70
SLAVIA 630 kal.177 (4,5 mm)+Delta Optical 4x32AO
Leica LRF 900 SCAN, Suzuki Samurai 413JX
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Fotopast

Příspěvek od Tommy »

Nefunguje odesílání mms. Fungovalo to pouze jeden den bezchybně. Po vytáhnutí sd karty a opětovném nastavení už to mms neodesílá. Přemýšlím o reklamaci.
Uživatelský avatar
Miloš Bukoven
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: ned 22.4.2007, 0:48
Bydliště: Levice

Re: Fotopast

Příspěvek od Miloš Bukoven »

Tommy, a z tej SD karty si stiahol fotky do PC a kartu vymazal? Ak ano, musíš znovu na SD kartu nakopírovať zložku (adresár) MMS, kde sú nastavenia na odosielanie MMS-iek. Tie získaš z toho software, čo bol ku kamere a nakopíruješ na SD kartu. Doporučujem pri sťahovaní fotiek z SD karty do PC NEVYMAZÁVAŤ na SD karte adresár MMS. V ňom sú uložené tie nastavenia. Skús to takto urobiť a daj vedieť, čo a ako...
Miloš
BRNO 502.10 kal.30.06/12+Meostar R1r 3-12x56RD
CZ 550 Lux kal.30.06+Kahles CSX 3-12x56
CZ 453 Lux kal.22 LR+Artemis 2000 1,5-6x42
KETTNER CHAMPIONE kal.12/12 x 70
SLAVIA 630 kal.177 (4,5 mm)+Delta Optical 4x32AO
Leica LRF 900 SCAN, Suzuki Samurai 413JX
plok
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: sob 10.10.2009, 18:23

Re: Fotopast

Příspěvek od plok »

Může někdo poradit ideální nastavení Ltl-5210MM? Jde mi hlavně o hodnoty Picture No., Interval, Sense Level , Time Lapse, Side PIR. Zkoušel jsem to na sobě jen zatím doma a dost snímků bylo prázdných.
A ted jsem narazil na další problém. Koupil jsem simku od T-mobilu, ale co s PINem?
Díky
Odpovědět