Lov klasickým lukem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Ratte
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Ratte » úte 08.10.2019, 11:06

Člověk nepotřebuje nutně zahradu. Já mám prostě terčovnici v předsíni a z obýváku to mám 11m. Na udržení formy to stačí. Ven pro střelbu na delší vzdálenosti chodím jednou týdně.

Myslím, že pro potřeby lovu z klasického luku je spíše vhodné zaměřit se na co nejrychlejší vypuštění od nátahu. Já si typicky natáhnu tetivu k nosu, srovnám si zamíření, dotáhnu, vteřina domíření a vypouštím. Člověk se nestačí začít klepat.
Luk PSE Omen, Luk hybrid Longbow Alexbow, puška Ruger American Rifle Predator, Revolver Ruger Super Blackhawk, oštěp Samburu.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Zbrojovák » pon 14.10.2019, 23:27

No měl jsem to podobně, jen teda těch 7-8m, na udržení, hlavně fyzické formy a konzistence techniky to stačí.
No, v domácích podmínkách jsem se rozhodl přejít na TTF prak (z prostorových důvodů), kde střílím stejným stylem. Jedno kotvení, splitvision - a musím říct že, i když jsem měl zpočátku pochyby, tak to je překvapivě stejně přesné.
Taky střílet 40lbs luk na 7m, je to poměrně hluboko a terčovnice brzy odchází.
Snažím se chodit ven co 2dny. a tu půlhodinu - hodinu čistého času tomu dávat. Někdy mám pauzu i 4dny, kupodivu se to nějak neprojevuje, nebo nevnímám to nějak dramaticky.
Co naučí nejvíc, včera jsem si dal takový malý 1,5h parkur v lese mezi pařezy a borovicemi, různé úhly, vítr, mám 3 okované karbony, těch ran bylo moc, dnes ráno jsem to cítil, ale výborný relax - spojeno s krmením a obeznáním revíru, někdy i hřiby. :wink:

PS: kdyby někdo měl zájem, tip na kování na karbony dodám, stejně tak i ty dutiny dělané na nc, nechal jsem si toho nadělat více. šíp vydrží prakticky pak neomezeně, bez toho se okamžitě ničí za insertem

a kdyby jste někdo měl tip na dobré světelné končíky za dobrý peníz, nahoďte, při střelbě v šeru lesa by to nemuselo být vůbec špatné, i na střelnici střílím dokud vidím cíl - bohužel ale nevím přesně kam, šíp už nevidím
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Ratte
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Ratte » úte 15.10.2019, 21:33

Co používáš za terčovnici? Já mám bednu nacpanou hadrama a i když do toho střílím 60# klasikou a 75# kladkou, tak krom občasného přihození starého šatstva a výměny dopadové plochy z kartonu, to vzdoruje už osm let.

Taky trochu blbnu s prakem. Trochu jsem bojoval sám se sebou abych si ho s sebou nevzal letos do Afriky, takový duiker nebo springhare by se s tím ulovit dal. Ale řekl jsem si, že jenom jednu zhovadilost během jedné lovecké cesty a tak jsem vzal radši již osvědčený oštěp.
Luk PSE Omen, Luk hybrid Longbow Alexbow, puška Ruger American Rifle Predator, Revolver Ruger Super Blackhawk, oštěp Samburu.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Zbrojovák » čtv 17.10.2019, 20:18

No mám terčovnici z kombinace, gumy, pytloviny a polystyrenu - stažené vrstvy stahovačkama. Vydrží dost, ale 60 šípů denně... to by asi šlo rychle. I když je to z balících odpadních materiálů co mám zadara z práce.
Vím že se používá neopren na kousky v pytli. Hadříky v jutovém zdvojeném pytli, to mám u nás na střelnici a jeví se to fakt nejvíc trvale, jen se mění pytle občas.
Spíš mi přijde v bytě ten luk neohrabaně nějak, pokud nejsou prostory proto jsem přešel doma na ten TTF prak s kterým se dá mířit prostě totožným stylem. Prakticky ta filozofie vychází z lukostřelby.
Stačí pověšená pevná celtovina do kapsy a před ní jakýkoliv cíl, ideál jsou třeba umělé špunty z vína.

V Kisikovi jsem četl o výzvě 1000šípů v tréningu denně...(což je podle něj běžná porce Korejské reprezentace :wink: ) no dnes jsem jich dal na střelnici cca 140, bez nějaké pauzy asi za 1,5h. Dalo by se i dále, ale stačilo mi to. Nikdy jsem šípy nepočítal, bylo to jen ze zajímavosti, abych věděl kolik vlastně střílím. Rozhodl jsem se, si začít vést nějaké statistiky úspěšnosti střelby a počtu šípů, abych věděl jestli forma roste nebo klesá, pro začátek na 18-20m, což je obvyklá rozumná lovecká dálka reflexu.

Ve vztahu k tomu cos Ratte psal, 60 denně přes pracovní dny + třeba sobota zdvojeně/ terén/ neděle pauza - podle mě to musí bohatě stačit jak na fyzičku, tak na konzistenci velmi dobrého rozptylu/ pozičního lovu na známou vzdálenost. Na šoulačku, střelbu ze země na různé dálky/ úhly/ postoj, to bude chtít asi víc chodit ven do terénu, celoročně.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět