Vzduchovky

Kuše, luky, praky a jiné
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Vzduchovky

Příspěvek od precechtel »

něco obdobného řešil syn před třemi lety, nakonec jsme i zajeli za kamarádem puškařem a ten pravil, cit.: nejméně poruchové jsou naše Slávie a pokud je nějaká závada, je opravitelná. Cizí produkce tolik nevydrží a nejsou náhradní díly. Takže nakonec nakoupena Slávie 631 a Slávie 634 a spokojenost. Jako cca desetiletý chlapec jsem k některým vánocům dostal tehdy typ Slávie 620, vzpomínám na mi s nostalgií, stála tehdy asi tak 120 Kčs ...
politice a politikům zmar
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Vzduchovky

Příspěvek od bon »

Mám Slávii 630 už asi 45 let a i když ji už používám minimálně, tak jsem jí dopřál nové těsnění a pružinu pístu a věřím že mě přežije :D
jaaanus30
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 04.3.2021, 20:50

Re: Vzduchovky

Příspěvek od jaaanus30 »

zdravim vas mam v plane kupit vzduchovku kral np 02 4.5
Viete mi poradit ci is do toho alebo nie ak mate s touto vzduchovkou neaku skusenost,presnost,vykon alebo racej nieco ine
Johnny23
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 08.1.2022, 17:01

Re: Vzduchovky

Příspěvek od Johnny23 »

swedgf.jpg
swedgf.jpg (65.37 KiB) Zobrazeno 2511 x
dobrý den, jde mi o to zjistit něco více o těchto vzduchovkách respektive o namontovaných zařízení na mušce a něco mezi optikou a hledím. nikdy jsem to ani na obrázku neviděl. mohl by mi prosím někdo znalejší vysvětlit o co se jedná? jestli je to originál od zbrojovky nebo nějakou vychytávku? Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Vzduchovky

Příspěvek od Michal_123 »

Tohle jsem ještě neviděl, ale velmi pravděpodobně se jedná o dioptr, a zcela evidentně nevalné kvality.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Vzduchovky

Příspěvek od poli »

Už ti odpovídali jinde, tak ještě jednou: dioptr Kotest

http://www.vzduchovka.cz/prislusenstvi/ ... otest.html
Bock
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: pon 15.2.2021, 9:27

Re: Vzduchovky

Příspěvek od Bock »

fori píše: pát 30.10.2020, 9:09 Dobrý den, chci vás poprosit o radu. Chtěl bych koupit dětem k Vánocům vzduchovku, ale na trhu jich je tolik, že se v nich jeden vůbec nevyzná. Měla by být k použití vyloženě do terče. Takže dostatečná přesnost do těch 30m, slušné zpracování, jednoduché ovládání. Cenu bych si představoval kolem 3000-4000. Co mi doporučil? A čemu se raději vyhnout. Díky
zachovalá i zrepasovaná Haenel 312 je pořád nej poměr cena a výkon (výkon ve smyslu trvanlivosti a přesnosti)

měl jsem, pak jsem sehnal to co jsem chtěl od doby kluka buďto FWB 300 nebo Dianu 75, tu spíše, no a tu jsem pak i sehnal a nechal dát do kupy

obyčejná optika gamo 4x32, obyčejné levné RWS basic (500ks za 120kč) a může se střílet a střílet, má protiběžné písty, tím je s přesností na úrovni velmi kvalitních terčových vzduchovek, ve své době střílela olympiády.

rozptyly s uvedeným střelivem 3rány jsem opakovaně měřil v hale za bezvětří
10m... neměřitelné
20m...6mm
30m... 10mm někdy i 8mm
40m... 20mm
50m... do 30mm většinou
60m... do 50mm
dál zatím nemám zkušenost, ale chce to bezvětří nebo fáborky a dobře číst a přenášet na vítr
venku ale není až takový problém plechovka od coly na ležáka, kluk s ní opakovaně shazoval ( po správném nastavení oprav :D ) venku na 50m brokové nbc na stojáka

zasloužila by si lepší optiku s cvrkem a stavitelnou paralaxou na lepší plinking, pokud by vyloženě nefučelo dalo by se do plechovek normál až do 100m vyžít

opravdu nejlevnější střílení a nejtišší, mimo luk tedy :D
Odpovědět