Lovecké kladkové luky

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Andy »

Co říkáte na kladkové luky? už jste si někdy vystřelili? Pěkná a relativně přesná zbraň co říkáte?
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Taky jsem si to zkusil... ikdyz jsem strilel s kusi. Ale luk je taky parada. Jinak spis bych te poopravil... ze jiste zasahy v terenu jsou tak spis do 30-35m. Dal uz bych s tim "lovecky" nestrilel. Do terce se da i dal.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tady jedno ukazkove video jak se lovi krocan lukem.
http://www.rozzlobenimuzi.com/?linkid=6700
Nyctereutes
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: sob 27.1.2007, 18:05

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Nyctereutes »

Luky mám doma, protože babička s dědou závodně stříleli. Je to fascinující zbraň, relativně přesná a tichá. taktéž ku?i s napínací silou 75 kg. škoda, že u nás lov těmito zbraněmi není povolen, jako třeba v sousedním Německu, pro?e lov by byl určitě úchvatný, navíc by se maličko vyrovnal poměr sil... :P
Nyctereutes
__________________________________________
"Ex natura vivere summum bonum est."
Whitetail
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 02.1.2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Whitetail »

Znam dost lidi, kteri jsou skveli strelci do 35 metru, ale ani oni se nad 35 metru neodvazi. Sam jsem strilel bezpecne do 20 metru a vic bych to neriskoval. Vzhledem k tomu, ze muj nejblizsi vystrel byl na jelence beloocaseho byl asi 5 metru a neni vubec problem se pravidelne dostat na 10-20 metru, tak nevidim ani duvod proc strilet na delsi vzdalenosti.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Andy »

whitetail
Jo jasne, proc strilet dal kdyz z treestandu muzes strilet na 10,15m kolmo dolu. Jake hroty si pouzival?
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Whitetail
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 02.1.2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Whitetail »

Grim Reaper nebo Muzzy.

Ty diry, co to necha jsou neuveritelne. To je pak krve jak na jatkach, i poloslepy je pak lehce vystopuje a zvire vykrvaci mnohem rychleji.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Andy »

Hosi si do Afriky brali bud Gator 100gr nebo Stilleto 100,125gr. Cili mechanical broadhead. Taky diry neuveritelny. Prostreli to impalu jako nic.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Whitetail
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 02.1.2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Whitetail »

Ty Grim Reapers, taky mechanicke, maji fakt "dobrou povest".
Ja bych docela rad nasetril na novy Bowtech crossbow. Kdyz uz to "tlaci" neco pres 400 fps, tak to asi nejake "jump the string" nehrozi. To snad ta zver uslysi az kdyz je sip v zemi.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Ahoj,tohle forum jsem objevil náhodou...,a vyvolalo ve mě úsměv.
Střílím z luku už pár let,a vystřídal jsem již mnoho kladkových luků!
Začínal jsem Mathewsem pak Hoyt,PSE,Bowtech... Nakonec jsem se zase vrátil k Mathewsu,je to jak s kulovnicema.
Můžete mít 20 zbraní,ale nakonec vám sedne jedna,kterou si oblíbíte...,a nezávisí na značce.U luku je to obdobné.
Při koupi luku,je to ovšem mnohem složitější!Nelze koupit seřízený luk,ten se seřizuje na každého jednotlivce zvlášť.
Je tam mnoho aspektů,které se musí dodržet,aby byl střelec úspěšný a nebyl zklamán špatnými výsledky.
Takže musíte vědět na co luk chcete...,občasné střílení,lov,sportovní lukostřelbu.. Nebudu se tady rozepisovat obšírněji,pokud by chtěl někdo vědět více,rád odpovím.
Jinak kulové zbraně jsem vyměnil za luk a je to o něčem úplně jiném...!! Méně výstřelú,více zážitků.
Musíte myslet,umět se chovat v přírodě a poznat chování zvěře do nejmenších detailů.
Četl jsem v některém z příspěvkú,že se dá lovit na 50m...,samo dá se i na 100,když se trefíte..?? Šíp je smrtelný po selé dráze letu! Ale vytrácí se smysl lovu lukem...,je to o tom dostat se ke zvěři co nejblíže a hlavně být si zásahem jistý!!
Většinu výstřelů jsem dal od 15 - 35m,delší vzdálenosti nedoporučuji.Lovil jsem v oboře,kde zvěř není tak ostražitá,a na 40m mi muflon uhnul o půl metru,než ho šíp zasáhl,zvěř má neskutečné reflexi,ten šíp slyší.Musel jsem kus dohledávat se svým barvářem.Ranivost šípu je obrovská,ale musíte zasáhnout životně důležé oblasti,plíce,tepny..,jinak hledáte..,nesmíte zapomenout že odpadá šok!Pokud zvíře zasáhnete kulovnicí na měkko,tak většinou do pár set metrů padne a zhasne.U luku jde většinou dál a musíte počkat delší dobu,než zvěř zhasne.Pokud je ovšem trefeno přesně,tak ani neví co se stalo a zhasíná po pár metrech.Střílet musíte do spodní třetiny,jinak zvěř nebarví.Pak opět hledáte,a zvěř může ležet 20m v kopřivách..
Tak lovu zdar! A lukostřelcům zvlašť :-)
vhool

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vhool »

mozna by nebylo od veci rozvest co jsi lovil a hlavne kde.par lidi tu uz bylo co by to chteli nekde vyzkouset,myslim lov lukem ale pokud je mne osobne znamo tak tento lov patri u nas mezi zakazane tak by jiste tve zkusenosti byli prinosem .
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Jo..,mám uloveno dost zvěře.A zkušeností mám víc než dost.Dělal jsem 10 let lesníka.Uloveno mám více než 500 kusů spárkaté.
Lov palnou zbraní mi už nic nedává,je to pouhé usmrcení zvěře,kdy tato nemá prakticky žádnou šanci!!!Tím nemyslím lov brokovnicí u zvěře drobné. Pokud není střelec rapl,nebo nestřílí v noci,bez infrapuškohledu...,což už je u bohatších lovců běžná praxe.Záměrně píši lovců,protože myslivců již mnoho není,neboť jich je většina v důchodovém věku, ale to tady nechci rozvádět.Lov lukem bude u nás ještě pěkně dlouho zakázaný,protože zbraň která nedělá hluk je pro myslivce nepřijatelná.Neví kdo kde co ulovil,přitom myslivci sami jsou největší pytláci...!! Nemyslím tím že loví v období hájení,ale loví do mrazáku,nebo zvěř kterou v dané oblasti nemaji povolenu,nebo by se neměla lovit z hlediska chovnosti.
Lov lukem je mnohonásobně náročnější,ale bezpečnější.Těch neukázněných magorů co nejdřív vystřelí a pak přemýšlí je stále dost.Luk má dostřel cca 400m,a to musíte vystřelit pod uhlem 45,pokud střílíte přímo před sebe,letí cca 50-70m.U kulovnice je to 1500-3000m!!
Každopádně bych zatím povolil lov lukem a kuší v oborách.Nebo farmových chovech...,kde lov palnou zbraní není možný.
Nedokáži si dost dobře představit,jak někdo veze daňka na jatka...
Každopádně by lov musel proběhnout za přítomnosti zkušeného myslivce..,oborníka.Ze zkušeností vím že se to praktikuje a oborníci sami si pořídili kuš a loví tímto způsobem.Zvěř není rušena,a nehrozí ani případné zraněni,pokud je obora v blízkosti obydlí.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

No a co se týče samotného lovu,jsou místa kde se lovit dá.Z pochopitelných důvodů uvedu Maďarsko..,nebo i jiné země ,kde je lov lukem povolen.Samotný lov není problém,jen zájemce o něj si musí uvědomit že nic není zdarma.Musí počítat s tím,že lov není levnou záležitostí.Myslím že za pravdu mi dá každý,kdo navštívil nějakou destinaci v Africe,nebo i poplatkový lov kulovou zbraní u nás.
Pokud vás zajímá něco konkrétně,tak se mě zeptejte...,rád odpovím.

Mathews
vhool

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vhool »

to mathews: neptal jsem se na moralizovani ani nejsem zvedav na tve uvahy,otazku jsem polozil myslim dost jasne a na to jsi mi neodpovedel.na prispevky typu toho co jsi napsal je zde na foru mnoho jinych vlaken takze te znovu prosim o konkretni informace a ne o podobne vylevy i kdyz v nich je par veci se kterymi souhlasim stejne jako tech se kterymi ne,tak urcite nechci aby se to probiralo zde :wink:
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Já ti rozumím dobře...,tak jinak.
Lukem mám uloveny hlavně divoká prasata..,asi 30 kusů,dále srnčí,mufloní,vysokou,drobnou....,můžu ti napsat ,jak,čím ..,ale kde.., ti z pochopitelných důvodů na tomto servru nesdělím!!
Jednou jsem byl v Maďarsku v oboře,ale jak jsem již psal,je to drahá záležitost,a hlavně nezajímavá.Přijde ti 50 divočáků na kukuřici,a ty jen čekáš na to až se ti dobře postaví.Tam to prase uloví každý kdo trefí na 15m krabici od mlíka!!
Odpovědět