Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Neříkej mi,že na 30 metrů netrefím kladkáčem jelena?
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od wolverin »

Tommy,po několika hodinách řízeného tréninku trefíš kladkáčem tenisák,ovšem terčovým šípem.Na lov ale potřebuješ perfektně nastřelený šípy s loveckejma hrotama.Díky vynikajícímu sluchu ti jelen na 30 m při nátahu odskočí,takže musíš natahovat s velkým předstihem a udržet to než se ti dobře natočí komorou.Jestli nemáš s lukem zkušenosi tak vem opravdu radši tu kuši.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Víš včem je problém,tady musíš jít do buše tak na tři dny,aby si byl úspěšný. Jednak nachodíš strašný kilometry,protože autem se tam nedostaneš a tahat se s kuší...,no nevím. Jak si nastřeluješ lovecké šípy?
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Pokud nemas s lukem zkusenost, skonci to tak, ze v lepsim pripade zvire mines a v tom horsim, no to je asi jasne ze. Lov lukem je o zotpovednosti. Tady mas pro priklad novou kusi od Excalibur. Vaha 5.4lb http://www.excaliburcrossbow.com/catalo ... matrix_355
Prumerna vaha kladkoveho luku je kolem 4lb plus vybaveni. No rekneme 5lb, cili je to rozdil cca 0.5lb.
Nechci Te podcenovat, ale pokud jsi nikdy predtim nestrilel, budes mit problem kladkovy luk natahnout. Pak ho musis udrzet v natahu a trefit. Znat techniku, mit perfektni odhat, pocitat s pripadnym vetrem no a pricteme k tomu loveckou horecku, az Ti bude stat jelen na 30m no a pruser je na svete.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Chci lovit lukem ze stejného důvodu jako ty a lovit budu samozřejmě až budu ovládat techniku. je tady spousta lidí co loví lukem,dá se říct,že daleko víc než kuší. tenhle týden zjistím co je to tady zač a písnu.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Tommy, v zadnem pripade se Te nesnazim od lovu lukem odradit. Je skvele ze chces vykrocit timto smerem, jen rikam, ze clovek musi ziskat zkusenosti a naucit se luk dobre ovladat nez pujde na lov. Drzim Ti palce!
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

No já bych to trošku přirovnal k F1..,asi bych s ní odjel..,ale to je tak asi vše... Bez řádného tréningu a odborného dohledu se budeš trápit.Znám spoustu lidí co střílí kladkáčem..,ale jak???
Mám tímto způsobem uloveno spoustu zvěře,a pokaždé to není na 100%.Proto mám i psy určené k dohladání zvěře.
Luk je super..,schavuluju ti to jako Sitka..,oba víme o čem je řeč....je to o zodpovědnosti a sebekritice..
Pokud trefíš na 30m z 10 ran 9X krabici od mlíka na ležato..,ze všech možných pozic..,tak klidně vyraž.Ale počkej až od tebe na 40m zatroubí jelen..,tak si cákneš do kalhot..,a tím nemyslím že strachem.Pokud jsi lovec budeš se třepat jako sulc :!:
Doporučiji ti ,aby sis to vyzkoušel někde na farmě..,v klidu.
Ať se daří :D
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od wolverin »

Tommy,nastřelování loveckých šípů je na tomhle vlákně probraný už v dřívějších příspěvcích.Až budeš mít natrénováno a vyrazíš na Lov tak zkus místo mnohakilometrovýho plahočení ve stepi najít zalesněnou strán s jelením ochozem a lov ze stromu.Máš hned několik výhod,zvěř ti přijde relativně blízko,jseš krytej kmenem nebo větvema,díky kamenům a zalomeným větvičkám znáš přesné vzdálenosti na ochozu a hlavně jseš nad větrem.......Lovu zdar
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Naštěstí je tady už po říji,ale s hajzlpapírem počítám i tak. :D Vždy si vybírám tu těžší cestu, v česku jsem si i proto vybral 243w,ale ulovit něco lukem je můj sen. S tím dosledem to bude tady složitější,protože pseka tady nemám. Jelena musím za každou cenu prostřelit. Mluvím o třech dnech,protože vím od místních co loví kuší,že příležitost ke střelbě je až náhodná. Musím si tady někde vytvořit slanisko a lovit na něm.Jeleni v deseti letech tady mívají 250 - 300 kg,mají celý rok přístup k potravě,protože tady není sníh. V devadesáti případech si lovci berou pouze trofej a zvěřinu nechávájí ležet. Možná první skusím lovit krocany,těch je tady mraky.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

:D Z 243 mám uloveno víc jak 300 kusú spárkaté..,výborná ráže pro dobré střelce..,ale luk je luk :wink:
S tím prostřelením s tebou nesouhlasím..,je to lepší na barvení..,ale ranivost je mnohem menší.Pokud šíp zůstane v kusu,tak při pohybu mu hrot rozřeže vnitřní orgány,zvěř sice vybarví dovnitř,ale podstatně rychleji :!: Ideální je zásah do spodní třetiny těla,nějakých 20 - 30 cm ze spodní strany,zvěř barví i ze vstřelu.
Krocan je nejhorší zvěř na lov..,strašně málá smrtelná zona,musi se trefit na hlavu,páteř,srdce..,jinak dokáží uběhnout i několik set metrú bez jediné kapky .. :!:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Díky moc kámo,to jsou pro mě velmi cenné informace. např. krůtu jsem nikdy neulovil a vlastně ve volnosti ani neviděl. další věc jsou kačeny a husy,těch je tady mraky a takový který jsem nikdy neviděl. Konečně bych si mohl dát pernatou bez broků. :-). No budu trénovat,pač jeden loveckej šíp stojí 12 dolarů.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Výrobce toho kladkového luku,kterej je tady dostupnej je Quorry nebo tak něco. Má 70 lbs,ale hodně mě překvapilo,že ty šípy jsou strašně lehký. Nechápu jek to může projít skrz jelenem.
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

Tommy - o jakymze luku je tu rec ? Omlouvam se, pokud mi neco uniklo, nebo jsem neco nepochopil a ted mluvim z cesty, ale .. i tady u nas jsou dostupny vsechny luky. Pochopitelne ne nekde na krame. Objednas si zvenku co chces. Pokud to neni nejaka novinka na kterou se ceka i v US a jsou na skladech, mas luk do 14 dni doma. Vcetne prislusenstvi dle vlastniho vyberu. Za rozumny $. Jen za poslednich 5 mesicu mi takhle dorazily 3 luky a dalsi je na ceste. 2 pro sebe, 1 pro kamose a ten na ceste je pro manzelku. Zadny zasadni problem.

Ad vaha sipu .. nevim co znamena "strasne lehky". Obecne plati bezpecnostni zasada ze minimalni vaha sipu je 5 gr {gr=grain] na libru sily luku. Pro 70tku teda minimalne 350gr sip. Coz je ovsem v podstate teoreticky sip. Jakykoliv smysluplny lovecky sip stejne bude vazit vic. FMJ od Eastonu co ted mam, maji s 100gr hrotem 480gr celkem. Na lov bezne zvere imho dostacujici. Pokud bys sel na neco velkyho, neni problem mit sip tezsi - jiny shaft, jiny hrot, jiny insert, vlozky .. jsou toho mraky.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Podívej se na E-bay,tam je toho fakt hodně.Hlavně si kup luk který má proměnlivý nátah.Ideální je od 26-30"...,a s měnitelným let off.Mrkni se na Bowtech Assassin..,na lov je to opravdu špička.Na 3D s ním běžně střílím 260 bodů,což je slušný výsledek.
Luk vydrží hodně výstřelú a neměknou mu ramena..,teda ne citelně :!:
Jinak s váhou šípú je to tak jak píše Twitko nade mnou.Na lov je ideální 7-9 grejnú na libru nátahu.Na 3D mám něco kolem 6..,méně ničí luk :!:
Na lov používám Easton Axiss 340..,FMJ co má Twitko nejsou špatné,maj ovšem jednu velkou nevýhodu.. Pokud šíp něco trefí,nebo šíp někde blbě zalítne do křoví,tak se ohne :!: Je tam totiž kombinace hliník carbon..,carbonový se narovná..,nebo praskne,tenhle se ohne a narvnat nejde :!:
Lovu Zdar :!:
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

Tommy - az ted jsem nasel ze jses asi na Zelandu. Tak to ty moje rady ohledne luku jsou asi trosku mimo :-) Ale na druhou stranu proc ? Posta chodi po celym svete. Navic v Australii bude kopec prodejcu od kterych se da nakoupit .. si teda myslim.

Mathews - k tem sipu .. to mas pravdu .. ty FMJ vydrzi dost, az se zdaji neznicitelny a pak koukas jak vejr a jeden je ohnutej. Co je zajimavy ze mam jeste par ACC jen tak na zkousku - taky kompozit, ale tam je hlinik uvnitr a karbon venku a prijdou mi ze vydrzi vic. Ad cistej karbon - ja jsem asi "zbabelej vocas", ale me se do cistyho karbonu nechce. Nelibily se mi vsechny ty fotky sipu roztristenejch pri vystrelu a nasledne propichany hnaty. Vim, ze v praxi to asi neni tak horky, ale vedomi ze mam v sipu hlinik (tudiz se neroztristi) me hreje u srdce. Ale ono i s tema FMJ neni to ohybani tak hrozny .. proste jednou za cas nejakej sip vyhodis, no :-) Navic rovnym sipem umi strilet kazdej .. jen skutecny mistr ovlada i ty krivy :-)
Odpovědět