Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Tak to právě řešit nechci,abych ho od někad objednávál a přemýšlel jestli příjde nebo ne. Myslím,že ten luk co je tady k dispozici mi bude bohatě stačit. K těm šípům, měl jsem je v ruce a jsou lehký jak pírko včetně hrotu. Pak tam měli ještě balení se třemi loveckými hroty trojúhelníkového tvaru se čtyřmi břity a ty taky byli hrozně lehký. Borec mi ale tvrdil,že se s tím tady normálně loví a že jelena na 30 metrů prostřelím. Ten luk má na ručce jakousi mušku se třemi reflexními barvami.
Ještě se chci zeptat,lovíte s lukem v noci za svitu měsíce? Je tady taky dost amerických králíků,to bych chtěl lovit taky.
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

ad objednavat - prisel by, co by neprisel .. po svete chodi babilion baliku a naprosta vetsina dojde kam ma. Koupit neco v krame je pochopitelne jednodussi, za prepokladu ze prodavac neni zmrd a neproda ti nejakej sunt se slovy ze je to PECKA. To neposoudim, bo ho neznam - ani ten luk ani toho chlapika.

Ad sipy - ze sou lehky - hele my se tu bavime, ze se sipy vazi v grainech - grain = 0,065 gramu. Takze superlehky sip na hranici limitu/bezpecnosti 300grainu = cca 19,5gramu a opravdovy lovecky sip nejakych 500grainu = asi 32,4 gramu a sip co by se s nim tak lovil africky buvol dejme tomu 900grainu = 58,4 gramu. Takze to mame 20 nebo 32 nebo 58 gramu. Kdyz se nad tim zamyslis, tak vsechny ty sipy budou na normalni potezkani pripadat STRAASne lehke .. a pritom to svali buvola jak nic. CO chci rict - ano sipy jsou lehke, pokud je jen takhle potezkas od ruky. Rozdily mezi lehkym a pouzitelnym sipem pro lov takhle nepoznas .. bud musis znat parametry shaftu a doplnku a dopocitat si kolik je hmotnost jebo to proste zvazit, ale na to je potreba spec. vaha.

ad "muska"... no co kdyby sis prosel net a neco si procet ? Jsi na Zelandu, predpokladam ze ti Anglina nedela problem. Dej tomu tyden dva, projdi si nejaky diskuzni fora abudes na to podstatne lip. I pro pripadne posouzeni coze je to za luk, co ti ten chlapik prodava ...
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

jeste k tomu luku .. jak rikam, netusim o co jde .. ale luk by ti mel aspon trosku sedet. Vezmu-li to nejzakladnejsi, pak by mela odpovidat jeho sila (draw weight-DW) a delka natahu (draw length-DL). DW by mela byt pro lov co nejvyssi - aspon 50 nebo spis 60 nebo treba 70 liber. Ale abys to utahl. Vetsina luku jde nejak povolit v rozsahu cca 10 liber. Te sile luku ale musi odpovidat sipy - sipy sice muzou vypada stejne, ale maji ruznou tuhost - tzv. spine. Pro 50tku luk bude jinej spine nez pro 70lbs luk. Howgh. Koupis-li blbej spine - predevsim mekcci, bude to litat do hajzlu. Tohle by prodavac ale mel vedet. Jsou na to tabulky, programy atd ... Zase, pokud te to bude zajimat, najdes to na netu.

Draw length je vetsi pruser - jde o to jak ma luk dlouhej natah a ten MUSI sedet k tvymu telu. S tim jaks narost nic nenadelas a ani to neojebes. Napr muj syn si z myho BEARA nevystreli, ne proto z eby tech 70liber neutah, ale proto, ze jeho natah je tak 27"a muj 29,5". Zda se to kousek, ale kousek to neni. Teda on si vystreli, ale je to otres .. na nejakou presnost proste muze zapomenout. Docela znatelnej rozdil uz dela i 0,5" rozdil o 1" uz je docela pruser. Proste pokud ti nebude sedet DL, bude to na pi... je to jak kdyby sis pri vysce 160cm koupil kolo pro chlapa co ma dva metry. Nejak na tom mozna pojedes, ale rozhodne se bavit nebudes.

S nastavenim/zmenou DL muze byt problem. Nektery luky ho maji dany z vyroby a HOTOVO. Proste ani figu. Vetsinou sportovni specialy. Pak jsou luky, kde muzes DL zmenit ale jen o 1/2 palce tam nebo onam. Anebo muzes zmenit jak chces, ale za cenu toho, ze musis vymenit v kladce takovy modul, ktery musis prvne koupit. A pak jsou luky, ktery to maj vymysleny tak chytre, ze v kladce je univerzalni modul, ktery se jenom pootoci a tim se to zmeni. a zase nekde jen v rozsshu X az Y nekde v rozashu X az Z. Je to o konstrukci, kterou ktery vyrobce zvoli, o cene atd ... Ovsem, jaky system ma ten tvuj favorit, to se me neptej ...

Takze zpet k podstate veci .... bud tomu budes rozumet sam tak, aby te Jerry v krame neojebal nebo se proste musis spolehnout ze Jerry je ferovej chlapik a vi o co jde. Nevim taky, zda je to spec. obchod, nebo jsi to objevil v nejakym superstoru vedle plastove motorky. Pokud je to specialka a Jerry je OK, pak by tohle vsechno mel vedet a prodat ti neco, co bude k pouziti. JInak jsi na nejlepsi ceste vyhodit XYZ dolaru ... teda jak to vidim ja, zrovna ted a zrovna tady ..
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

zkus zjistit jak presne se ten zazrak jmenuje. CO je to zac, kdo to vyrabi, pripadne sehnat na netu nejakyho jeho fotky a popis a dej to sem. Je zde spousta zkusenych lidi co ti o tom reknou svuj nazor.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

:D :D
Twitko si mě pobavil...,ale tak nějak to je..,proto mu doporučuji Assassina,bo měníš nátah od 26-30" a nemusíš k tomu nic kupovat..,lbs jde od 55-70 lbs.Ideální luk pro zelenáče a navíc funguje a nestojí ranec. Dá se komplet vybavený pořídit za 600 usd plus šípy a vypouštěč.Tak se vejde v poho do 750 dolcú za hooodně slušnej luk.
Z Ebay mi zatím došlo vše a to tam mám už 480 kladných hodnocení :!:
K těm ACC ,to jsou opravdu luxusní šípy...,střílel jsem s něma 3D..,jen jsou dost drahé :wink:
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Tenhle ten luk jsem měl na mysli
http://www.huntingandfishing.co.nz/hunt ... tem-2.html

Co si o něm myslíte?
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

Matthews - souhlas, ten Assasin vypada dobre. S tim by chybu neudelal. Na muj vkus az moc maly ATA, ale jinak pekny Otazka je, zda poslechne :-)

Ja ted objednaval MIssion Riot - jeste teda nedorazil, ale jsem vazne hodne zvedavej co to v realu bude. Podle spec a recenzi vypada OK. Chtel jsem luk pro manzelku (zadny extra nadsenec, spis na obcasny strileni do terce - ani nevim kolik utahne) a luk, ktery se da nastavit i pro synatora a pripadne i pro nekoho dalsiho (zase vlastne jentak na zkousku). Tedy co strelec, to jiny pozadavky. Riot ma na _JEDNOM_ luku promenej DW od 15 do 70lbs a DL od 19 do 30". o vsechno pri IBO 310. A je vlastne od Matthewse :-) pro me potreby ideal. 399 dolacu za holej luk. NO nekup to :-)
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

Tommy píše:Tenhle ten luk jsem měl na mysli
...
Co si o něm myslíte?
:-)) nesmeju se proto, ze by to byla nejaka blbost .. smeju se proto, ze je to prave CRAZE od Mission. Prave pres Craze jsem se totiz dostal k tomu RIOTOvi o kterym pisu hned o kousek vys. Riot je to samy jak Craze, jen je, rekneme "o stupinek vys". Za me osobne tyto poznamky (nerikam, ze jsou komplet a ze jsou vsechny spravny) :

- jak Craze tak i Riot jsou luky staveny na maximalni promenlivost - rano s tim strili 10 lety synek ve skole, odpoledne si s tim zastrili mamka na dvorku a vecer to veme fotr na lov. Kazdej si v ramci jednoho luku nastavi co treba. DL pocinaje, DW konce. Behem par minut je to jinej luk. Je to genialni reseni pro nekoho, kdo potrebuje luk pro vic lidi nebo s lukem tzv. "poroste". Napr vyse zminenemu synkovi bude v pohode stacit od 7 do 17 let. Ten samy luk.

- na druhou stranu je to proste kompromisni konstrukce, jinak by nebyla tak flexibilni. Za to zaplatis tim, ze luk dava mensi vykon. Ono IBO 310 rozhodne neni spatny ale neni to taky zadna "diskoteka". Pokud ten luk ma slouzit vyhradne jednomu cloveku, je to mozna skoda - ja osobne bych si radsi koupil luk JEN pro me. Nicmene ja vim, co chci a potrebuji (DW/DL). Netusim jak jsi velky (DL) a na kolik lbs (DW) budes nakonec strilet - spolecne s vahou sipu to vse ovlivni konecnou vyslednou rychlost. Da se to spocitat - jsou na to programy.

- Mission je v podstate Matthews, pokud se nepletu. Takze zady noname, coz je dobre. Naopak "Za zady" ma slavnou firmu.

- Na Craze i Riota jsou na diskuznich forech dobre ohlasy a recenze. Lidi si to chvali - prave pro tu flexibilnost a jsou s tim i spokojeni co se kvalit tyka. Spatnej luk to neni. Nenasel jsem vyslovene nazor ze je to shit a ze dotycny lituje ..

- je to Dual Cam system - tedy vice stelovani a serizovani. Coz ale v tvem pripade asi zajisti servis/ obchod

- Craze mne osobne prijde moc "maly" - delka ATA - od osy kladky k ose kladky je 28", coz _mne osobne_ prijde hodne malo. Snad tak pro zenskou. Pro chlapa ne. Osobni nazor. Nevim jak jsi velky, ja pri svych 183cm povazuji za rozumne minimum ATA 32". Nejen proto, ze kratsi uk uz vypada spis jako hracka nebo model, ale hlavne proto ze kombinace velky chlap-dlouhy DL a kratka ATA = tetiva bude pri natahu svirat hodne ostry uhel = problemy s instalaci peep sightu (pruhled v tetive), v "mackani" zalozeneho sipu tetivou, atd .. pokud je strelec mensi, i tento problem bude mensi ...

Ale je to jen mu nazor. Riot ma tuhletu delku prijatelnejsi - 31 a neco. Riot ma navic i tlumic tetivy po vystrelu. Jak jsem psal, je to proste luk o "policku" vys.

- rozdil mezi obema je 100 USD za holy luk. Ja touhletou volbou prosel nedavno a zvolil Riot. "tvuj"obchod ale Riota nenabizi, takze to tu pisu tak nejak zbytecne ...

- z nezbytneho vybaveni budes potrebovat - rest (montuje se na luk poklada se na to sip), sight (miridla), sipy a release (vypoustec sipu - vetsinou v zapestnim provedeni). Koukal jsem na ty stranky, luk popisuji jako RTS (nejak vybavenej), ale nikde tam neni popis toho co tam namontovali .. vetsinou tyhlety packy nebyvaji zadna vyhra .. najebou tam vse, ceho se nemuzou zbavit uz roky, pripadne neco co nekde nakoupi na nejlepsi cenu. Lepsi je si to sestavit sam, ale opet .. musis vedet co a jak a pokud neni prodavac zmetek, mozna se da spolehnout i na to RTS. Na druhou stranu kdyz nepoznas a nevis ze to, co tam, mas stoji za prd, tak to vlastne ani nevadi :-))

TW
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

http://www.youtube.com/watch?v=UBp9ri5bpCE

Na tomto videu jde přesně vidět,jak se tady loví. Koryto řeky a všude okolo buš. Tenhle ten free revír mám přímo za barákem.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Georg.H »

Zdar
jedna malá otázka,proč nelovíš kulovnici?
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Pač na ni tady nemám papíry. :D
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Tommy..,jsem si myslel že jsi dospěl k podstatě lovu,a chceš si jej užít, no a je to vlastně jen pragmatičnost...,no snad si ten lov užiješ alespoň tou kuší...
Kulovnicí je to pro mne vražda-zabití..,průběrný odlov...,bez lovecké horečky :(
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Jiří K. »

To jsi trochu přestřelil, neb jak praví klasik:
"Lov a zabíjení není totéž a ti kdo si to pletou jsou volové".

Jinak je mi Tě upřímně líto, protože jistou formu lovecké horečky naštěstí zažívám dodnes a to lovím tou odsouzeníhodnou kulovnicí.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

To se ještě uvidí na čem natáhnu tětivu. :-)
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

To:Jiří K.
Tou odsouzenihodnou kulovnicí jsem lovil 25 let.Lovecký lístek mám od 16 let,který jsem si udělal na lesnické škole,a k tomu 20 let praxe hajného.Dodnes doprovázím hosty s kulovnicí :!: Sám mám sloveno více jak 800 kusú spárkaté ..,bohužel co je lovecká horečka vím už jen při lovu lukem,proto mi lov kulí přijde jednoduchý a nijak nenaplňující,proto nechávám plnit plán lovu mladší kolegy a sám jezdím lovit tam,kde je lov lukem povolen.
Kulovnici jako nástroj k lovu neodsuzuji..,jen to není to pravé ořechové pro mne :!:
Ps: Vražda - zabití ,je myšlena jako nadsázka :wink: (za použití infrákú a termopuškohledú je to holý fakt)
Byl jsem na výstavišti v Lysé n. Labem a prodává to dost firem..,na co asi :?: Zřejmě na pozorování zvěře ... :wink:
A tyto zařízení rozhodně k luku nikdo nepřidělá..

Lovu Zdar :!:
Odpovědět