Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

Zdar vespolek :-) Nějaký čas jsem se motal mimo Česko (nic společnýho ani s lukem ani s lovem) , tak jsem se sem nějak nedostal ... tak jen pro pořádek drobný Update.

Nakonec jsem to pokukování na Bear Anarchy nevydržel a koupil ho :-) Sice jsem chtěl původně Motive 7 od stejný firmy, ale dopadlo to jinak ... Anarchy mi nakonec přišla jako ideální volba na to, co chci. Luk paradní .. trošku jsem si zvykal na tu charakteristiku nátahu - přeci jen ten stařičkej Bruin se choval krapánek jinak, ale dobrý. Střílet jsem moc nemoh, protože jsem byl pořád někde v prd... ale i to málo dobrý. Navíc jsem tady v Brně našel pár spřízněných duší v lukostřeleckým oddíle - sice tam na mě s tou 70tkou v camo provedení koukali zezačátku jako na exota, ale je to fajn. Je kde střílet - teďka v hale, potom venku, takže mi trošku odpadly starosti KDE na delší vzdálenost, je od koho brát rozumy.

A by toho nebylo málo, objevil se tu kámoš, že chce taky luk a že to musí bejt Motive 6 a protože anglicky moc nevládne, jestli bych mu to neobjednal a nedal dohromady. Já že jo .. a tak vymejšlím co a jak a ten luk se mi taky moc líbí - takový dělo .. a do toho příjde máma a exmanželka a začaly otravovat co prej mi mají koupit k narozeninám. Říkam, že nic, že narozeniny neslavím .. a ony furt, že je to jubileum a že to takhle nejde a začaly vymejšlet blbosti .. tak jim najednou říkám .. tak pokud mi něco fakt chcete koupit, tak tady ten luk (jako Motive 6) by byl dobrej dárek ... říkám to jako legraci, ale vony se toho chytly, že pokud bych to vážně chtěl, takže jako jo .. že mají radost, že bych měl já radost ... a tak přemýšlím, jestli bych měl radost kdyby mi tu vedle Anarchy stál taky Motive a došlo mi, že radost bych teda měl .. a tak bylo ujednáno :-) Ono se říká, že líná huba holý neštěstí, ale že by to platilo tak moc mě až doteď nenapadlo :-))))) Sice mi koupí jenom luk a ty ostatní krámy si budu muset zaplatit sám, ale o tom sem s nima radši moc nelicitoval, aby si to náhodou ještě nerozmyslely ... přeci jen, jsou to ženský a u těch nikdy nikdo neví ...

Takže jsem ty luky objednal hned 2x a teď čekám, až se zjeví pošťák s balíkem .. nebo teda spíš balíkama .. měl jsem trošku problém dát všechny ty krámy dohromady, protože jak začala sezóna (asi) tak spousta věcí sice jako je, ale nejsou na skladě, takže tady mají to ale nemají ono, támhle zase mají ono a nemají tamto .. atd .. ale to už je detail ...

takže asi tak ... :-)

TW
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

No ten Anarchy je dobrá volba...,dá se použít i jako terčový luk..,je klidný přesný a super průběh nátahu..,ale osobně si myslím že Carnage je malinko lepší.Ten Motive 6 je vyloženě lovecký luk na krátkou vzdálenost..,osobně bych si nepořídil luk pod 7" brace heigt!!
Luk neodpouští chyby..,navíc dvě kladky budou trošku složitější na časování..Další věc co mi vadí u nových Bearú je ta,že za rok bude ze 70lbs max 62lbs..
Minulý měsíc jse si pořídil Bowtech Assassin..,a mužu upřímě říci že jsem dlouho nestřílel z tak dobrého luku.Není drahý a má jednoduché měnění nátahu..,ideální volba na 3D a lov.
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

Hele, to o tom meknuti ramen jsi rikal o Mathewsech, pokud se nepletu :-) Ne vazne .. pomerne detaine jsem prosel emericka fora a nikdo si u novych Bearu na meknuti nestezoval .... ty novy luky vicemene vsichni bez vyjimky chvali.
Ze Motive 6 bude vcelku nekompromisni vim .. a vlastne jako takovej ho kupuju .. jako jedinej bych si ho asi nekoupil, ale prave k Anarchy mi prijde jako zajimava volba. A kdyz byl skoro "zadara" tak ho neber :-) Ad Carnage .. no nebude to spatnej luk, ale osobne bych nechtel pastparallel ramena .. nemam to jak zmacknout :-) Navic Anarchy se mi libil tim, ze je celej takovej vetsi .. nejen BH ale i ATA. NO uvidime co z toho vyleze ... :-)
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

Mel bych dotaz. Dostal jsem od manzelky k narozkam 3D terc, takovyho zajice nebo co je to zac. Vyroba Italie (http://www.srt-targets.com/catalogo/3d- ... t-coniglio) Material docela tvrdej, tak jsem do nej zkusil strelit. Rana dobra, ale dostat sip ven byl porod ... malem se se posr.... musel jsem nebohyho zajice povalit na zem, obema nohama na nej stoupnout a vsi silou (za pomoci gumovyho vytahovaku) jsem nakonec sip vyrval ven .. ale bylo to jen taktak ... Nebyt ten sip Full Metal Jacket tak to snad ani neprezil.

Tak volam Vidimovi do Jasa Archery, protoze tam zena tu "radost" koupila .. dostal jsem radu, ze ten sip mam naolejovat ... tak jsem ho naolejoval .. vysledek byl, ze sip do zajice projel o to radostneji .. dostat ho ven byl stejne porod ... tentokrat o to zajimavejsi, ze naolejovanej shaft v tom vytahovaku klouzal. Tak jsem ho musel prvne ocistit. Nastesti koukal na druhe strane, tak jsem ho normalne vytukal kladivem pres cvicnej hrot zpatky a pak uz sel ven ... blbe ale sel ...

Otazka je, co s tim ? Kua, nez tohle absolvovat po kazdy rane, tak toho zajice necham radeji nazivu. Nejradsi bych to Vidimovi hodil na hlavu, ale je to darek, tak mi to prijde blby ...

TW
wolverin
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: pát 25.1.2013, 18:40

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od wolverin »

TWitko,to že jdou z 3d figury špatně tahat šípy je normální,ten luk je na to prostě moc silnej.70lb kladkáč je určenej k lovu a ne na terčový střílení.Olej je na hovno,divim se že ti to Standa vůbec poradil,když jsem jezdil na 3d závody s kladkáčem tak jsme mazali špičky šípů suchým mýdlem aby se daly trochu líp vytahovat.Vem pytel od brambor,našlapej ho cárama z různejch starejch hadrů a máš terčovnici prakticky zadarmo,zastaví to každej šíp a vytáhneš ho hravě jednou rukou.
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

wolverin - diky za info. Jako hlavni terc pouzivam neco jinyho - bez problemu - a az se to casem rozsype, planuju ten hadrak. Tady slo o tu figuru toho zajice ... musim do toho obcas strelit, aby mela zena radost, ze mam radost ja :-) A pravda je, ze zrovna vcera, kdyz jsem ten sip rval ven, sem teda radost moc nemel :-) To mejdlo zkusim taky ... diky za tip.

A nebo toho zajice zkusim povarit, treba zmekne :-)

TW
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

TWitko...,chtělo by to navštívit fitko :lol: Jinak opravdu nej je mýdlo s jelenem :wink: a nemazat celej šíp :D Stačí jen špička..,jinak ho nevytáhneš :!: SRT nejsou špatné ,ale v chladnu ztvrdnou a pak je to porod.Mnohem lepší jsou terče od Elevenu,z toho to jde samo.
Jinak měknou ramena u Mathewsu i u Bearú...,vyzkoušeno. Amíci z těchto luků nestřílí deně,maj je na lov,ne na 3D...,ročně vystřelí pár desítek ran.Hoyty jsou v tomto ohledu někde jinde..
bowhunt
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08.4.2013, 11:53

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od bowhunt »

Dobrý den pánové
Již delší dobu pročítám toto vlákno a obracím se na vás s prosbou o radu. Jelikož jsem v této oblasti začátečník, tak budu vděčný za jakoukoliv radu.
Dva roky jsem střílel kuší a začalo mě to táhnout ke kladkovému luku. Přece jenom kuš je více méně jak puška. Navíc je neohrabanější a hamatnější.
Díval jsem se co se u nás na trhu nabízí a upřímně řečeno není snadné si vybrat. Samozřejmě chápu, že jde o to k čemu to člověk chce a kolik za to je ochoten dát.
Takže požadavky:
- kladkový luk pro 3D střelbu a časem pro lov ( lov plánuji za humny na slovensku )
- cena do 15 000,- Kč včetně výbavy - základka, míření
- dostupnost servisu
- za uvedenou cenu co možná nejlepší poměr kvality/ceny
-možnost měnit ze začátku sílu nátahu, délku nátahu
- možnost upravist si doma sílu nátahu, délku nátahu a drobné úpravy na luku ( abych to nemusel stále posílat do servisu)

Díval jsem se na netu a u nás se hodně prodává v této cenové hladině luky Bear.
Zaujal mě tento:
LUK BEAR LEGION 60 lb. PRAVÝ SET
http://www.supra.cz/luk-bear-legion-60- ... 17918.html

nebo kladkový luk: PSE RALLY 2013
http://www.luky-jma.cz/?p=productsMore& ... RALLY-2013

Je rozumná volba některý z těchto dvou, nebo to budou vyhozené peníze?
Mathews tady psal, že právě luky Bear a Mathews po cca roce užívání ztrácí až 15% výkonu. Jsou PSE v tomto lepší?
A má smysl teda jít do Bearu pokud s tím chci i pravidelně trénovat?
Ještě jednou děkuji za rady a pomoc.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Beary se hodně zlepšili,ale pouze vyšší řady.Luky jako Legion jsou pouze pro hobby a občasný lov.Nejsou určeny k častému střílení ,navíc ramena jsou velmi náchylná k prasknutí..,při výstřelu na prázdno z 90% nepřežijí !!!
PSE je celkem dělník,ale hůře seříditelný.Taková kovářská práce :wink:
Pokud mohu poradit,tak našetřit a koupit lepšího Beara,nebo Bowtech Assassin..,ideální luk na 3D i lov..Zánovní vyjde něco kolem 15 000, měnit nátah lze od 27-30" a síla 55-70 lbs,a dá se nastavit let off :!: .Hoyty a Mathews jsou celkem drahé..,ale velmi kvalitní luky,Assassin se jim plně vyrovná :!:
bowhunt
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08.4.2013, 11:53

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od bowhunt »

To Mathews díky moc za rady.
Zaujal mě ten Bowtech Assassin. Prodává někdo tento luk u nás?
Díval jsem se na netu a u nás jsem jej nenašel.
bowhunt
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08.4.2013, 11:53

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od bowhunt »

Ještě se zeptám k těm Bearům.
Od které řady má smysl o něm uvažovat?
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Toho Assassina jsem schopen sehnat z USA,mám tam kámoše,co mi to posílá.
Toho Beara kupovat až od modelu Atack..,Carnage..,Anarchy,ty nové jsem neměl možnost vyzkoušet..,ale volil bych one cam,nebo alespoň minimální brace high 7"..,to je vzdálenost tětivy od madla.
bowhunt
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 08.4.2013, 11:53

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od bowhunt »

to Mathews
Díky moc za rady. Ještě toho potřebuji dost pochopit a zvážit přesně co a jak.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Tommy »

Když to tak čtu,tak to asi nebude úplně prdel se naučit lovit kladkáčem. Jsem na zelandu a chystám se teď na jeleny a prasata. Mají tady v obchodě kuš s optikou a výkonem tuším 150lbs a nějakej kladkáč. S tou kuší by to bylo asi jednoduší,ale tahat se tři dny v buši s kuší se mi asi nechce. Na některých videích jsem viděl,že ten šíp na kladkáči natahují jakým si spouštěčem,takže jen prsty to asi nebude to pravé ořechové. další věc je ten brutální rozdíl v ceně, kladkáč stojí cca 900 dolarů a ta kuš 200.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Pokud neumíš střílet lukem..,tak si kup kuš..,ale alespoň 175 lbs.Doporučil bych ti Excalibur Equinox.,Exomax,Exocet.. maj kolem 200 lbs a rychlost je 330 fps a víc.
Jinak se budeš trápit,bez dálkoměru je to dost nereálné pokud nemáš dobrý odhad... :!:
Odpovědět