Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Jinak Beary se opravdu zlepšily,jen ty nové mě moc nepadly do oka..,jakási hranatina :roll: Ale funkčně bez problémú,u Motive obšlehli kladky od Assassina,jsem se smál,stejná kladka..,jen udělali složitější změnu nátahu,Assassin má posuvný měsíček a Bear zase musí měnit moduly :oops:
Jinak ramena která měknou obecně nepraskají :!:
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od TWitko »

No osobne bych rekl, ze spis nez Bowtech "slehli" Hoyta. Nove kladky (H13) od Bearu jsou klasicky Hoyti system (Cam1/2), akorat u Bearu tomu rikaji Hybrid. A urcite to maji licensovany :-) a draze zaplaceny ... nicmene ja osobne jsem rad ze sli touhle osvedcenou cestou a nevymysleli nejake vlastni zverstvo ...

Assasin znam jen z obrazku, ale ten ma neco jinyho - tipl bych ze je to Binary system (nevidim ani jeden Buss kabel (s Yoke)). Az nove Bowtechy 2013 (myslim od Experience) maji nejaky modifikovany Binary - mam pocit ze tomu rikaji Overdrive Binary, ale moc netusim o co presne jde. Ma to dva Bussy, takze to vypada jak Dual system, ale pry neni. Pry to je neco jinyho. Prase aby se v tom vyznalo :-) Ty luky jsem nikdy na vlastni oci nevidel, a uprimne se o ne zas tak moc nezajimal. I kdyz Experience se mi moc libi. Ja jsem sice takovy "Bear forever ..",ale Experience bych z okna nevyhodil, kdybych ho dostal :-)

Ad Bear a zmena delky natahu - no prave ty novy modely 2013, ktery maji ten novy Hybrid system s kladkama H13 uz to maji reseny pomoci otaceci modulu (posuvny meiscek) Takze se uz nic menit nemusi. Coz je uzivatelsky prijemnejsi nez u modelu 2012 (napr. Anarchy). Ty nove H13 maji Motive 6, Motive 7 a Method.

TW

Jsem rad ze to nebyl "zprdak":-) Tesim se az nekde pokecame...
Uživatelský avatar
TWitko
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: sob 05.1.2013, 19:50

Servis luku v CR/SR - prosba

Příspěvek od TWitko »

Zdravim

mel bych na vsechny jednu velkou prosbu. Provozuji web www.bowhunter.cz, venovany loveckym kladkovym lukum. Predesilam, ze to delam sam, ze zajmu a ze je to nekomercni vec. Cele je to orientovane spise na zacatecniky a tak se stava, ze se na me lidi obraci s dotazem KDE a u KOHO si mohou nechat udelat servis, poladeni luku, vymenu tetivy atd … proste veci na ktere uz potrebujete nejake znalosti a vybaveni.

Ja osobne se snazim delat si vse sam, ale naprosto chapu, ze nekteri si to delat necheji nebo nemuzou. Problem ale je, ze vubec nevim co jim poradit, kam se muzou obratit. Ja sam to take pochopitelne delat nechci ... servisuju pro sebe a max. pro kamose, ale nejsem a ani nechci byt profi servisni centrum.

A tak bych chtel poprosit zde … pokud znate nekoho, kdo se servisem luku (predevsim kladkovych) zabyva, zda byste mi mohli doplnit nejake informace - jmeno, kontakt, adresa, nejake doplnujici info, pripadne doporuceni spokojenost ci naopak. Informace staci poslat na email honza@bowhunter.cz nebo klidne napsat i sem .. ja uz si to preberu

Na webu to zverejnim pochopitelne zadarmo - nemam zajem nikoho ani "zatajovat"ani nikoho propagovat. Jak rikam, neni to komercni vec - jde mi je o to, at tam lidi najdou co potrebuji.

Predem diky

Honza
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

No je to jak se vším...,když člověk používá mozek...Jiz několikrát jsem
tady psal,ze lov lukem je pro lidi s mozkem a měli by mít zkušenost,a to jak se střelbou,tak i s mysliveckou etikou a znalostmi které by mněl mít každy myslivec u nás.Bohuzel tomu tak není ani a to hlavne v pripade myslivců ,kteří absolvovali jakysi rychlokurz.Usmrtit zvire je v celku jednoduché ,ale aby to bylo humani to už je horší !Luk nebo kus jsou zbrane které mají potenciál usmrtit skoro kazde zvire,jen se musí zvolit spravna výbava a musí se to umět,k tomu by mneli sloužit kurzy a následně zkoušky.Pytlactvi je i lov v noci,pomoci světel,z auta,pomoci infraku....To jen na okraj,je to jak lov Lukem,jen jiný odstavec!!!To si nekteri borci co tady pisi neuvědomují :-))
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od vincenzokr »

Hoj chlapci...jak si mám koupit luk z Ameriky?Firma,která mi je vozila už mi je nechce dovézt,že to je zakázaný,že to nejde.prý je to zbran.Kluci potřeboval bych poradit či pomoc...děkuji
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
Odpovědět