Lov klasickým lukem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
alexa
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27.3.2012, 20:57

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alexa »

škoda.že více myslivců neloví lukem,myslím tím, že by bylo více zkušeností i v technice a stopování,každá lokalita je trochu jiná,dostal jsem se k těmto stránkám náhodou,po dlouhé sféře vlastních zkušeností,i Metw.začal po mě,ale měl více možností a času..samozřejmě v zahraničí..no možná,že se to časem zlepší(nebo na jiném forum), lovu zdar
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Karlos23 »

U nas si muzete vystřelit klasickym lukem na zvířata v lese. :!:
Ma to ale háček, jsou gumová. :lol: :lol: :lol:
Tchán se baví lukostřelbou a tenhle víkend u nás v údolí pořádají lukostřelecké závody. Dohodnuli se s naším MS a včera jsem jim pomáhal rozmisťovat gumáky po lese. V sobotu od rána jsou registrovaní lukostřelci, v neděli pak takovej nezávaznej turnaj. Mají udělanou moc pěknou trasu a spoustu zvířat.
Nedělní turnaj končí terčem,kterej má v sobě malej katapult. Když zasáhnete střed, vymrští to proti střelci syrový vajíčko, který musí chytit. :lol:
Tak kdyby jste si někdo chtěl zkusit střelit z luku na zvěř v lese, najděte si na netu "Skalanské vejce"
Jo tady mají odkaz.:
http://lukostrelec.cz/modules.php?name= ... le&sid=135.

Lovu zdar.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Climber »

Karlos zdravím, jestli je tvůj tchán organizátor tak by to měl být Jarda "Klacek". Na akci jsem už přihlášen, na oba dny, už se moc těším. V sobotu 3D a v neděli Skalanské vejce a rosničkáři hlásí pěkné počasí. SUPER, taky je příjemné slyšet, že existuje dobrá spolupráce mezi lukostřelci a myslivci, protože jsem obojí, těší mě to dvojnásob.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
stanislav janoch
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02.10.2012, 8:12
Bydliště: North Carolina

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od stanislav janoch »

Tak na lukostrelci byl jeden co tam nejak nepise a ten byl na druhe strane hor v Tenessee a tam strilel lukem a byly tam domaci asi Cerokezove a delali si hroty ,ze si je vyklepavali ze starych zachodovych mis co lidi vyhazovali do lesa a naockovan evropskou blbosti ,ze nic luk nezabije se sam presvedcil co podlehne luku a to strilel jenom 45 liber a tak presne potvrdil co jsem rikal a nikdo mi neveril a vsichni zvatlali co jim tam rikaji jako dalsi blbost v Evrope stoji za zminku dodrodruzstvi to siouxa so jsem mu poslal nejaky luk a asi 20 sipu a on chtel zavest lukostrelbu v Estonsku ,ale nepovedlo se to dosel mu cas oni na nem vyzadovali udelat si bumazku na kulovnici ,kdyz chtel strilet lukem zver a tak mi poslal nejake fotky a to mne rozcilo a tak jsem mu napsal at zustane doma v Cernych horach a zapomene na Evropu on si myslel,, ze je to vsude jako u nich doma ,ma 80 mil na postu a k nejblizsi civilizaci a jasne plno luku i kladkovych ......a tak jestli si nekdo chce koupit luk odkazuji jej na e-bay ......jsem tam taky a tak vam posilat luk nebudu obratte se na Kejvala ten ted dela 700 luku rocne a tak ted nema cas .......a dela tisice sipu za rok uz jsem mu rikal ,ze nebudu posilat pera na sipy pro celou Evropu ono kdyz balite 14 000 per a zase 14 000per dojdou vam srandicky, hlavne ted kdyz EU vyhlasila obchodni valku USA .......
stanislav janoch
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02.10.2012, 8:12
Bydliště: North Carolina

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od stanislav janoch »

http://www.ebay.com/itm/300787950511?ss ... 1555.l2649

Tady je e-bay a neco co co tam ted prodavam a jak vite tohle jde okolo sveta......Tak si take muzete udelat a ci nechat udelat stranky v nekolika jazicich a pujde to okolo sveta a na rok to stoji 22 Euro.....
Jeden byl tak neverici Tomas ,ze jsem mu musel napsat adresu na Skype at mi brkne ,ze nejsem robot .....
Jinak sve vyrobky muzete dat na prodej na 5-6 ruznych for a svoji stranku a treba na E-Bay a Aukro a muzete si privydelavat ,jasne na vyrobky si muzete prirazit jen 30% jinak to nikdo nekoupi ,budou moc drahe ,jasne muzete i prekupovat ,ze to vyrobi nekdo jiny ,ja sam jsem vyrobil stovky nozu, ale nikdo to nechce kupovat a nekdy to davam i na E-bay bohuzel zadni zajemci..... zatim !!!!! Jo jeste jsem hrimal na studentiky nemejte Facebook , nic nedavejte na internet co treba opozice za 20-30 let toho muze zneuzit ,ze si vas vyhleda na internetu kde to zustane desitky let co jste fotili pred treba 25 lety a co jste psali za kraviny v 15 letech ......Nedavno jsem vysvetloval policajtovi ze zadnou identifikaci mit nemusim, kdyz on mne ma v pocitaci ,kde jsem bydlel i pred 25 lety ......Zde mame jako identifikaci pouze ridicak a ten ani nemusime mit ,ale ja si nejak od 18 let na ridicak nejak zvyknul ,ze tu karticku mam v penezence ......
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Climber »

Byl už někdo z přítomných vyzkoušet lov klasickým lukem na Slovensku? A pokud ano, kolika lb luk používáte?
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

Luk musí mít minimálně 50 lbs....
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Climber »

Díky za info. Já mám 45 lb, protože s tím střílím turnaje a je třeba za den vystřelit i 200 šípů. 50 lb nátahové síly bez problémů zvládám, ale musel bych si koupit nový luk :-(. Ale i na to asi časem dojde.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

No já si myslím že 45 lbs je dostačující za předpokladu že se použije správný šíp a hrot.
Ale zákon zní jasně... ,já lovím už pouze kladkou,kvůli přesnosti a vzdálenosti na jakou se dá lovit.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Climber »

Kladka je samozřejmě účinnější i přesnější. U mě je to ale o tom, že kladka se mi zoufale nelíbí. Měl bych pocit, že střílím z ohnutého žebříku (nic ve zlém :wink:
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Zbrojovák »

no pročetl jsem to celé

střelba z luku mě poslední roky lákala, nějaký čas jsem s tím koketoval, protože je to jiná disciplína než střelba z klasických zbraní, měl jsem kuši dříve, je to obdoba pušky, vlastně její přímý předchůdce... dnešní kladkové kuše i kuše klasické, např. známé Excalibury, jsou s optikou a lehkou spouští v podstatě na úrovni palných zbraní co do přesnosti na které jsou určeny.

Luk, navíc klasika - barebow, holý luk, kdy se míří po šípu (Gaping ) nebo téměř nemíří (split view) - zkouším zatím něco mezi... či dokonce nemíří prakticky vůbec (instinktive) - je prostě střelba tak trochu z jiného světa. střelnými zbraněmi, hlavně těmi palnými se zabývám 30let a luku jsem se z nějakého důvodu vyhýbal. Prakticky nebyl důvod, v mládí to byla vzduchovka, pak větrovka, pak malorážky a plnotučné...

jsem samouk, vlastně něco jsem načetl z webu o technice/ teorii, nastudoval videa a začal střílet zároveňnse svým malým klukem, bylo mu čerstvě 6 udělal jsem mu slabý 10lbs luk z ohradníků, aby ho natáhl a neničil si záda, šípy jsem mu udělal a dělám z lísky, letky z peří, terčové hroty své výroby, tak aby nějak začal. a už mu to celkem jde, obrovská výhoda je že střílíme spolu, nedělá to kravál a hlavně pro mě je to úplně nové, čili učím se. v drtivé většině střílím na 12m jak mám zahradu, ona tak na 10m, soustředíme se hlavně na techniku aby přešla do krve, zkoušel jsem i 20m a celkem to šlo. nulovou dálku při mém nátahu mám asi tak 30m, to jsem zatím ani nezkoušel, šípy mám karbonové, luk jsem si koupil z 2.ruky ale nový , do začátků za 4tis reflexní jednodílný Wildmountain Mont Blanc 62" 25lbs, při mém nátahu asi spíše 30lbs, ono to je jedno. Nechtěl jsem silný luk do začátků, hlavně proto abych nějak vydržel více ran a nekazil neunavil se. Terčovnice si vyrábím zatím sám z výměnných polystyrenových bloků, které mám zadarmo...

No proč o tom píšu, jak jsem to četl, že se loví na bezpečných 20m cca, což je pochopitelné, protože je pro mě neskutečné, když jsem na těch závratných 20m střílel, jak i sebemenší chybka v technice, třeba vypuštění (střílím s rukavicí i když bych s tím nátahem ani nemusel/ šlo mi o návyk), nebo poloze loktu, nátahu (pochopitelně bez klapačky nebo prostě dorazu tak jak je na kladkách)- udělá markantní chybu v terči, fatální, při lovu.
čili smekám všem co takto s úspěchem loví a s danou výbavou- lovím od 6ti, začal jsem s flusbrokem v podstatě...
holý luk je jiná písnička


kladkáč je už zase prostě vymoženost maximálně technicky dokonalá a s vypouštěčem, kladkama které přetáhnu, mířidly s ghostringem v tětivě s piny a dálkoměrem- mi připomíná už spíše přechod luku a kuše.

myslím si že lovit s kladkáčem nebo s ním dělat zkoušky pro mezinárodní loveckou lukostřeleckou licenci bude nepoměrně snazší než s lukem reflexním, ne to s lukem klasickým, longbow (lukem primitivním).


asi i proto loví v USA 90% lovců s kladkáčem tak jak psal Alwarez. Nicméně když se vrátím ke svému čajíčku, překvapuje mě jaký účinek vykazuje i tento relativně slaý luk, myslím si že s loveckými hroty, do těch 20ti metrů, při zásahu komory(žeber), srnčí, dančí, černá- nevěřím že by se i s tím nedalo lovit, vím co to umí prostřelit... ne že by mě to napadlo, ale dokážu si představit že prostě 40lbs je počátek, min 50lbs je standard v Evropě, a to co vidím na youtube, dost šípů jde skrz jelence, nebo tamní černou do 60kg
-
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Climber »

Zdar, no je dobře, že tě to baví. Uvidíš, jak rychle ti to půjde lépe. Myslím, že sám budeš překvapen. Ohledně těch vzdáleností, tak na 20 m něco trefit není celkem problém. Se svým longbow mám na terčovku s 10 šípy rekord myslím 89. Na turnajích lukostřelecké ligy se střílí na figurínu stojího chlapa, říká se tomu Královský ústup, tak tam jsem mu ji jednou mlasknul na více než 80 metrů. Ale to samozřejmě nejde srovnávat s lovem. Jde o to, že když netrefíš nebo trefíš blbě terč, tak se nic neděje. U zvěře je důležitá jistota každého zásahu, aby to člověku nelítalo tak, že jednou komora a jednou pánubohu do oken. Důležitý je soustřel. Tam se ukazuje, jak jsi na tom.Tak lukostřelbě zdar! :-)
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Zbrojovák »

Nooooo, soustřel... jistě :D to je základ a zatím na tom nejsem nic moc, ke střelbě z luku se stavím od začátku jako k lovecké - tzn, zajímá mě jistota zásahu, nyní je to 12m, postupně chci jít na těch 20m a pak max 25m - dál to pro mě nemá význam, ne se současnou výbavou - zatím jedu techniku, něco už dělám automaticky a něco si musím před výstřelem opakovat a soustředit se na to, to je blbě...

zajímavostí je, že při držení 3prsty pod šípem vykazuji asi o 50-70% lepší přesnost i rozptyl... při klasickém držení, na 12m gapuji hodně pod a to se projeví, i to vypouštění není ještě bůh ví co, mám ulítlé rány... a hlavně při tréningu, vždy se lepším po rozstřílení - neumím dát centr na první dobrou zatím :? je to o počtu opakování, je to jako s klasickou střelbou...

z tohoto pohledu je lov s kulovnicí čajíček a z mého pohledu 22LR přesná flinta a optika, kdo to má je prostě pořád v revíru král :D

holý luk je úplně jiná záležitost, něco jako se učit znovu psát, ale jinak, krasopisem např. nevím k čemu to porovnat

časem ( opravdu časem, až přejdu na 50lb luk což je minimum) bych si chtěl udělat IBEP loveckou licenci a zkusit něco ulovit na Slovensku, nějakou holou, černou netrofejní atd. nic extra, nabrat zkušenosti
http://bowhunting.cz/licence-ibep-jak-z ... ak-na-luk/

mimojiné, dříve jsem četl že lukostřelce někde pustili jako lovce do měst, lovit přemnoženou černou, nevím jestli už to byl Berlín, nebo Španělsko... někde to bylo... zdůvodňovali to nepoměrně větší bezpečností střelby a nerušením okolí - podle mě to není vůbec špatný nápad
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Climber »

Já při nátahu držím šíp klasicky, dva prsty pod a jeden nad. Mířemí mám instinktivní. String walking jsem nikdy nezkoušel, protože na turnajích lukostřelecké ligy je zakázaný.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Lov klasickým lukem

Příspěvek od Zbrojovák »

aha, no dobře to jsem třeba nevěděl, ale držet 3pod tětivou se ještě nedá počítat jako stringwalking ne? teoreticky by se dal měnit úchop podle vzdálenosti cíle, prostě do 20m 3pod, do 30m klasika jeden nad 2pod a na delší dálku třeba měnit kotvící bod, jít pod bradu tak jako v olympijském luku
já mám kotvící bod jeden (jsem zelenáč, nezkouším jedu jednu jedinou věc zatím) prostředník na pravý špičák, přišlo mi to jako nejpřesnější kotvení, používaj to v barebow ligách, i když ti střílejí vždy 3pod. co jsem viděl

čistě pro instinktive je jasné původně ostrovní klasika držení 2pod1nad

při instinktivní střelbě vnímáš hrot šípu anebo čistě jen cíl??? tak jak se to píše (že se to má), prostě jak z praku, vypouštění okamžitě po dosažení kotvícího bodu
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět