Kuše

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Uz si koupil od sveho dobreho kamarada, cili ode mne a ja sel do PMAX Black Widow. Je to k :D rotitel dive zvere
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

tak zkusi stesti jeste jednou.Co darton serpent ltd2
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Pokud kladkovou tak Tenpoint.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

S Dartonu jsem střílel ,ale z jiného typu...Myslím si ,že TenPoint je v kladkových kuších jednička.Ale jinak doporučuji odletět do USA a tam je všechny vyzkoušet... :wink:
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

no dobr takze zitra posilam obednavku na tp stealth xlt,ale beda vam,jak se mi to nebude libit.Co zen zamerovac?1,5-5x30 range master je to v pohode nebo mam shanet neco jineho.Jinak by me jeste zajimal nejakej dobrej dalkomer.Diky za tip nejlepe i s cenou?lovu zdar
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Má někdo zkusenosti s prevozem luku, hrotu a loveckych nozu do Kanady? Vstahujou se na leteckou prepravu mechanickych zbrani stejna previdla, jako na strelne zbrane? Jedna se o klasicky rozkladaci luk. Nebo je lepsi si luk a prislusenstvi nechat poslat dopredu treba pres Fedex?
Diky
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

U mechanických zbraní by neměl být problém.Pokud si ho ovšem nevemeš v příručním zavazadle do letadla :D
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

No jeradsi bych, ale obavam se, ze bude muset mezi ostatni kufry :( . Nerad bych, aby me vratili zpatky, nebo nepustili do letadla.
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

huraaa tak jsem konecne dostal balik s tp stealth.Je to vazne mazec.Vzal jsem ji k dedovi na samotu a uz ma za sebou serizeni optiky.Funguje skvele tak vam vsem dekuju za super tip.Jeste bych ocenil tip na nejaky dalkomer.A jeste tip kam vyrazit na lov.Slysel jsem,ze na ukrajine je to v pohode a neni to nejak extra drahy.Diky
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Stealtha mám půl roku a naprostá spokojenost,kámošovi jsem jej objednal minulý týden a je z něj nadšený.Malá,rychlá,přesná a hlavně bezpečná .Na lov nemá prakticky konkurenci.Navíc oproti ostatním je velmi klidná a tichá.Excalibur je taky velmi dobrá kuš,ale když se z ní vystřelí ,je to jako když praskne větev,ale je bezúdržbová a vydrží neskutečně výstřelú.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

pokud chces nekde lovit, doporucuji ti zamerit se spis na USA a Kanadu.
JanToman
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.6.2011, 15:48

Re: Kuše

Příspěvek od JanToman »

jj kanada bude asi raj,ale kolik to tak bude stat.A co ten dalkomer?Bez nej to asi nema smysl.Jinak byl nekdo na te ukrajine?dik
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

dalkomer Leupold, nebo Nikon. Kanada a USA nebudou tak strasne drahy, zalezi co chces lovit. Whitetail a cernej medved
vychazej uz kolem 1000 dolaru. Los a Elk jsou drahy, tak od 5000 a grizlli tak od 10000. V Kanade potrebujes loveckej listek z
CR, nebo si ho tam uzes udelat na miste. V USA si nejsem tak jistej, ale myslim ze loveckej listek neni treba, ale tam
to bude stat od statu. Ukrajina nebude levnejsi. Navic v Kanade a USA mas jistotu profesionalniho pristupu od pruvodcu.
Pocitej ze za lov medveda das tak 50t. s letenkou a preparatorskou praci. Nesmis ale pres cestovky, ale na netu si vyhledej
primo nejaky Outfitters.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Kuše

Příspěvek od Mathews »

Na lov bych asi doporučil Maďarsko,je to blízko,zvěře dostatek,rozumná cena.Letos tam byl kamarád na jelena,ulovil 8-mi letého jelena 165 CIC za 1500 Eur i s doprovodem a ubytováním.Lončák by tam vyšel kolem 200 eur.. Nebo bych pro začátek jel do SK a vyzkoušel bych to v oboře,je tam na to čas a zvěř je v klidu a přijde blízko..,není to asi to pravé ořechové,ale na zjištění svých možností a funkčnosti zbraně je to ideální volba.
Jinak dálkoměr bych moc neřešil,dá se koupit od 4 tisíc a na značce moc nesejde,do těch 40 m je to celkem jedno.Já osobně preferuji dálkoměr s červenou osnovou,jde vidět za šera i v noci,černé číslice vedět nejdou.Pokud se loví jen za světla ,tak je to zcela jedno.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Kuše

Příspěvek od Sitka »

Ma to ale malej hacek. Na Slovensku se nesmi lovit kusi, ale pouze lukem a myslim, ze Madari jsou an tom uplne stejne,
ale tim si nejsem jist na 100% 1500 ecek zni sice pekne, ale zato se uz da poridit lov v USA na medveda(komlpet i s letenkou), ale
je to asi osobni volba, ktery lov je pro kazdeho jednotlivce zajimavejsi.
Odpovědět