Sell-Bell střela PTS

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od bon »

Nemyslím si, že by tyto 2 střely měly stejné vlastnosti. Jejich konstrukce je dost odlišná. Předpokládám, že soudruzi ze SellBell potřebovali do 6,8 mm REM. SPC PTS lehkou 110 gr střelu a tak šáhli po tom, co se nabízelo a sázeli na to, že zákazník nic nepozná :roll: Jestli tyto náboje používáš, tak jednu střelu opatrně řízni a uvidíš. V-MAX má zcela jednoduchou konstrukci s tenkým pláštěm.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od dalas »

Přímo S&B uvádí, že střely PTS pro ně vyrábí fa. Hornady. Už se to tu kdysi řešilo, kdy tu někdo dělal řezy a souhlasí to i s řezem uváděným oběma výrobci. Viditelný rozdíl je ve vnitřním límci, který u SST je a u PTS není. Dále je rozdíl v polymeru, zcela jistě v barvě a možná i v mechanických vlastnostech. Dále může být rozdíl v tvrdosti olova. Jinak 110gr V-max se vyrábí s drážkou. Některé V-maxy ji mají a některé ne. Takže 110 gr V-max může být vlastnostmi velice blízký SST a proto byl možná zařazen do řady PTS. Je třeba si uvědomit, že velmi významnou roli ve vlastnostech střely hraje její hmotnost a kalibr, byť jsou stejné konstrukce. Tak proč nezahrnout V-max s lodní zádí a drážkou do PTS, když je blíže PTS a SST jak V-max s plochou zádí a bez drážky?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Začátečník »

Všichni píšete, že v 7x57 střela funguje. Nějaký bližší popis ale chybí. Dá se jen najít, že drobnější zvěř většinou čistě prostřelí. Prostřeluje prasata? Odděluje s plášť? Nepodlévá? Jak veliký bývá u srnčího výstřel? Jaká je v 7x64?
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od kosstik »

Jde o měkší střelu, určeno vstřel -výstřel žebra-žebra .Za mě ideální na hromadu na selata,lovil jsem sní ale i mufloní zvěř a zvěř vysokou samozřejmě i srnčí.Kusy dobře zhasínali a dobře barvili, vstřel díra na prst,výstřel tak tři čtyři prsty.Podbarvení naprosto v normě ,rozhodně se nemusíš bát že to bude horší než si zvyklí u jiných střel. Jen jednou mi to na srnci udělalo, velký výstřel větší jak tenisák ,bylo to asi na 40m žebro-žebro,srnec vůbec neznačil ránu, až jsem si řekl že sem musel chybit, poodběhl 20m a upadl .Barvy všude samozřejmě spousty.
Odpovědět