8x57JRS

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: 8x57JRS

Příspěvek od SoukuM »

Musím se přidat, nelze jinak :-). 8x57 JRS jsem střílel několik let z kulobroku a kulové kozlice. Za mě patrona značka ideál. Primárně stříleno Norma Oryx, ale ani s Vulkánem nebo SB SPCE člověk chybu neudělá. Nástřel totožný. Žádný mimořádný poškození zvěřiny při lovu srnčí zvěře jsem nepozoroval, stejně tak při lovu na vnadišti na vzdálenost těch 30-50 m u černé. Do 150 m fakt ideál. Uvažuji o opětovném pořízení zbraně v této ráži. MS
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
Novohradský
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11.1.2021, 10:26

Re: 8x57JRS

Příspěvek od Novohradský »

Ano, je to monolit , ale výrobcu som omylom napisal Finsko ale je Slovínsko ! Na IT nájdete aj bal. tabuľky . Lovu zdar .
Novohradský
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11.1.2021, 10:26

Re: 8x57JRS

Příspěvek od Novohradský »

Mám ďalšiu skúsenosť so strelou FOX BULLETS 10,4 gr cal 323 (8x57 JRS ) na vzdialenosť 80m som vystrelil na jeleničku vek 11 mesiacov zasiahol som ramenný kĺb , strela sa odklonila a zasiahla spodnú časť srdca a prelomila rebra a otvorom cca 2x3cm priestrelom opustila hrudník. Zver ukážkovo značila zásah a zo sklonenou hlavou rýchlim behom z nástrelu ubehla 80m a v páde zhasla . V celej únikovej stope bola dobrá tmavočervená farba čo som odhadoval, na zásah spodnej časti srdca , čo sa pri vývrhovaní aj potvrdilo aj s priestrelom pľúc . Odklon streli prisudzujem tomu že som výstrelil pod ostrejším uhlom . Strela bola šetrná k
divine a mimo vstrelného kanálu nebol takmer žiaden odpad , malá podlaťina na výstrele . Chcem týmto potvrdiť že kal. 8x57JRS je šetrný k divine s dobrým zastavovacím účinkom skoro s každým druhom striel .
Novohradský
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11.1.2021, 10:26

Re: 8x57JRS

Příspěvek od Novohradský »

Moje skúsenosťi po ďalšom roku s 8x57JRS a strelou FOX Clasik Hunter 10,4 gram sú mimoriadne poziťívne . Ranivosť striel je excelentná , zver je vo väčšine prípadov prestrelená , veľmi dobre farbý a zastavovací účinok bez problémový každý aj väčší kus zostáva na nástrele alebo krátky odbeh 10 - max 25 m , vstrel priemer strely , výstrel 3x3cm bez podliatin . Laborácia na hornej hrane dovolených tlakov. Predpokladám že aj s nábojmi od výrobcu bude výsledok totožný . Strelu v porovnaní s cenou a jej vlastnosťami považujem za
1 ligu . Moje tvrdenie je podložené viac ako 50 ročnou poľovníckou skúsenosťou . Vrelo doporučujem !
Odpovědět