6,5 Creedmoor

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Marek007
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: ned 15.11.2020, 23:30

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od Marek007 »

Pod loveckú sterlu Hornady 143 gr ELD-X plánujem dávať V -N555 našiel som som orientačnú laboráciu na internete (37,8 - 41,7gr). Pod streleckú strelu Sierru 140gr uvažujem dávať RS62. Tieto prachy mám momentálne doma. Horšie je to so zápalkami. Skúšal niekto dávať v tejto ráži magnum zápalky ??? Či malé alebo veľké ?
Momentálne v mojom okolí, Košice alebo Prešov nie je možné dostať klasické zápalky.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od Michal_123 »

Jestli Ti můžu poradit, ty magnumové kup, dokud jsou.
Zápalky teď budou pravděpodobně poněkud nedostatkové zboží, dokud se trh v USA nestabilizuje.
Rozhodně se staré ceny nevrátí ani po stabilizaci trhu v USA, pokud uvažuješ nad vyšší cenou magnumů oproti klasickým nemagnumovým zápalkám.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od Georg.H »

Že nejsou zápalky nesouvisí s USA.
Na export jsou jen zápalky na které byl dojednány kontrakt.

Výroba jedné normálně jen ředitel SB zakázal prodej do civilního sektoru a vše jde na sklad jelikož se rozjíždí nová hala.

Na pultech budou snad příští rok.
Když budou dřív bude jen dobře. Ale spíš ne.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od Michal_123 »

Nepsal jsem o SB, ale o Evropském trhu.
Výkyvy v dostupnosti komponent SB jsou dlouhodobý problém, v případě zápalek podtržený výstavbou nové haly, jak píšeš. Ale na to jsme zvyklí.
Sice SB údajně plánuje udělat pro novou halu také novou zápalkárnu, ale co to bude znamenat pro prodej zápalek, netuším.
Zatím nedají na trh ze zápalek nic.

Jenomže na trhu nejsou zápalky ani jiných výrobců z našeho kontinentu, například Fiocchi nebo RWS.
Dokonce chybí zápalky i ve výrobních linkách malých výrobců.
A to o trhu v USA určitě je.
LosYelenos
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: stř 19.9.2012, 9:16

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od LosYelenos »

Magnum zápalek se vůbec neboj. Já je používám hodně pod pomalejší prachy - třeba pod ten RS 62 to bude dobrý. Jinak stejně do creedmoora dávám CCI 450 (malá pušková magnum). Obecně bych magnum zápalky doporučil při použití s pomaleji hořícími prachy a pro náboje s velkým objemem jako třeba 7x64... + samozřejmě magnumy.
Marek007
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: ned 15.11.2020, 23:30

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od Marek007 »

Kombinácia zápalka CCI250Magnum(veľká pušková magnum) + prach V - N555 môže byť bezpečná ???
LosYelenos
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: stř 19.9.2012, 9:16

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od LosYelenos »

To je relativní. Záleží taky pod jakou kuli to bude. Pod něco lehčího (do 130gn) určitě OK, pod těžší ASI taky, jen je potřeba počítat s tím, že se ten prach může chovat jako malinko (hodně malinko) rychlejší. Osobně bych s tím problém neměl a možná bych to začal trochu řešit při laboraci na úplné hranici Pmax, ale stejně sleduješ známky vysokého tlaku - hlavně zápalku, tak by to mělo být jedno. Z vlastní zkušenosti jsem nikdy rozdíl nepozoroval, rychlost měřím vyjímečně.
Marek007
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: ned 15.11.2020, 23:30

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od Marek007 »

Jedná sa loveckú strelu Hornady 143 gr ELD-X, výrobca odporúča pre prach V -N555 návažku 37,8 - 41,7 gr. Streľba maximálne cca do 250m (prevažne do 150m), tak nepotrebujem nejaké extra rýchlosti. Začnem od najmenšej postupne... Akú loveckú strelu používate na kratšie vzdialenosti. Skúšal niekto aj strelu SB 140 grs/9,10g SP, klasický poloplášť.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od tonny »

Marek, ta rychlost ti vyjde sama při hledání soustřelu. 6,5 creedmoor jsem zatím nepřebíjel, (pořád jaksi není čas nebo zavřou střelnice) ale co jsou psány zkušenosti, měla by být i kousek od drážek, tuším až 2mm. K ELD-X jsem koupil i SST na porovnání, prach mám nachystaný RS62.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od cobaj »

Marek007 až rozchodiš ELD-x používej ho na všechny vzdálenosti a nic si nekomplikuj. Účinky budou v OK při správně umístěných zásazích. Bez problémů na lov i na sportovní střelbu. Jedna tabulka-čistá hlava. S SB SP si nijak nepomůžeš, leda by jsi chtěl vyléčit nízký tlak.
M.
Marek007
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: ned 15.11.2020, 23:30

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od Marek007 »

OK, ďakujem za radu. Skúšal niekto aj strelu od firmy Normy - Bondstrike Extreme 143grs?, prípadne LAPUA MEGA 155grs?
harad24
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 31.1.2012, 18:20

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od harad24 »

S Bondstrikom mám v 6,5 CM strelených 5 srncov. Presnosť a účinnosť výborná, akurát podliatie subjektívne výraznejšie ako pri Accubonde. Aktuálne používam Sako Blade, presnosť výborná, podlievanie minimálne. S pohľadu podlievania je dobrá aj Norma Scirocco II.
LosYelenos
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: stř 19.9.2012, 9:16

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od LosYelenos »

Zatím se mi hodně líbily a docela mile mě překvapily FOXy. Od monolitu jsem čekal, že to bude odbíhat dál a vzhledem k rychlosti, že to bude podlívat. Když střelím něco na zadní komoru, tak to odběhne (v ohni to zůstavalo s TGK i na zadní komoru, odbčas to taky 30-50m udělalo), ale zatím nejdál - 50m byl lončák cca 60kg. Začal jsem střílet v klidu přes plecko, zvěř zůstane v ohni a výstřel je díra tak 3cm - slušně to barví, podlitina skoro žádná (to jsem opravdu nečekal). Navíc v dnešní době, kdy je problém s dostupností mají ty FOXy u STROBLa skladem. Za mě na normální myslivecký lov do 200m super střela a jestli nám někdy zakážou olovo, tak vím, čím budu střílet. Vzhledem k tomu, že střílím i na větší dálky, tak chci zkusit ABLR.
tweaty
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: ned 03.12.2017, 12:49

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od tweaty »

Včera som skúsil Sako 6,5 Creedmoor 9,3g FMJ Range. Výsledok ma celkom potešil.
terc.JPG
terc.JPG (48.44 KiB) Zobrazeno 2362 x
Marek007
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: ned 15.11.2020, 23:30

Re: 6,5 Creedmoor

Příspěvek od Marek007 »

S monolitickými strelami nemám skúsenosti. Aké strely Fox používaš 139grs, 123 grs??
Akú potrebujú rýchlosť, aby sa dostatočne deformovali ...
Odpovědět