Sell-Bell střela PTS

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od kosstik »

Zajímali by mě vaše postřehy při lovu touto střelou v různých rážich. Používám jí už třetí sezónu v 7x57 a jsem velmi spokojen. Mám přebite už druhý rok RWS Evolution ale pořád na ně nemůže nějak dojít.PTS měkká střela určena žebro - žebro, kus dobře barví a rychle zhasíná, výborná přesnost, super cena a dostupnost střeliva.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Zdar. Mám stejné zkušenosti v 7x57R. Střílel jsem je i ve 243W , potom když došly jsem koupil original Hornady SST . Vlašimské PTS měly proti Hornady trochu horší balistiku protože je Vlašim láduje na menší úsťovku,někde kolem 880 m/s, ale na srnčí a dančí spokojenost. V té 7/57 mi přijde lepší než 9g SP nebo 11,2 SPCE, hlavně ve vyrovnanosti účinku, balistice a ranivosti. Zásah lopatky bývá stejný jako po 11,2. Lovu zdar.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Michal_123 »

Jenom pro Kosstika, protože nevím, zda tu informaci od Honzy Slavětínského postřehne.
PTS je střela Hornady SST, kterou Sellier pro své střelivo nevyrábí, ale nakupuje právě od firmy Hornady.
Originál SST má červenou špičku, PTS má zelenou.
To je jediný (asi) rozdíl.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od kosstik »

Michal_123 píše: stř 26.8.2020, 9:49 Jenom pro Kosstika, protože nevím, zda tu informaci od Honzy Slavětínského postřehne.
PTS je střela Hornady SST, kterou Sellier pro své střelivo nevyrábí, ale nakupuje právě od firmy Hornady.
Originál SST má červenou špičku, PTS má zelenou.
To je jediný (asi) rozdíl.
Ano vím to, laborujejí Sell-Bell tak jsem to chtěl jen vypíchnout. Projížděl jsem tady různé diskuze kde se kdo zmiňoval o této střele, jen jsem chtěl aby to bylo ucelené a na jednom místě a s novými poznatky pokud bude mít někdo chuť se k tomu vyjádřit. Myslím že to je povedená patrona celkově aspoň pro ráži 7x57. Jinak jsem už i jinde v diskuzi četl že PTS není úplně totožná s SST, že dělali řez a PTS je měkčí jak SST.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak nějak jsem přesvědčen, že PTS a SST jsou stejné střely, od stejného výrobce, ale Hornady pro svoje střely používá červenou barvu, respektive červený plast a v PTS dodává zelený. JS zřejmě myslel, že v 243W používá orig munici Hornady se střelou SST, která je o trochu rychlejší, na druhou stranu SaB uspokojí všechny podsypávače. Škoda jen, že SaB nedělá něco se zelenou SST ve 150 grejnech.
Antonín Straka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26.8.2020, 21:00

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Antonín Straka »

Pár zkušeností s PTS: používal jsem je před lety v 7x57 a fungovaly dobře, zvěř většinou v ohni nebo dobře barvila a tak jsem je letos pořídil do nové 308 win. a jedním slovem katastrofa. Sice jsou velice přesné - ve 100m submoa, ale- liška 150 m, téměř rozpůlená ušla 30m, srnec 1. věková cca 70 m rána za pleckem, stál šikmo takže na výstřelu vytažená střeva ušel 50 m a zhasnul, loncačka 43 kg na 60 m neprostřelená, ušla bez značení a jakéhokoliv barvení cca 60m a pak padla - naštěstí na poli, jinak by se mohlo zdát že je chybená, dva náboje z krabičky divná rána- jen takové pšouknuti a prasata v.... Na víc jsem už neměl nervy, přestřelil flintu na Lapua mega
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od bon »

SaB evidentně nechce u PTS příliš rozšiřovat sortiment nakupovaných střel a drží od každého průměru střely jednu hmotnost. Pokud by jsi chtěl 150gr střelu, musel by jsi jít do 270 Win. Nemám zkušenost s ráží 7x57, ale před pár lety jsem zkoušel přebíjet originál SST 165 gr ve 308 Win. a na můj vkus to na srnčím dělalo dost velkou paseku na zvěřině a lončáky to neprostřelovalo.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Michal_123 »

Je to jedna z medvědích služeb, kterou SB výrobcům střel dělá. Tedy zavádějící informace, plynoucí směrem k zákazníkům.
Proto chápu, že Hornady trvá na tom, že střela SST je označena jinak než originál a má jinou barvu.
Dokonce se tato informace neměla údajně šířit ani v katalogu SB, což se nakonec dělo a děje.
Protože SB napáchalo tu škodu, že v pojetí jejich marketingu je pro jejich zákazníky Sierra jenom GameKing a Nosler je jenom Partition.

Takže Nosler a Sierra? To znám, to vyrábí Sellier!
PTS? Informovanější vědí, že to má souvislost s Hornady SST, ale tím to končí.
Už jsem i zaslechl vážně míněný, přesto prudce komický názor, že SST vyrábí SB pro Hornady :)
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od dalas »

V dnešní době globalizace, pokud je to pro obě strany výhodné, spolupracují výrobci střeliva po celém světě. Nemohu jej teď najít, ale dostal se mi do rukou katalog (možná i Sell. Bell.), kde se výrobce chlubil dodávkami nábojnic pro jiné renomované výrobce střeliva. Samozřejmě s dnovým razidlem dle specifikace odběratele. Ani bych se nedivil, kdyby ty PTS byly jen barterovým obchodem mezi SB a Hornady. Vy budete mít nábojnici "Hornady" a my střelu SB. Místo jiného dnového razidla je tam jiná špička.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Michal_123 »

SB nábojnice skutečně vyrábí pro celou řadu výrobců střeliva a to včetně dnových razidel.
Dokonce vyrábí celé střelivo jiných značek včetně balení do odpovídajících krabiček.
Ono je to tak - každý výrobce se snaží diverzifikovat dodavatelskou síť tak, aby měl více dodavatelů na každou jednotlivou věc. Snižuje to riziko, když pár dodavatelů vypadne.

Například Sellier nakupuje střelný prach po celém světě, takže někdy je v nábojích Lovex, jindy Vectan, jindy prach z USA. Není na tom nic špatného.
Zároveň SB je jedním z dodavatelů nábojnic pro různé výrobce nábojů.
LosYelenos
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: stř 19.9.2012, 9:16

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od LosYelenos »

no právě... a potom jednou nasypou tenhle prach, potom zase tenhle... co krabička to originál :D
a k těm SST... existují nebo alespoň existovaly ještě ve žluté barvě jako remington accutip. Jak je to ve skutečnosti, jestli tam nějaké změny jsou třeba v tvrdosti olova a tloušťce pláště, to by bylo spíš na pořádný test někým, kdo to umí kvalifikovaně změřit. BTW je to jedno, stejně všichni, kdo přebíjí kupují SST.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od xHonza »

Pánové pozor na dojmologii, vsechny pts strely ktere SB pouziva rozhodně nejsou sst! Minimalne nektere, pokud ne vetsina jsou V-maxy. Priklad 110 grs SST cal .270 hornady nevyrabi a SB vesele prodava 110 grs 6,8 SPC munici s pts. Ani nejvetsi optimista asi nebude cekat ze zrivna kvuli SB by Hornady vyrobil neco mimo svoje bezne produkty...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Orava Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.11.2007, 15:20

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Orava Martin »

Konkrétně v ráži 6,8 spc rem používám náboj že střelou PTS. Mám s tím střeleno dančí,srnčí. pár prasat .škodnou. Poškození zvěřiny velmi přijatelné na Sellier. Netroufam si tvrdit že se jedná o jinou střelu . SST ano .O V-max Není nikde ani zmínka.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od bon »

SellBell používá číslování střel u PTS převzaté od Hornady, tak že se podle katalogu nechá ověřit, jakou střelu do PTS používají. U té 6,8 SPC bych i věřil tomu, že to je V-MAX bez drážky pro krimp. Originál Hornady V-MAX tuto drážku má a číslo je 22721, PTS bez drážky má číslo 22720.
Orava Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 12.11.2007, 15:20

Re: Sell-Bell střela PTS

Příspěvek od Orava Martin »

Bon. Skusím to dohledat . Tohle mně zajímá. Když se podíváš na stránku od Hornady tak tam je V-max doporučován použít jen na sviště. SST tam doporučují použiťi na Jelence. Je to samozřejmě jen předpoklad. Ale pokud by měli Střely stejné vlastnosti . Tak se liší pouze názvem.
Odpovědět