Homogenní / monolitické střely

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od george.barley »

Mám zkušenosti se střelu GMX ve .300WM a .375 HH .Super.Presne a nic daleko neodchází.U .375HH jsem po dostrileni tovarny od Hornadyho přešel na prebijenky s Barnesem TTSX ,vyzkoušeno na cca 60 ks.Super přesné a zpravidla neodchází.Ted mám přebito do 8x68S a .416 Rigby.Zatim do papiru- přesné,na zvěří nevyzkoušené,snad příští rok v Africe pokud dá bůh😀
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od Jiskra »

george.b - mohl bys prosím doplnit informace k TTSX v 375 HH (250gr?)? Na jakou rychlost V0 máš náboje laborované,jak se střela otvírá (pokud jsi ji někdy našel) , na jaké vzdálenosti nejčastěji střílíš s tímto kalibrem a na jakou zvěř.Chování po zásahu atd atd.

Prostě všechno no :lol:
Předem moc děkuji.J
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od george.barley »

To bohužel Jiskro nemůžu,protože to já osobne neprebijim😀Jsem jen uzivatel.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od Jiskra »

no to sice chápu že tedy asi nevíš V0,nicméně jako uživatel snad na zbytek dotazů odpovědi snad znáš,když je používáš. Pokud to není tajné.
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od george.barley »

Ale zkušenosti samozrejme mám :D Strilim od cca 30 metrů do max 300 metrů.( Měřeno dálkoměrem)Strely které zůstaly ve zvěří byly v drtivé většině ukázkové hribky.Nekdy určitá deformace při zasahu velkých kosti.Prekvapive málo u tak velkého kalibru byly kusy prostřelené s výjimkou menších antilop a prasat bradavicnatych.Opravdu zvěř zůstává většinou na nastřelu,samozřejmě kromě úplně zkažené rány.Coz je výjimka,naštěstí.Bavime se ovšem výlučně o Africe.Ucinky.V cca 60% zásah,padne kus na místě bez nebo malého odkazování.Dalsich cca 30% po zásahu značí ale zlomí se a hasne do 30m.Zbytek jsou ty případy kdy kus padne do 200m nebo taky hodinové dohledávky.Strelba z klidu na dobré obeznanou zvěř ,žádný adrenalin.Moje flinty jsi měl ale určitě v ruce :D
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od Jiskra »

No některé asi jo. Ptal jsem se na tu střelu TTSX, protože ji chci vyzkoušet do Raptora. To je takovej podmotorovanej .375HH . Ale bude to do lesa u nás. S krátkou hlavní a nižší rychlostí. Proto ty dotazy.
Tak budu muset počkat na vlastní zkušenosti s touto střelou v Raptoru :lol: .
Diky!
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od george.barley »

Už jsem o té ráži četl.Mohlo by to být zajímavé jak to bude při velikosti náboje jako 308 Win fungovat.Tak držím palce!
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od rimar77 »

Já mám odzkoušené GMX a TTSX a naprostá spokojenost u obou ale do budoucna plánuji používat pouze TTSX sedí mi lépe subjektivní pocit že jsou o fous šetrnější . Foxy zatím mám je v krabici ty ještě jsem nenalaboroval a nepoužil.
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od Hoki »

Přispěji také svou troškou do mlýna. Jsem dlouholetým příznivcem střeliva Barnes , dříve jsem si přebíjel v Německu kupované střely LRX 127 gr. Nyní již nepřebíjím a pro svou novou kulovnici 6,5 creedmoor jsou kupodivu k sehnání náboje Barnes VOR-TX LR 127 gr. Nic lepšího na veškerou naší zvěř jsem nepoznal, díky patentovanému výrobnímu procesu se vždy střela rozvine do čtyřlístku , tedy čtyři břity ,které se spíše zvěřinou prořezávají než protlačují, jako "hříbkové" střely , včetně některých monolitických, které prakticky také vytvoří mnoholistý hříbek. Kvalitní střelivo Barnes VOR-TX má importér k dispozici. Co mě překvapilo nemile je skutečnost, že většina prodejců , včetně těch s importérem přímo spolupracujících to ve svých nabídkách vůbec nenabízí !!! což mi přijde zvláštní a vůči lovcům nefér. Přitom cena tohoto špičkového náboje je 54,50 Kč . Občas používám i olověné náboje Hornady ELD-X 143 gr. ty jsou rovněž špičkové z hlediska vysokého BC a tedy přesnosti na skutečně velké vzdálenosti, ale ty pod 61 Kč nekoupíte, navíc velmi často nejsou skladem.
Hoki
pirek
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: ned 22.12.2013, 16:39

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od pirek »

Tak taky přispějí, nějakými zkušenostmi a to konkrétně střelou Mjg od saxe v 30r blaser. Prozatím 5 kusů z toho jeden na krk vzdálenost 86m . Jinak vše komora hned za plec nejdál 204m nejblíž 123. Vždy průstřel barva už od nastrelu a vždy dobře viditelná. Odskok od 50 do 100 m s dobrým barvením. U dvou kusů při rozebírání jsem byl a poškození minimální.. Zatím velka spokojenost.. Teď budu testovat střelu Tornádo od ibexu. Pak napíšu výsledky.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od bon »

5 kusů čeho?
pirek
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: ned 22.12.2013, 16:39

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od pirek »

Vysoké (jelenů)
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od xHonza »

Ja asi 5kusu lisek, srnec, sele a danek s 120 grs TTSX v 7mm RM. V liskach diry velmi decentni, na srnci i sele podle ocekavani velice dobry sokovy ucinek (vse na fleku). Cepelky se na kratsi vzdalenost utrhnou a jdou jako sekundarni projektily, podlitiny nad 150 metru minimalni, danek kereho jsem tim strelil na 25 metru s dopadovkou cca 1000ms-1 byl ovsem podlity a napeneny poradne. Nicmene to tipuji krome dopadovky i na stav pred vystrelem. Byl dost nervozni, i kdyz me diky priznivym terenim podminkam nevidel ani necitil.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od JakubS »

Nemate nekdo zkusenosti s rakouskymi monolity od Styria arms? Dnes jsem doprovazel zahranicniho hosta, majitele lovecke skoly, kteremu vadila nedostatecna expanze a nasledne barveni, spokojeny byl udajme az u techto strel...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Homogenní / monolitické střely

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Odpovědět