Porovnání expanze střel (do vody)

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Porovnání expanze střel (do vody)

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To vypadá velmi pěkně! Jako taková artová kytka od nějakého modernisty. Existuje k tomu něco bližšího? Máš to v plnotučné laboraci a pokud ano, tak jaké to má rozptyly? Nebo to je jen redukce? Reálná zkušenost se zvěří?
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: Porovnání expanze střel (do vody)

Příspěvek od vava »

Těch 730 m/s je reálná dopadová rychlost, dělám si to pro porovnání jednotlivých střel mezi sebou, tajkže ano - pouze redukce rychlosti.
Co se týká přesnosti - tady určitě závisí na kombinaci střela + puška (tedy pokud pominu ten faktor mezi zemí a pažbou), takže moje laborace asi nebude platit pro jinou pušku.
Co se týká reálné zkušenosti se zvěří - skutečně platí, že hlavním faktorem je umístění zásahu v kombinaci se střelou. Něco střeleného mám, ale profesionální lovec nejsem, a při tý troše mohu dovodit a ze zkušenosti říct, že měkká střela typu ELD-X, SST, platí na zvěř velmi dobře při zásazích na zadní komoru, naopak např tvrdší Accubond, Interbond jsou lepší, pokud se střílí přes plece. Na zvěř podle mých zkušeností používám ELD-X, InterBond, LRX a TAC-TX. Ale žádná univerzální není ..
Ale to je můj názor ...
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Porovnání expanze střel (do vody)

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Toto je vlašimská Exnergy ze 7x57R, která zůstala pod škárou sekáče. Knour cca 80 kg, vzd.70 m, rána za plec , druhá strana plec,průstřel lopatky a kule zůstala pod škárou. Odskok po ráně cca 40 m.
Co vím z info, tak ve Vlašimi nějaký čas řešili především slitinu toho bronzu a hloubku dutiny, aby to vychytali. Nesmí se odlamovat střepiny a měla by se udržet tato žádoucí a konstantní deformace při použití střely v různých rážích a při jejich rychlostech od-do.
Přílohy
IMG_20210315_211045.jpg
IMG_20210315_211045.jpg (13.79 KiB) Zobrazeno 1349 x
Odpovědět