sako hammerhead v 8x57js

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

sako hammerhead v 8x57js

Příspěvek od pavel »

přeju pěkný den, nemáte pánové prosím někdo zkušenosti se střelou hammerhead od saka v ráži 8x57js(13g). o srnčí mi ani tak nejde, spíš černá a především sičí zvěř. děkuju
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

U nás to měl kolega, a jeho to celkem zlobilo..a to zejména na tu siku, zvěř odcházela i po slušných zásazích, přitom byla zvěřina dost rozbitá, a hlavně to dělalo celkem velký podlitiny...já mám taky 8x57js, ale tohle bych do toho nechtěl.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od pavel »

a co sierry od SaB. tu?im, že maj něco přes 14g
vhool

Příspěvek od vhool »

to pavel: 8x57 js v loveckem provedeni ma vetsinou stoupani 12".tim je dano ze optimalni hmotnost strely je nekde kolem 180-200 gr. kvuli stabilizaci strely.z me zkusenosti (8 x57 js je ma oblibena) se jevi jako nejlepsi na nasi zver Norma Vulkan 196 gr. ale oryx taky nebude spatny....
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Pánové problematika zahraničního střeliva zde již byla mnohokráte řežena. Velkým problémem je, že mnozí z těch, kteří k němu přecházejí si neuvědomí, že zahraniční výrobci vytvářejí střeli s různou tvrdostí pro různé u?ití. Pak se stává, že si koupí pod radou rádoby odborníka z obchodu to the best, number one, a stojí to za .... všechno odbíhá atd. Viz mé příspěvky ohledně Winchester silvertipe CXP 3 v 308 win. takže nezatracujme, jde jen o u?ití!
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od pavel »

a co tedy to sako hammerhead, ty maj myslím 200gr, nevíte jak se budou chovat co se týče ranivosti
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: sako hammerhead v 8x57js

Příspěvek od Ron123 »

Zdravim kolegove, mam podobny dotaz jako kolega Pavel na hodnoceni tohoto streliva zejmena na cernou zver. Vzdalenost strelby bude od tech 30-100m spise prumerna k 60m, budu to pouzivat kolem kultur repky,kukurice a od podzimu kolem rakosovist se starinou. Jakou mate kluci zkusenost zejmena s barvenim od nastrelu,prostrelovanim a dale rozbitim,dle te tupe spice by to mohlo mit dobry stopefekt,dale je strela bondovana tak si myslim,ze to bude slusne prostrelovat bez nejak velkych vystrelu,je mi jasne,ze kazda strela neco rozbije kdyz chyti kost tomu se nevyhneme nikdo,zasahy dle situace budou tesne za plec,zridka dle okolnosti terenu nebo kdyz bude vetsi kus tak kvuli odskoceni prez plece. Prosim o odpovedi od kokegu z praxe co tuto razi vlastni a ne odpovedi videl jsem,jedna pani povidala a nebo srovnavani s jinou razi,diky za odpovedi a lovu,lesu. PS: pisu z telefonu.
Ron123
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 27.9.2017, 17:31

Re: sako hammerhead v 8x57js

Příspěvek od Ron123 »

Zdravim kolegove, v srpnu 2020 jsem toto strelivo (tovarnu) zakoupil,nastreleni probehlo v poradku tak,ze si to spolu sedlo (CZ550 lux) , co bych chtel pochvalit krom peknyho nastrelu je muj dojem,ze rana je takova tahlejsi a mekkci oproti SB strizna hrana nebo geco plus.
Za tu dobu s timto strelivem mam nekolik cerne od 15 do 70kg na vzdalenosti od 20 po 120m a musim konstatovat,ze celkove jsem velmi spokojen. Zver z 90% v ohni, na nastrelu je dobre viditelna barva s prihlednutim k zasahu i s kousky plic,jater. Vcera prvni pripad kdy mi prase po ciste plicni rane ktera byla vyse sikmo od zadu na posledni zebra vstrel,vystrel kraj plecka tak na nastrelu par kapek barvy s kousky plicni tkane cca 1cm velke,na starine par oteru a zbytek stopni drahy cca 60kroku kde jsem prasatko nasel bylo barvy po skromnu( zatim prvni prase ktere se dostalo tak daleko v dalsich dvou pripadech jsem mel prase do 20kroku),ale tohle beru na vrub zasahem kdy se v podstate zalilo dovnitr,ciste komorove rany se zasahem srdce nebo aorty+plice pripadne jater(kdyz se povede sikmejsi rana nebo to clovek ztrhne,zatim musim zaklepat,ze tam kam jsem to posadil tak jsem to tak nasel) barvi velmi pekne v oboustrannem smeru ve stopni draze. Vystrely jsem nemel vetsi jak 50koruna i kdyz byl chycenej kraj plecka a kor u selat kolem 20kg, modriny na vystrelove strane bych rekl zcela v norme cca 5-8cm kdy jdou nozem krasne seskrabnout ne jako po striznej hrane co explodovala na zebru( byl jsem spokojenej az do dob kdy mi to prestalo prostrelovat 50kg prasata a zaclo to podlejvat) . Toto jsou zatim me skromne postrehy k sako hammerhead v 8x57js , zkusim po delsi dobe udelat i nejakou dokumentaci pro nazornou ukazku ;-) lovu, lesu kolegove.
bob44
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 29.2.2012, 13:25

Re: sako hammerhead v 8x57js

Příspěvek od bob44 »

Zdravím, měl jsem 2 krabičky jmenovaného střeliva a už bych ho asi nechtěl. Ani jednou zvěř nezůstala v ohni kromě lišek. Lovena daňčí zvěř a černá + nějaká liška. Vzdálenost od 30 m do 130 cca, pár ran i do 180 m. Ne, že by to nějak podlevalo, ale šlo mi o nástřel a odbíhání. Pokaždé úplně jinak. Jednou dost barvy na nástřelu i po stopě, někdy skoro žádná. A posledním nábojem uloveno sele na cca 30 m a nikde ani kapka barvy a leželo asi 30 m od nástřelu v členitém terénu. Ale nemohl sem ho najít, až se psem. Pořád sem hledal nástřel a nic , už sem myslel že jsem ho chybil. Přešel sem na Hornady interlock a za cenu 850 Kč daleko lepší. Znám ale kolegy, kteří jsou spokojeni 🤗. Stříleno ve Steyr mannlicher sm 12
Odpovědět