8x57 JS

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 8x57 JS

Příspěvek od dalas »

:D Je to Tvá volba. Myslel jsem, že jsi zvídavý člověk, a nestačí Ti vědět jen "jak", ale také "proč". Ale kdyby si přece jen chtěl u Štroblů koupit lis, tak jedině CH4D Rock Crusher Reloading Press. Jinak SPCE v hotovém náboji je stejná jako SPCE pro reloading. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: 8x57 JS

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 8x57 JS

Příspěvek od pufr »

Ne všechny parametry norem CIP pro "ráže" nábojů/nábojové komory a vývrty jsou závazné ...
Myslet si otevřu internet a bez nějakého měření se dozvím jaká komora a vývrt je v mé zbrani by bylo "bláhové".
Jako všude si ty skutečně důležité informace, které poskytují nějakou konkurenční výhodu, jednotliví výrobci nechávají pro sebe 8)
Pufr
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: 8x57 JS

Příspěvek od Myslivec Milda »

DALAS, zde výše napsal:

DALAS: je to Tvá volba. Myslel jsem, že jsi zvídavý člověk, a nestačí Ti vědět jen "jak", ale také "proč".............

JA: Zvědavý, či zvídavý snad jsem, ale jen do jisté míry, podle důležitosti dané otázky ( problematiky ) v daném čase pro mne. V první řadě jsem myslivec , někdy snad i lovec, ( dle okamžité nálady ) . Maybe, příjde den kdy mě to přebíjení začne opravdu zajímat, ale právě teď na to nemám čas. ALE vážím si Tvých odborných vět a fakt si je ukládám spolu s jiným informacemi na flešku. Třeba se někdy budou hodit...................

DALAS : Ale kdyby sis přece jen chtěl u Štroblů koupit lis, tak jedině CH4D Rock Crusher Reloading Press......

JÁ: Určitě víš o čem mluvíš a jistě máš s tímto lisem svoje bohaté praktické zkušenosti. Aneb Velký znalec a Velký přebíječ přece musí mít Velký lis ! Jinak bys ho nemohl doporučit, že. Mně zase kamarád doporučil jednoduchý a malý lis od firmy: https://kmshooting.com/ .......... Tak nevím .......


DALAS : Jinak SPCE v hotovém náboji je stejná jako SPCE pro reloading..............

JÁ: platí to taky i pro jiné střely ? Povídej, přeháněj, vždycky se rád nechám poučit od těch co vědí. :D
Co dodat ? Snad když nemám čas, ani náladu studovat podrobně která střela a který náboj je ten „NEJ“ lepší na celém světě, a řeším to tím, že zkouším tovární střelivo od různých výrobců a vybírám si to, co mojí konkrétní pušce „sedí“ nejlépe, je to správná cesta jak se dostatečně přesně trefit do cíle ? V podstatě, dle mého aktuáního názoru , je úplně regál jestli je to 8x57 IS nebo 8x68 S. Důležitý je ten správný ZÁSAH do správného místa..........
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: 8x57 JS

Příspěvek od Michal_123 »

Milda: Nedostatek zvídavosti (i když pouze v určitých dimenzích, jak píšeš) se sice s přebíjením nemusí slučovat, ale je to na škodu toho, co se můžeš dozvědět. Přebíjení je velmi zajímavá discipína.
Nevím o tom, že by se střely dodávané jako samostatný produkt lišily od těch, které se dávají do hotového střeliva. Je ale běžné, že některé střely výrobci nedodávají dospozici pro přebíjení, nicméně pouze jako součást hotového střeliva.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 8x57 JS

Příspěvek od dalas »

Mildo, naprosto s Tebou souhlasím, že tuzemské zvěři může být celkem jedno, jestli to byla 8x57 JS nebo 8X68 S, když zásah sedí. Naopak podělaná rána může být problém i s 8x68 S. Další věcí je, že výkonnou ráži 8x 68 S nemusí někteří lovci zvládat, zejména v lehčích zbraních.
Ten lis ber trochu jako nadsázku, nemusí to být zrovna CH4D. Já to napsal, protože lis je to poslední, na čem bych v reloadingu šetřil. Osobně mám Lee Clasic Cast Press, ale to jen proto, že v době jeho pořízení tu nebyl až takový výběr. Nicméně zvládá i .50 BMG. Ten K&M, no nevím. Inzerují u něj, že je vhodný pro krčkování a usazování střel.
Ještě doplním Michala. U přebíjení se sice nemusíš dostat ke střele, která je v dané ráži komerčně laborována, ale naopak můžeš získat náboj, který se s danou střelou v určité ráži komerčně nesežene. Např já laboruji v .308 Win. střelu, která se komerčně laboruje jen do 30-30 Win.
Ano, jsou dvě cesty, které vedou k požadované přesnosti, balistice a účinkům co se střeliva týká. Buď najít komerční náboj splňující představy, nebo si ten náboj postavit. Věř, že ta druhá cesta dává podstatně širší možnosti.
Snad to OT není až tak OT.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: 8x57 JS

Příspěvek od vasil »

Mildo, toto je diskuzní forum. Každý rozumný kdo tu diskutuje, zároveň připouští svojí chybu, dává svoje myšlenky v pléno, aby se dozvěděl více, zároveň potvrdil svoje teze, či mu je zkušenější členové vyvrátí. Vaše závěry : "JÁ JÁ JÁ, MOJE R8 JSOU NEJ NEJ NEJ A KDO SI TO NEMYSLÍ JE NABLBLÝ ZÁVISTIVEC, VÝPLODEK ČESKÉ MYSLIVOSTI, KDE JEN VŠICHNI ZÁVIDÍ". jsou značně ohrané a nikomu to nic nedá.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: 8x57 JS

Příspěvek od Jiskra »

Jen malé upozornění. Lis KM je určitě dobrý na velmi přesné přebíjení v kombinaci s matricemi Wilson. Nicméně do loveckého přímotahu (R8 atd.) bych já osobně raději celé nábojnice kalibroval. Ne jen krčkoval . A na to lis KM teda není.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: 8x57 JS

Příspěvek od cobaj »

Jasne, KM neumi celoformat takze pokud to ma byt jediny lis v domacnosti tak urcite tento ne. Jinak do R8 na zavody naprosto v pohode jenom krckuji 10x - 20x a zadny problem a na lov coz je zrejme Milduv pripad celoformatem nebot ,,jistota je kulomet,, :mrgreen:
Pokud by to melo byt od LEE tak Classic Cast Press by mu vyresil vsechno za rozumne penize. Ale tady to asi neni uplne tema o vyberu lisu.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: 8x57 JS

Příspěvek od Michal_123 »

... možná raději Breech lock Classic cast press. Ty rychlovýměnné vložky Breech lock jsou skvělé.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: 8x57 JS

Příspěvek od cobaj »

Muze byt zalezi na prioritach, je to pohodlne a vetsina lidi je spokojena. Nekteri co maji radi vse tiptop se zase snazi vymezovat vule vlozky/bushingu. Nehlede na to ze na Classic pojme i o fous vetsi matrice 1 1/4-12 a to treba nekdo oceni.
M.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: 8x57 JS

Příspěvek od Michal_123 »

Cobaj: Pokud potřebuješ větší závit, raději bych si speciálně na to koupil druhý lis.
Přebíjím toho dost a bez Bushingů si to sice umím představit, ale ta představa mě netěší.
Jaké vůle se Ti nelíbí? Osově nahoru-dolů to žádné vůle nemá.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: 8x57 JS

Příspěvek od cobaj »

Nepotrebuji lis. Reagoval jsem na lis - Myslivec Milda. Vule - nepsal jsem za ja s tim mam problem. A neni to tu o lisech takze dal se tady na toto tema uz neucastnim.
M.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: 8x57 JS

Příspěvek od vasil »

dnes otestováno znovu. Od minule zbraň důkladně vyčištěna, rozebrána, provedl jsem bedding uložení neboť plastová pažba CZ557, konkrétně u předního šroubu neposkytuje přesvědčivou oporu. Střílel jsem bez jakékoliv korekce na puškohledu. První položka byla prostřední, nikl plášť z čisté hlavně, pak Sellier vlevo a naposled RWS vpravo. Vliv znečištění hlavně z předchozí střelby tedy vyloučen. V případě RWS se jednalo stále o stejnou šarži. Příště majitel vezme s sebou i jinou šarži a do testu připojíme i Merkel Helix který se minule choval stejně.
Přílohy
IMG_2268.JPG
IMG_2268.JPG (34.46 KiB) Zobrazeno 5249 x
rolee
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 29.3.2013, 9:07

Re: 8x57 JS

Příspěvek od rolee »

To je na 50 metrov strieľané?
Odpovědět