sierra

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

sierra

Příspěvek od Hanuš »

Zdarvím.
Chtěl jsem se zeptat, na názory všech kdo májí sku?enosti na tento typ střely?
Dost lidí na to nadává. Já s ní začal střílet nedávno (7x57R sierra 11g), zatím tím mám střeleno: lončák (60kg - 130m), srnec (80m), 3lišky (2 okolo 100m a 1 tak 180). všechno zásah na komoru a vše zůslalo v ohni.
Díky za názory.
LOvu a myslivosti zdar.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

zkušenost ti nenapí?u žádnou ale malou radu ti dám koukni sem
http://www.sierrabullets.com/
a pak Napiš jakou střelu používá?.
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Příspěvek od Hanuš »

Jo an to jsem nějak zapoměl Pro - Hunter.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Pro-hunter je 7,8g, 9g. Nechces to Hanu?i zkusit ještě jednou, koukni na www. jak Ti Leon dobre radi. Nebude to Gameking 11,35g v munici od SB???
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Hanuš
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 17.8.2007, 16:29

Příspěvek od Hanuš »

Ano je to Gameking 11,35g v munici od SB.
zekon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 06.9.2007, 17:55

Game King

Příspěvek od zekon »

Aj ja by som rád prispel.
Otec si necháva túto strelu nabíja? už asi 3 roky a ?iadne negatívne skúsenosti s ňou nemá.

1. ?iadnu zver sme nikdy nedohžadávali, zostáva v ohni - strielame to tesne za lopatku
2. vždy obojstranný priestrel, ani neviem ako vyzerá deformovaná strela
3. presná

Striela to zo ZKK 601 .308 W srnčiu 3 - 4 ročne, diviak do 60 kg 2 - 3 ročne , daniel + danielka 5 - 6 ročne a samozrejme škodná. Vzdialenos? 20 - 150 m.
Naposledy upravil(a) zekon dne čtv 17.1.2008, 17:14, celkem upraveno 1 x.
TIKKA T3 .308 Win. Meopta Meostar R2 2,5-15x56 RD 4K
Marocchi 03 Field 12/76
UB .308 Win. / 12 - 70
CZ 85 Combat 9 Luger
Slovenský hrubosrstý stavač
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Jarek Horsky »

I já jsem vyzkoušel SB 11,3 GemeKing v 7x57R. Srnčí : pokud nebyla v cestě kost dosled jak hrom. (Alma měla radost, že si kousla 8) )
Muflon: komorová rána na cca 70m. Dosled 400m. Podlitiny jak talíře na OBOU stranách ?eber. Černá: oba kusy cca. 50kg střelené v úhlu cca 45 stupňů 10m a 0m. Poslední krabičky jsem se rád zbavil!
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Taky jsem ji zkoušel, v 7x57 je moc pomalá na to, aby se pořádně otevřela. Pokud jsem netrefil hned na začátku nějakou kost, chovala se skoro jako celoplá?? ( srnčí ). U větších kusů to bude o něco lepší.
tož tak
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Je to asi dva roky co jsem se bavil s více chlapy o sieře od SaB a nezávisle na sobě mě řekli jak se jim stalo ,že z jedné krabičky jim i dva náboje nevystřelili,a to zrovna když se chystali k ráně.Cvak,srnec zvedne hlavu,cvak zase nic , náboj letí ven nabíjí nový a bum.Byli to myslivci kteří mají za sebou 40 let praxe a za tu dobu se jim to s obyčejným nábojem nestalo.Kdo střílíte s těmito náboji , máte taky takovou zkušenost?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ale Tome to myslíš vážně že to je o střele já si myslím že určitě není už znám dost lidí co měli stejný problém s S&B a nebo taky 30-06 neprostřelila srnce 308 kočku sice po dýlce atd.hold je S&B nejlepší v čechách
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

prosim vas, mluvite tu o 2 ruznych strelach.

Hlavne zadna "sierra od SB" neexistuje. Existuje strelivo (naboje) od nasi municky co pouziva strely od firmy Sierra, Barnes a mozna i dalsi.

Ulet o tom ze neco nevystrelilo snad nema cenu ani komentovat. Zkus treba zalozit thread o spolehlivosti SB naboju. Vlastne ne, ten uz tu je.

Sierra Pro hunter
http://www.sierrabullets.com/index.cfm? ... &brandID=3

Sierra Game King
http://www.sierrabullets.com/index.cfm? ... &brandID=2

Obe strely jsou urceny k jinemu typu lovu.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Taky přidám zkušenosti se střelou Sierra Game King 11,35 g v ráži 7 x 57 R. Jak psal Jarek, byl trošku větší problém s podlitinami, ale to bych viděl jako zanedbatelný faktor. Jde přeci o to, aby zvěř co nejrychleji zhasla. Já na Sierry nemohu nadávat. Střelil jsem s nimi cca. 20 ks srnčího, 7 ks černé - do 80 kg a nějakou škodnou. Nikdy jsem nemusel dohledávat, 90 % zvěře mi zůstávalo v ohni a zbytek do 20 m od nástřelu. Podle mně dostatečně přesná střela-střílel jsem do 180 m bez problémů.

Zároveň si nemyslím, že by byla nijak pomalá- V0-735 m/s. Podle mně je naprosto srovnatelná s jinými tě??imi střelami v produkci SaB a to
HPC 10,2 g(757 m/s)
SPCE 11,2 g(725 m/s).

Jiná situace je jen u lehčích střel-
SP 9 g (808 m(s)
FMJ 9 g (799 m/s).
Jen pro srovnání-např.
Norma Oryx 10,1 g - V0- 795 m/s
RWS ID Classic 11.5 g - 750 m/s.

takže jak sami můžete vidět, rozdíly v rychlosti u zhruba stejně těžkých střel i při porovnání s jinými světovými muničkami nejsou tak velké.

Markantnější rozdíl bych spíše viděl v dopadové energii:
Sierra Game King 11,35 g - E0- 3066 J
SPCE 11,2 g - 2994 J
HPC 10,2 g - 2923 J
RWS ID Classic 10.5 g - 3194 J
Norma Oryx 10,1 g - 3193 J

takže tady lze již hledat větší rozdíly, i když to byl jen hrubý výběr některých střel. Chtěl jsem tímto pouze vyvrátit domněnku, že střela Game King 11,35 g v ráži 7x57 R je pomalá. Je potřeba se na věc více zamněřit a hledat a porovnávat data.

No, koukám, že jsem se nějak moc rozepsal, takže tento svůj příspěvek k této střele ukončuji. Závěrem bych chtěl ještě říci, že tato střela vzhledem ke své stavbě je předurčena ke střelbě na větší vzálenosti - k tomu by nám ale mohl více říct třeba Shiva, nechci zabrouzdat na tenký led.
Teď mně napadá, abych jen nechválil: S touto střelou v ráži 7x64 mám špatné zkušenosti, zvěř odcházela z nástřelu i s komorovými ranami(mufloní, srnčí, černá) Podle toho, co jsem slyšel od lidí, kteří jimi loví v různých rážích, se tato střela chová v té či oné ráži naprosto odli?ně.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Příspěvek od Toma »

Leon píše:ale Tome to myslíš vážně že to je o střele já si myslím že určitě není už znám dost lidí co měli stejný problém s S&B a nebo taky 30-06 neprostřelila srnce 308 kočku sice po dýlce atd.hold je S&B nejlepší v čechách
To je jasné že střela za to nemůže.Nejsem přece blbej.
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Ja si myslim, ze je to celkem jednoduchy.
Staci se podivat na to jak obe strely vypadaji. Pro-Hunter je kratka a FB (Flat Base). to je typicky tvar pro strely na kratsi vzdalenost. Jak se chova ve zveri nemam predstavu. Ale predpokladam ze bude nejvice efektivni pri vyssich rychlostech.
Game King strely maji nezpochybnitelnou podobnost se strelami sportovnimi na dlouhe vzdalenosti. Toto rovnez zduraznuje vyrobce. Coz znamena vetsi efekt pri pomalejsi rychlosti.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Asi jsem se špatně vyjádřil, neměl jsem psát pomalá ale tuhá. Sám mám přebíjené SST nalaborované na 730 m/s a fungují skvěle. Nemůžeme ale odvozovat vztah rychlost - deformace univerzálně pro všechny střely. Třeba relativně pomalá SB 11,2 se s tím velkým odkrytým kusem olova vpředu rozstříkne i o trs obilí. Mé zkušenosti ( a nejen mé ) byly prostě takové, že na srnčí se skoro nedeformovala.
tož tak
Odpovědět