SWIFT SCIROCCO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

SWIFT SCIROCCO

Příspěvek od Pavel.K. »

Ahoj máte nějaké zkušenosti se střelou Norma SWIFT SCIROCCO :?: :?:
Na jakou zvěř a s jakými výsledky je tato střela vhodná?
Díky Pavel
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

když začal S&B koketovat s myšlenkou cizích střel - po prvním úspěchu nábojů se Sierra střelami u Kettnera - krátce jednali i s Billem Hoberem a ten, protože je to mu? činu, tak jim hned několik tisíc střel Scirocco .308/180gr zřejmě věnoval (když s ním začal koketovat Remington, tak naložil na "pikap" asi čtvrt milionu střel v plastových kýblích a osobně je dovezl do továrny - vše zcela zdarma :lol: ). Mi se podařilo s pomocí jednoho kamaráda cca 30 ks střel "zachránit". Byly přesné - cca 2 cm/100 m bez problémů. Střelil jsem s nimi jen Možná 3 divočáky, řekl bych, že jsou o něco pevnější než třeba Nosler BT (Scirocco byla asi první střela s připájeným plá?těm k jádru a plastovou ?pičkou současně). Web výrobce je

http://www.swiftbullets.com

Náboje od Norma jsem nezkoušel.
Martin
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

používal jsem je ( 90 grs, Remington premier) částečně do 243W, lítaly mi stejně jako BST, přesnost OK, téměř neznatelně tvrd?í střela než BST při zásahu komory, při nemysliveckém zásahu hlavy zvěře bych účinek přirovnal k výbuchu, oproti Nosler BST, které i v hlavě udělají pěkný průstřel. Velmi dobrý účinek a nepoškozená zvěřina při ranách na komoru, továrně laborované střelivo neúměrně drahé.
Na naši zvěř bych upřednostnil Nosler Ballistic tip ( CT ) - účinek srovnatelný, přesnost lepší, cena ni??í.
Odpovědět