Střelivo SAKO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kojot »

Sako Arowhead je laborovaná střelou Nosler Ballistic tip, když už nic, tak rozhodně vysoce přesná kule. Zkušenost s tím nemám, ale na fóru je tady toho o této střele poměrně dost.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Boci
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: stř 24.12.2008, 17:53

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Boci »

Sako Arrowhead II je Swift Sirocco II.Bondovaná střela s plastickou špičkou.Kromě Saka je laboroval i Remington.Ballistic Tipu se jenom podobá.
Uživatelský avatar
Vety
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: úte 27.5.2008, 14:14
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Vety »

Pravdu mate oba jde tam právě o tu dvojku za Arrowhead, klasický Arrowhead je Nosler ballistic tip a Arrowhead II je Swift scirocco II

Arrowhead
http://www.sako.fi/cartrid_bullettypes.php?arrowhead
Arrowhead II
http://www.sako.fi/cartrid_bullettypes.php?arrowhead2
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od pavlas »

A co si myslíte o použitelnosti střely Arrowhead II na srnčí a zejména černou zvěř?? díky za odpověď
7x64
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od duch Pampuch »

pavlas píše:A co si myslíte o použitelnosti střely Arrowhead II na srnčí a zejména černou zvěř?? díky za odpověď
Myslím si, že to bude na srnčí hodně tuhé. Mám dost negativní zkušenosti s Hornady Interbond 8,4g v 270W a bylo to tvrdé jako prase. Předpokládám, že Swift scirocco II a nosler Acubond jsou podobné konstrukce. Zatím pro naši zvěř do cca 100kg se mi líbilo sako hammerhead, nebo něco s nosler Bal.tip, hornady sst nebo obyč popoplášť od hornadyho, do 150 m nejlépe starou RN. Ta tuhá svině hornady IB dycky prolítla a udělala houby díry, pak jsem to vyndal jednou z prasete a zbytková hmotnost přes 90%..
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od pavlas »

takže asi na srnčí nic moc,ale na černou by to nemuselo byt špatny??? asi na zkoušku krabku koupim a uvidim jak to bude fungovat
7x64
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od MiraDuchek »

Zkoušel někdo ten Hammerhead v 7mm rem. mag. ?RWS mě už dochází tak pošilhávám po něčem novém.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od johnyc77 »

Chlapi nevíte kolik má Sako HH 13,0g v 8x57JS ONV? Na krabičce jsem to nenašel a na stránkách taky ne.. Dík
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kasari »

Neumíš číst, nebo jsi jen línej to hledat...?

http://www.sako.fi/pdf/datatables/SakoC ... le2011.pdf

Tam se dočteš, že je to 150 metrů.
Ulkomaalainen...
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od johnyc77 »

Nejsem línej hledat.. Všichni výrobci to měli napsaný nebo udaný v kolonce ballistics calculator.. Tam jsem to nenašel, tak jsem se slušně zeptal.. Jestli Ti moje otázka vadí, nemusel jsi na ni odpovídat.. Je vidět, že slušných lidí ubývá.. Takže já Ti děkuju! :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kasari »

Není za co... :wink:
Není to o tom, že bych nechtěl bejt slušnej, ale tenhle postup je celkem běžný. To za prvé. A za druhé - ani Norma nebo Lapua to neuvádí v ničem, co se jmenuje ballistic calculator. Ten totiž slouží na něco jinýho... :wink:
Ulkomaalainen...
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od johnyc77 »

Kasari- u té Normy se podívej pořádně, tam to jasně udává - např. 8x57JS Oryx - distance 150m, dokonce je tam záměrná čára.. :wink: Sorry za OT
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kasari »

Právě i u Normy můžeš zjistit, že ballistic calculator slouží stejně jako u ostatních k tomu, aby bylo možné vyčíst údaje továrně vyráběných střel, nábojů, ale taky hodnoty přebíjených patron. Stejně tak si tam můžeš nastavit nulu, nebo výšku puškohledu nad hlavní a taky sílu a směr větru. Většinou jde o nějaký software.

Oproti tomu balistické tabulky výrobci dávají na stránky pro soje tovární náboje. Dělá to třeba SB, najdeš to i u Saka.
Ulkomaalainen...
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Mr. Fox »

Od známého sem dostal krabičku Sako Racehead sierra HPBT. Ráže .308Win váha střely 10,9g. Máte s tím někdo zkušenost. Co sem hledal na netu tak co sem našel že to je sportovní střela určená spíš ke střelbě na větší vzdálenost. Zkoušel s ní někdo lovit?? Na stránkách saka píšou že to je celolášť s expanzní dutinou a olověným jádrem. Teoreticky mi to příjde to samý jako hpc akorát to nemá tu krycí kuklu na špičce.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od lanus »

Mr. Fox - Je to strela HPBT ,ktorú laboruje aj SB : http://www.sellier-bellot.cz/cesky/kulo ... 8&view=all ; v závislosti na odpor cieľa sa chová nevyspytateľne (niekedy ako celoplášť ,inokedy sa zas roztriešti) !
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Odpovědět