Střelivo SAKO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
vhool

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od vhool »

no ono je to temer identicka konstrukce,jestlize se lisi tak mozna jen v materialu ale rekl bych ze ani tim ne.spis mi to prijde ze sako tyto strely nakupuje a pod svym jmenem laboruje ....tech podobnosti je tam vic i u jinych strel ktere kupuji od vyrobce a pod svym jmenem laboruji (napr.nosler,barnes,swift)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kasari »

Tak já myslím, že na jejich stránkách se dá dozvědět celkem dost. Nijak netají, že používaj střelivo Nosler, Barnes, Sierra a Swift. A právě Hammerhead, Superhammerhead, Racehead,Moosehead, Cuthead a Gamehead jsou jejich střely běžný konstrukce ( SP, FMJ).
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od vhool »

superhammerhead vychazi z oryxu od normy (nejsem si jist,ze to je on ale jeden nikdy nevi)
hammerhead je od sierry Ground nose RN
Powerhead je Barnes TSX
Twinhead je Nosler Partition
Speedhead je snad jejich puvodni FMJ
Gamehead je klasicky poloplast konstrukce Soft-point
Racehead je sierra HPBT
Arrowhead je Nosler BT
Arrovhead II je Swift Scirocco
Ramhead je Barnes Banded solid
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kasari »

Tak jsem si ty jejich stránky otevřel a hned si všiml, že Racehead není jejich, myslel jsem Speedhead. Omlouvám se. :roll:

Jinak už mi to nepřipadá tak zřejmý - oryx je tady http://www.norma.cc/content.asp?Typ=26& ... %20bullets

a superhammerhead tady - http://www.sako.fi/cartrid_bullettypes. ... hammerhead

Proč by někde uváděli výrobce a zrovna u těch Hammerů ne? :wink:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od vhool »

no oryx ma rovne dno ale konstrukce vychazi z neho ....a ty sierry GNRN mam tady tak ti je ukazu a uvidis ze to je hammerhead.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kasari »

Jsou podobný... :wink:
Ulkomaalainen...
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od zispo »

Střílím střelivem Sako jak lovecky tak sportovně.Jen dodatek toto střelivo je choulostivé na série je to z poznatku meho i profesionálu.Jinak mín choulostivé se stejnou kvalitou je RWS.Vísledky s nábojem Sako jsou na 300 a 800m naprosto nejlepší.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:45, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:46, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od TT33 »

Tak jsem taky objednal krabičku nábojů SAKO 7,62x39 GAMEHEAD a zkusil jsem je na střelnici z naší CZ 527 CARBINE, musím jedině chválit, je to sice poměrně drahý náboj, ale kvalitnější a přesnější asi na našem trhu není, prostě super. Už jsem začal pomalu proklínat kulovnici, neboť se mi nedařilo nalaborovat ani koupit střelivo, které by chopdilo lépe než-li cca. 5cm na 50m.... a to ještě v tom lepším případě. Někomu to na lov stačí, ale :cry: Celkem v nabídce je nedostatek komponentů na přebíjení a není ani výběr kvalitních nábojů, střely 8g (123gr) od S&B mají různé váhy od cca. 117 do 129gr., rozdělil jsem je na tři kupičky pro přebíjení... a Hornady .310... ty jsou tak dobré do praku, od Sierry jsem koupil .311/150gr. S Pro-Hunter, které jsou precizně vyrobené, ale těch 150gr. se mi na tuto ráži zdá dost... a také jsem nenašel prach, který by mi vyhovoval, zkoušel jsem Accur.1680, 2230... prostě náboje SAKO jsou prozatím nejlepší na našem trhu a je mi líto, že se neprodávají střely GAMEHEAD jako komponenty. Smutné je, že začnete postupem času nadávat na zbraň a přitom je problém ve střelivu.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kopov.c »

Do tohohle vlákna už celkem dlouho nikdo nic nedal :( Nemáta nějaké nové skušenosti s tímhle střelivem a ještě líp v 7x64 a střelou Hammerhead?
oxa
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22.10.2009, 18:29

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od oxa »

Sako Hammerhead 10,1g. používám v 270Win. Srnčí jsem s tím moc nelovil, ale na černou a vysokou zatím to nejlepší co jsem v této ráži měl... Výborný stop efekt a pokud to odběhlo, (max. 20-30m.) tak barvy jako z konve:-) Na nástřelu vždy dostatek postřelových znaků- perfektní možnost přečtení nástřelů..
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kopov.c »

Ted mi jeden psal SZ,že po zásahu srnčího se musí vyhodit celej kus :shock: Aldo sorry-já to musel říct :lol:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Alda »

ty jeden... ale ano, nesetrnost ke zverine byl duvod, proc jsem po nekolika letech opustil sako hammerhead softpoint (7x64, 11 g) - mozna tady jeste budou nejaka historicka fota. myslim ale, ze podobne zkusenosti mel v lonskem roce i vojta (stejna raze i munice)
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od pavlas »

zdravím.potřeboval bych radu....mám možnost koupit střelivo SAKO se střelou ARROWHEAD II (7x64),dočetl jsem se ,že je to střela obdobné konstrukce jako Swift Scirocco,což mi bohužel nic neříká.. :( chtěl bych se tedy zeptat,jestli sní má někdo nějaké zkušenosti při lovu srnčí a černé????
7x64
Odpovědět