Střelivo SAKO

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Mr. Fox »

hmm.. tak to si je asi necham akorat na stelnici
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od BwanaHunter »

Pokud se nemýlím, jedná se o terčovou střelu, kterou z neznámých důvodů S&B laboruje do loveckého střeliva...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od motolada »

přesná,ale kamošovi v 7x64 to mělo zvláštní ůčinky.černé se moc zůstávat nechtělo.Vše odešlo a to i s aortou(150m ,lončák)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Leon »

na černou to je na h... sice to při ráně na plecko neničí zvěřinu ale odchází to daleko 150m+ s minimálním barvením odzkoušel jsem to třikrát a dost a na srnčí taky to neznačí a v klidu odchází pod 100m to je šílene podlitý dvě srny při ráně za plec na asi 100-120 v klidu odešly a srnče 8kg to rovnou vyvrhlo ale zůstalo na fleku
CZ 550 american 308win.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Pokud se nepletu, tak je to klasická Sieraa udávaná hmotnost 10,9 odpovídá 168 grejnům. Něco jsem s tím v 308W střelil a pokud je dostatečná V0 (u mého varmintu dělala jedna tov. serie Saka asi 840m/s - dnes si to uz nepamatuji), tak to na černou fungovalo. Pokud jsi to střelil na lopatky. rameno, tak na fleku. Prasata okolo 45 kg vyvrženo (střelené těsně za lopatku) zůstavaly do 50m od nástřelu. Myslím je zkoušel na černou i Andy a daleko a úspěšně. Někde jsem svoje lovy a výsledky nasazení HPBT popisoval v účincích. Srnčí po tom skutečně při plicních ranách u kamarádů odbíaloá a to i 200m plus a je to spíš řešení pro sklutečně dobrého střelce, který to má flintě vyzkoušené, střílí ve dne nebo za dobrých podmínek a je schopen umístit zásah na kosti lopatky nebo na rovině , když potřebuje nerozbitý kus (ne naháňka apod.), ale který je lenošný mít jiný náboj na střelnici a jiný do lesa (můj případ, ale s A maxem). Pro běžného uživatele v 308W nedoporučuji. Terčovou přesnost nepotřebuje a problémy s případným dosledem mohou být nad jeho síly. Hodně lidí ale s tímto loví v ráži 223Rem srnčí a dost si to chválí. Zřejmě se střela lehčeji fragmentuje, ale tam nemohu přímými vlatními poznatky sloužit.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kopov.c »

Tak můžu přidat první špatnou "skušenost" se Sakem Arrowhead II v 7x64. Včera jsem střílel po seleti cca 50kg na 40m.Motali se mě v takovím bukovým náletu-stál jsem sledoval je přes půl hodky než se mi jedno odkrylo a dalo se na něj vystřelit.Po ráně se rozutekli do všech stran,tak jsem chvilku počkal a šel na nástřel kde jsem v čerstvím sněhu kromě dráhy utíkajících prasat nasěl jen přestřelenej kmínek boučku.Barva nikde žádná.Pořád mi to vrtalo hlavou,že jsem nemohl minout a chodil v kruzích a hledoval stopy prasat a pořád nikde nic.Pes byl v autě asi 5km daleko a já už to chtěl vzdát s tím,že jsem prestřelil ten stromek a ten odchýlil ránu kdoví kam.Snad už jen ze zoufalosti jsem posvítil dál do do mlaziny ve směru utěku a dost se mi ulevilo.Leželo tam :D Od nástřelu bez jediné kapky barvy zhruba 60metrů,vstřel dost vzadu a hodně nízko,výstřel 5cm díra pod pleckem :shock: http://kopov.rajce.idnes.cz/Vystrel_Sako_7x64/ Střela šla přes trávník směrem pod plec a dá se říct,že nepoškodila žádnej důležitej orgán.Proč prase při tomhle zásahu zhaslo tak blízko a proč i s tímto výstřelem ani trošku nebarvilo je mě tak trochu záhadou. Dá se říct,že tohle je první prase který nebarvilo ze zhruba 55kusů s tímhle střelivem..
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od lörinc »

Lovu zdar. Ale našel jsi ho. A 60 m není zase taková dálka. Kdyby jsi měl čubinu, tak ho máš za 5 minut. Takže ještě jednou Lovu. A kurna pošli nějakej sníh, tady je po kolena - když si klekneš :evil: .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kopov.c »

Jo s čubinou by to vyla jiná,řek bych že tak otázka max pol minuty.Ale čuba nebyla a kdyby nebyl aní sníh(jako že ho u nás je) tak bych to považoval jasně za minutý. Ale jak říkám,tohle se mi se Sakem stalo poprvý,takže se na něho až tak nezlobím :) Ještě by mě zajímalo,jestli ten přestřelenej bouček byl před a nebo za kusem.Ale barva a nic na něm nebyla,takže asi před.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od lörinc »

Ani bych se nedivil kdyby byl až za. Jak velkej byl vstřel? Myslím že i arrowhead by se trochu deformoval a udělal větší vstřel než obvykle.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kopov.c »

Vstřel byl uplně normální(propíchnutý propiskou) ale řek bych,že výstřel byl větší jek obvykle(ale bez barvení). Ten bouček byl jak palec a byl uplně ustřelenej.V okolí ani na tom boučku nebyla stříž ani mikrokapička barvy. V nedělu to mám jít stahovat,tak dám lepší foto i se vstřelem.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od kopov.c »

Přidávám fotky kulky Arrowhead II která se mi povedla najít za některým z prosincových prasat. Sele kolem 40kg,kulka šla přes dvě žebra a našel jsem ji za prasetem v metrové rýze ve zmrzlé zemi.I přes průstřel prasetem a dráze v zemi si zachovala asi 90% hmotnosti. http://kopov.rajce.idnes.cz/Arrowhead_II/
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Petr Vysok »

Přešel jsem letos na Sako Gamehead 90 grs do 243 Win po předchozích horších zkušenostech s S&B a srovnání s Hornady SST 95 grs, Federal Fusion 95 grs, Sako mělo nejlepší soustřel do papíru. Zatím uloveni dva srnci, první je popsán nedávno v tématu 243 Win, druhý předevčírem na 130 m vysoká komora, průstřel obou laloků plic, vstřel centimetr, výstřel cca 4 cm (stejně tak i v plicích), oskočil 5 m a zhasl. S přesností jsem spokojen a s účinky taktéž. Ještě mám od Saka Twinhead Nosler 100 grs, myslím si že je to Nosler Partition, balistika velmi podobná, vyzkouším na podzim na těžší zvěř.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od Špalda »

Dnes jsem našoulal tlupu černe. Vybral sele stiskl spoušť a NIC jen cvaknutí. po opětovném natažení už rána vyšla a sele zustalo v ohni. Sako Hammerhead 8*57js Rossler Titan. Stalo se vám to,že by selhali?
pavel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: ned 28.1.2007, 9:43
Bydliště: Plzeňsko

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od pavel »

srnce I.VT, 45 metrů, rána hned za plec naširoko na střed těla, 30-06, Hammerhead 14,3g, chycené žebro na výstřelu, odběhl z nástřelu asi 40 kroků, barva na stopě dostatečně, aby se dal najít i bez psa, poškození zvěřiny absolutní 0 :wink:
bob44
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 29.2.2012, 13:25

Re: Střelivo SAKO

Příspěvek od bob44 »

Zdravim, chci si pořídit sako do 30-06 a nevím rozdíl mezi hammerhead a super hammerhead, lovím převážně srnčí, selata a lončáky a dančí..
Odpovědět