Federal Power Shok

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Federal Power Shok

Příspěvek od w.e.n.aaa »

Dneska jsem si koupil náboje Federal Power Shok (130 grs),chtěl bych vědět co od toho můžu očekávat..mám to v ráži 270 Win.Lovím srnčí,černou (sele,lončák) a lišky...předem díky. W.e.n.aaa
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Příspěvek od FOXCLEVER »

Federal Power Shok je klasický SP (soft point=měkký hrot) s poměrně vysokou rychlostí ve 100y a v 130gr/8,42g se dá konstatovat, že na srnčí to bude odpovídat, ale na černé to často fragmentuje podobně jako obdobné SP od Hornadyho, Normy nebo dříve Hirtenbergery. jelikož lovím "dvěstěsedmdesátkou" už poměrně dlouho a desítky ks ročně (60% vysoká, 30% srnčí a daňčí a 10% černá) a za tu dobu jsem vyzkoušel ledasco, mohu proto dnes s plnou odpovědností doporučit následující. Je zbytečné se příliš zabývat zkoušením různých druhů střeliva, postačí vycházet z toho, že pro :
* pro lov tě??í a vitálnější zvěře(vysoká, černá, muflon) použít dvoujaderné střely (např. Nosler Partition, RWS TIG, TUG,DK, BlaserCDP, Oryx a pod.)
* pro lov na ránu měkké zvěře (srnčí, dančí, sika) reaguje nej?etrněji dvěstěsedmdesátka se střelivem balistickým jako, SST Hornady, PTS SB, Federal Nosler Balistic Typ, a pod.).

Jsou to pouze moje vlastní osobní zkušenosti a proto již delší dobu mi postačuje využívat jen dva druhy střeliva Blaser CDP a Hornady SST. Obojí většinou v gramá?i 8,4g. Za poslední tři roky jsem dohledával pouze 4 kusy (3xvysokou a 1x černou), nejdále však jen cca 80-120m.
Odpovědět