Blaser CDP

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Blaser CDP

Příspěvek od kojot »

Ondřej Smetana píše: Vstřel byl na prs a výstřel velikosti padesátikoruny (pro vtipálky kovové padesátikoruny).
Prs je velice široký pojem o rozmanitých velikostech. Pro představu devastace byl velikosti A, B, nebo dokonce D?
Kdo netermí s námi, termí proti nám
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Blaser CDP

Příspěvek od rimar77 »

lovím 9,3x62 střelivo Blaser CDP a velikost výstřelu se pohybuje v rozmězí 2-5(když vezme žebro) cm, na tom že je tato ráže šetrná ke zvěřině není nic nového stačí se podívat do vlákna o 9,3
Ondřej Smetana
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 24.12.2011, 16:04

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Ondřej Smetana »

kojot píše:
Ondřej Smetana píše: Vstřel byl na prs a výstřel velikosti padesátikoruny (pro vtipálky kovové padesátikoruny).
Prs je velice široký pojem o rozmanitých velikostech. Pro představu devastace byl velikosti A, B, nebo dokonce D?
:lol: :lol: :lol: :lol: Pardon měl jsem na mysli prst :lol: :lol: :lol: :lol: Vstřel velikosti dejme tomu C by z toho srnčete moc nenechal.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Nyní rozmýšlím na koupi nových patronů. Nyní střílím SB SPCE 7x64 a je to opravdu katastrofa. Na prase, když přimhouřím oči, tak oukej, ale srnčí...raději nemluvit. Když jsem střílel srnčí pro sponzora nebo do tomboly, musel jsem přejít na celoplášť od SB a vzít si s sebou psa. Páč zvěř odcházela daleko a ani nebarvila. Projel jsem si celou sekci "Účinků střel na zvěřinu" a podle fotek jak se chovaly jednotlivé střely mi přišla tahle jako nejlepší. Kolega co ji tam prezentoval, střílel zvěř v 9-ce. Doufám, že se účinky nějak rapidně nezmění díky teda té slabší ráži.

Jo a ještě jedna věc. Koupit patrony nebo si je nechat zkusit přebít?
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Blaser CDP

Příspěvek od kasari »

No a nebylo by lepší přečíst si co používaj a doporučujou ostatní v 7x64 ? :roll:
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Zdenek41 »

Já je teda odzkoušené mám na mojí vzdálenost mi ve stejné ráži nesedí.Většinou došoulávám na těch 50m nebo vnadiště.Dost dírka a dírka.A právě srnčí odchází dost daleko.Na větší vzdálenost to funguje dobře.Ale zastavovací schopnost dobrá neni,myslím flek.Stále mi na můj způsb lovu nejlépe v této ráži sedí ID,i když to není Tig.Ono CDP je dost tvrdý a 7/64 ač se to nezdá je dost rychlý.
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne čtv 15.8.2013, 18:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Já když jsem právě viděl ty fotky od toho kolegy, co střílí ty prasátka přes plecka, tak jsem nemohl uvěřit. Žádné podlitiny či znehodnocení zvěřiny. On je problém v tom, že každé roční období většinou střílím na rozdílnou vzdálenost. Jaro, léto - kratší, díky vzrostenému obilí, trávy, kopřivy apod. Podzim a zima - to si zase na holině troufnu střelit i k těm 200 m. Samozřejmě když mám dobrou oporu, klid atd. Na vnadišti je to potom zase do těch 50 m. Je to těžko nalézt univerzální patronu. Asi to vidím tak, že do toho půjdu a při těch horších zkušenostech s odcházením dám prostor mému čtyřnohému kamarádu. :wink: Jen jsem se chtěl ještě zeptat, jak ta zvěř barvila při té střelbě okolo těch 50 m?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Zdenek41 »

Dírka, dírka vůbec.A universalní náboj+střela nexistuje.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Blaser CDP

Příspěvek od BwanaHunter »

Daniel Vyoral píše:Nyní rozmýšlím na koupi nových patronů. Nyní střílím SB SPCE 7x64 a je to opravdu katastrofa. Na prase, když přimhouřím oči, tak oukej, ale srnčí...raději nemluvit. Když jsem střílel srnčí pro sponzora nebo do tomboly, musel jsem přejít na celoplášť od SB a vzít si s sebou psa. Páč zvěř odcházela daleko a ani nebarvila. Projel jsem si celou sekci "Účinků střel na zvěřinu" a podle fotek jak se chovaly jednotlivé střely mi přišla tahle jako nejlepší. Kolega co ji tam prezentoval, střílel zvěř v 9-ce. Doufám, že se účinky nějak rapidně nezmění díky teda té slabší ráži.

Jo a ještě jedna věc. Koupit patrony nebo si je nechat zkusit přebít?
Jestli nebudu bit za OT, zkusil bych raději než CDP střely Nosler Partition 11,3 g (existují ještě 9,1g, které sice nelítají špatně, ale už víc podlévají, což je to, co zřejmě řešíš). Používám v 7x65R (což je téměř rantlový ekvivalent 7x64) ku spokojenosti. Vyrábí Hirtenberger, dnes Norma Hirtenberger Line.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
palec
Nový návštěvník
Příspěvky: 48
Registrován: pon 02.3.2009, 13:41

Re: Blaser CDP

Příspěvek od palec »

Nemáte někdo zkušenosti s touto střelou CDP v ráži 8x57JS ??? :?: Zatím střílím s GECO a chtěl bych vědět jak funguje CDP v 8X57 JS :!:
CZ 550 LUX 8x57 JS, MEOSTAR R1 3-12x56 RD
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Blaser CDP

Příspěvek od Carnivore »

Urcite to bude lepsi nez geco, co si budem namlouvat, vyrabi strelivo 2. kategorie stejne jako SB. Nicmene nedavno jsem tim strelil smolu na koren krku a musim rict ze ve srovnanim s Oryxem nebo Partitionem docela masakr. Neudelala ani krok, ale pes mel plnou poradnou misku.....:-( docela to rozbiji.
Climber
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: pát 07.8.2009, 11:12
Bydliště: Praha 9, Újezd nad Lesy

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Climber »

Používám tohle střelivo v ráži 308 W - 165 gr., cena je opravdu dost vysoká. Moje zkušenosti s tímto střelivem jsou založeny na dvouletém používání, kdy jsem střelil 2 jeleny, daňka, muflona, prase (asi 80 kg), 2 srnce a 4 lišky. Střelba na vzdálenost 15-150 m (na větší vzdálenost nestřílím). Předtím jsem střílel SB a Norma.

Přesnost: tady není co vytknout, pro moje lovecké potřeby je přesnost naprosto dostačující. Až budu já střílet tak přesně jako tyto patrony tak si můžu gratulovat.
Účinek na zvěř: mám pocit, že tomuto náboji více vyhovuje střelba na větší zvěř. Účinek na jelení zvěř, daňka a prase byl vynikající. Zvěr bezpečně prostřelena, zůstala buď v ohni nebo odešla do 40 m, rozbití tkání minimální. U srnčí zvěře v jednom případě došlo k značné devastaci, neumím si to vysvětlit, jednalo se o slaboučkého srnce. Druhý srnec již byl v pořádku, ale devastace byla přesto větší než např. u střeleného daňka. Muflon odešel daleko a bylo nutno jej dohledat psem. Ale to byla JEDNOZNAČNĚ moje chyba, jednalo se o strženou, zbrklou ránu.
Oxidace náboje: někteří kolegové v dřívejších příspěvcích zmiňovali, že náboj poměrně značně oxiduje. Ano, ale to ostatní také. Takže v tom nevidím nic, čím by se významně odlišoval od ostatních výrobců.
Sauer 202 Stutzen 308 W, Zeiss Victory Varipoint 2,5-10x50, Patterdale terrier
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Blaser CDP

Příspěvek od michalos »

Chtěl jsem se zeptat uživatelů tohoto střeliva na účinky ranivosti a velikosti výstřelového otvoru především na liškách při vzdálenostech okolo 100 metrů, dále na černé jak na hromadách tak i dál a srnčí zvěři též od 40 do 200 metrů, přeci jen moc info tu zatím není tak jestli nejsou nějaký nový zkušenosti. Lovu lesu Michal
odo
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 26.1.2012, 12:23

Re: Blaser CDP

Příspěvek od odo »

lišky dirka, dirka, černá na hromadách po komorových ranách 100 m a více fuč. nic v ohni. po deseti ranách jsem jsem cdp vyhodil. ráže 7x57
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Blaser CDP

Příspěvek od michalos »

Čím to že tak daleko, někdo říká středně měkká střela s pravidelnou deformací a ty máš zase zkušenost že tvrdá a nepředá tolik energie...
Odpovědět