Blaser CDP

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Blaser CDP

Příspěvek od Pavel.K. »

Ahoj chci se zeptat jestli někdo máte zkušenosti se střelama CDP? myslíte že je kvalita úměrná ceně? v jak kterých rážích např.u 8x75RS je to přes 3000,-
u jiných třeba i kolem 1600,-Kč. myslíte že je tam opravdu takový rozdíl v kvalitě??e je zastavovací efekt větší??e to míň poškozuje zvěřinu?
P.K. s pozdravem
vhool

Příspěvek od vhool »

s CDP mam vynikajici zkusenost u 30-06 Sprg.cena kolem 1600kc a presnost vynikajici a setrnost ke zverine take bezkonkurencni a ucinost taky za 1.divim se tomu cenovemu propadu.asi to bude problem prodejcu,si myslim teda :evil:
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

a je nějak poznat vyšší zastavovací efekt,oproti jiným střelám?
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

CDP 8x57JS

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já jsem si je pořídil (80ks) na začátku letošního roku a to do Sauera 202 Clasic.Cena byla okolo 1300,-Kč ze známosti. Přesnost skutečně dobrá i na střelnici, i na lovu. Ulovil jsem s ní několik lišek (bez výrazného rozbití - komorové rány, lopatka,hlava) a další škodné. Dále pak dva srnce v I. věk třídě. U prvního super barvení, jasně definovaný výstřel. U druhého došlo po zásahu komory z prasknutí bránice, prasknutí bři?ní stěny a doslova vysypání střev, ale bez podlitin - zřejmě vyjímečný stav potvrzující pravidlo a navíc to byl skutečně slabý kus, v zdálenost 90m. Střela skutečně i při hmotnosti 12,7g a relativně pomalé rychlosti pracuje i na slabém kusu - není extra tuhá a určená jen pro těžkou zvěř. U nás univerzální a janý favorit před TIG.bohužel jsem ji nevyzkoušel při lovu černé zvěře - v únoru černou nelovím. Určitě ji mohu doporučit. Pak šel zbytek pryč i s puškou.
Jinak by mě zajímalo, jak upevňují střely do nábojnice - nejsou vidět stopy po zaškrcení na krčku nábojnice. Co bylo zajímavé, tak při opakovaných nabíjeních a vybíjeních a delším nožení náboje mě přišlo, že nábojnice začíná jakoby korodovat - objevovaly se tmavé skvrny. Mám ale dost agresivní pot.
Vhoole - más podobnou zkušenost? Díky za ty WSM. Myslivosti zdar.
vhool

Příspěvek od vhool »

TO J.K.: take se mi to stava i nyni u EVO ale nevidim v tom problem.asi mam taky agresivni pot :shock: CDP je strela pouze zalisovana do nabojnice.kdyz prebijim tak take neskrtim ale pouze zalisuji.omezi se tím riziko nestejnych utazeni strely.musi se ale dobre zkalibrovat krcek nabojnice.CDP mam naprosto stejne zkusenosti a na vic pri lovu cerne i lovu vysoke se kvalita teto strely projevi jeste vice.

To: pavel: zastavovaci efekt je dle meho trochu mytus.daleko vice dle meho skromneho nazoru zalezi na umisteni zasahu ale je to
zhruba stejne jako u ostatnich dvojjadernych strel.daleko lepsi je ale znaceni a barveni jakoz i rizeny rozklad strely
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Střílím SBčkama, tak to toho moc nevidím, ale odhadoval bych ten rozdíl v ceně tím jak moc se které náboje prodávají a jak moc se jim vyplatí dělat. 3006 má ?skoro? každý=1600Kč, 8x75RS nemá ?skoro? nikdo=3000Kč. Jako u aut. 8x75RS je luxus a prodej bude minimální. Mě se také tato ráže líbí :wink: , ale pokud si budu kupovat ten dvoják, bude v ráži 8x57JRS. Krmení bude za polovic. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

to asi jo,co se míň prodává to je asi dra??í :D jinak 8čka je dobrá flinta si myslim co se říká já ještě žádnou nemám ale ještě nevim co si pořídim zvažuju 270W,30-06,8x57JRS s Použitím kvalitního dvojjaderného střeliva, Myslíte že je poznat v praxi rozdíl mezi jedno a dvojjadernou střelou? v čem se pozná?
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

CDP

Příspěvek od milan »

CDP jsem zkoušel, dobrá kvalita, ale zůstal jsem stejně u Nosler Partition-Federal 3006SPR, přece jen se mi zdála přesnější (může to být samozřejmě můj subjektivní pocit). Cenově to tenkrát vycházelo skoro stejně. Těď jsem se nechal zlomit na odzkoušení Hornady střel tak uvidím. Při používání Noslerů jak v předchozí 308W tak i teď u 3006 SPR jsem nikdy nemusel dohledávat, vše zůstalo v ohni bez většího poškození a bez podlitin. Nikdy žádná rána neselhala.Na střelivu se NIKDY nesmí šetřit.
vhool

Příspěvek od vhool »

naprosto souhlasim,že na munici by se šetřit nemělo ani v nejmenším...
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

S Blaser CDP mám osobní zkušenost

Příspěvek od precechtel »

v ráži 6,5x57R, na toto střelivo jsem přešel z našeho S+B, protože jsem nebyl spokojen s výkonem a rozkladem střely. Mohu ze své zkušenosti potvrdit, že Blaser CDP je přesné střelivo, má vyšší výkon - rychlost a dopadová energie, a přitom přijatelný zpětný ráz - ta rána je oproti SB velmi měkká a příjemná, střela tvoří při dopadu pěkný hříbek. Ke své spokojenosti mám s tím uloveno jelena, prase, danělu apod. Cena oproti našemu střelivu / 25,- Kč / je asi kolem 40,- Kč/ks, ale ten cenový rozdíl se vyplatí. Jenom se mi jeví, že spaliny víc začerní vývrt kulovnice. Prostě SB jsem Odložil ad acta a používám už jen Blaser CDP.S pozdravem František
politice a politikům zmar
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Ahoj Františku! Kde jsi sehnal CDP za 40Kč??? Na Cevoxhunt jsem ho viděl v nabídce za cca 1500Kč/20ks? Dík Fanda
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

objednal jsem si střelivo u

Příspěvek od precechtel »

ARMS CZ , prodejna v Olomouci, Litovelská 7, čekal jsem na ně asi 2 měsíce a dodnes si myslím, že prodavačka se asi pomýlila v ceně, ale Možná že v ráži 6,5 ta munice není tak drahá / no měl jsem si jich objednat za tu cenu dvakrát tolik/. V katalogu Kettner je cena 47 euro za 20 ks. Ahoj F.
politice a politikům zmar
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Právě, že v 6,5 je 1490Kč a ve sprg 1550Kč. To je jednou tolik co jsi dal. Pěkně jsi to vyčapal! :lol: :lol: :lol: Chudák prodavačka jestli jí dali rozdíl uhradit. :? Bylo toho moc? :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

No koupil jsem

Příspěvek od precechtel »

dvě krabičky tedy 40 ks, platil jsem dvoutisícovkou a vracela mi. No říkala mi, že zapomněla, kdo si ty náboje objednal, že už měla obavy, že jí tam zůstanou le?et. Tak mi Možná dala přátelskou slevu, ono moc chlapů ráži 6,5 nekupuje. Ročně lovím tak kolem 10 ks spárkaté, ale víc dám do terče, mám staré zásoby SB, tak do terče střílím těmito. Je zajímavé, že jsem nemusel přestřelit flintu, když SB má střelu 8,5 gramu a CDP má 8,2 gramu. Nechci nějak příliš hanět SB, ale prostě s Blasrem se to nedá porovnat, SB dost rozhazuje, má nevyrovnaný výkon.
politice a politikům zmar
Ondřej Smetana
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 24.12.2011, 16:04

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Ondřej Smetana »

Na silvestra jsem obdivoval pověšené střelené srnče asi 8 kilové. Střelené na 120 metrů ráží 9,3x74R. Ráži 9,3x74R znám a střelu sellier a bellot SP také. Tak jsem neměl přehnané očekávání jak tak slabý kus bude vypadat. 30-06 by ho rozsekal. 9,3 devastuje míň, ale tak slabý kus to jsem si myslel, že ho bude polovina. Patrony byli přebíjené a střela právě Blaser CDP. Vstřel byl na prs a výstřel velikosti padesátikoruny (pro vtipálky kovové padesátikoruny). 10 minut jsem kroutil hlavou a převracel kus a koukal do něj a nevěřil bych že takhle může vypadat srnče. Nikdy jsem se sse střelami Blaser nesetkal, ale tohle mi vyrazilo dech. Dle lovce a majitele kusu normálka. Slabší kusy propíchnutý v silnějších tunýlek.
Odpovědět