Blaser CDP

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Blaser CDP

Příspěvek od navip »

Omlouvám se, že vám lovcům do toho mluvím, ale vy snad vůbec nečtete ty předchozí. To, že CDP je tvrdší střela která potřebuje u běžných ráží těžší zvěř, nebo velkou rychlost, nebo velký průměr aby to padalo je zřejmé i pro méně bystrého. Nechápu stěžování, že na nevhodnou váhovou kategorii to prostě přes žebra neporáží a zatracují střelu místo střelce :wink:
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Blaser CDP

Příspěvek od crif »

V tom máš pravdu. I ta moje 6,5x 57R chce těžší zvěř. Že to někdo hledá kilometr po osmičce přes žebra, se nedivím.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Čouda »

Tak čůro je mnou zhotovený lovecký nůž s pevnou čepelí.
Dále konkrétně u toho 35 kg selete byla výstřelová dírka jako malíček. To je prostě na takový kus málo. Byla chycena játra, ale jen okrajově. Podle mě je prostě na menších kusech horší než Vulkán, což jsem měl letos možnost vyzkoušet na 16 kusech černé. Když se to střelivo takhle střídá, je to prostě markantně vidět. Toť vše.
Škoda,že jsem CDP nepoužíval v 6,5x65. Tam by možná fungovala skvěle, protože po KS 8.2g to byl občas masakr.
Dále pro Zděnek 41 :patrony jsou OK, akorát mi je prodal člověk, co neznal jejich cenu. Žádný šunty z potopenejch lodí... :D
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Blaser CDP

Příspěvek od crif »

Čouda, asi jsi nečetl výše napsané. Pro jednoduchost- zkus příště lépe střílet, nebo použij jinou střelu a zase lépe střílej.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Blaser CDP

Příspěvek od BwanaHunter »

Navip> dyk to povidame. Doplnim kolegu Crifa, ze se zadni komorou typu okrajove zasazena jatra to muzes hledat kilometr po cemkoliv. Onehda jsem byl trochu pomaly s ranou na nahance, a trefil jsem takhle nejak na zadni zebra knourka z 375 HH, Norma Oryx. Jak byl presne streleny a jake organy zasazene nevim, neb jsem ho nevyvrhoval, byl jsem vedoucim odvelen jinam a dosled byl zase veci kolegu, ale rikali, ze kolem kilometru to bylo, co ho nasli. Uz zhasleho..

Couda> tak ti nevim, KS v 6,5x65 strilim, co taky jineho, kdyz nic v tovarne neni, ale zatim se zadny masakr nekonal, srnciho, pres prasata po vysokou. Tak nevim... Jinak z jednoho kusu nelze vyvozovat obecne zavery. Kdyz jsem strilel z 300 WM interbondy, 95%ks zvere bylo v ohni, zbytek kousek a s dobrym barvenim. A pak se nasla bachynka, ktera s dobrou ranou utekla skoro 500m a barvit zacala po nejakych 80 m. Tim samozrejme nerozporuju, ze ti Vulcany muzou fungovat lip, tedy vice tak, jak tobe vyhovuje. Jen rikam, ze je tam tech faktoru vic.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser CDP

Příspěvek od Georg.H »

Pánové jsou koupit samostatně střely CDP?
Dík za info.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser CDP

Příspěvek od pufr »

Jsem na to chvilku koukal v Google, ale mám obavu, že zde je L&O obdobně nepoddajný jako u výrobců dílů a příslušenství pro zbraně jejich koncernu. Snad jen to "T" na dnu nábojnic je o něco adresnější.

Osobně jsem celkem nedávno viděl nástřely / terče proděrované střelami Nosler Partition a nebál bych se je použít ani na velmi přesnou střelbu, účinky jsou při vhodně zvolené hmotnosti/rychlosti myslím celkem bez debat - snad jen ta obnažená olověná špička :? (sám holduju spíš Accubondům nebo Swift Scirocco ...) - a ať si L&O vymýšlí svůj marketing jak chce :)
Pufr
Odpovědět