Co do 7x64?

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od zvire »

Tim Pravdou je, že 7x64 jsem si pořídil na pole, do lesa na kratší vzdálenost je to dost rychlá kule (něco jako 308W), dobře prostřeluje, ale zvěř špatně značí! Do lesa jsem nosil ZHčko v 7x57 a ted nosím Z-tku 7x57! S tím to padá jedna radost, prostřeluje (povedli se mi celkem často i dvě selata na ránu)! Barvení v lese moc neřeším, střílím krk(srnčí,vysokou) a prase za slecho! Jen ten poslední jelen mě překvapil, přestřelená aorta a ušel 200m!!! Kamarád při dosledu se psem taky nevěřícně kroutil hlavou! Ale barvil pěkně!
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Choochoo007 »

tonny píše:Co s těma nakoupenýma SPCE? Když snížím rychlost, budu mít vyšší rozptyl. Zkusím kontaktovat výrobce přes známé, jaké mají zkušenosti a odezvy. Jaké máte Vy zkušenosti s novými střelami od S&B?
Prave ze jsem tak nejak ziskal dojem z ruznych for, ze jsou s celotombakovymi (mosaznymi) strelami lidi vice spokojeni, nez s puvodnimi.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Mohu se podělit o zkušenost z minulého týdne.Chodil jsem po odpolední na pole po kukuřici.Našouláno a z rudlu uloven lončák 17M s přestřeleným během ID 10,5g vzdálenost asi 80m.Náraz kule jak do popelnice nizká komora.Výstřel byl o kousek výš.Stop,bez odkazování.Vybarvil dovntř.Ustřelená aorta.Zhasl v půli 70 hektarového pole.....
Další kus uloven z 10 kusů selat 40kg+našouláno na 60m.Viditelnost dobrá jemný poprašek sněhu.Mířeno na komoru,zásah za ramení kloub směrem k hlavě.Na fleku.Bylo to pro mě dost nepochopitelné a přišel jsem na to až dnes.I když střílím jen z lískového klacku.Tahám po kapsách a různých bundách náboje SB 11,2g SP.Na lišky a hlavně kočky ty mi bez problémů dovolí přebít.Většinou jim mířím za lopatku a většinou byla vždy ustřelena hlava.I na terč to šlo o nějakých 5 v pravo,ale výškově v pohodě.
Překvapilo mě jak ta stařičká SB SP 11,2g fungovala.Ta kule je perfektní a celá krabička stála 48Kč.Myslím,že by se dnes od těch starejch a dobrých věcí měli učit...Bohužel tomu tak neni.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Zdenku protože existovala nějaká ČSN a držela se nějaká kvalita buřtem počínaje a u MHP 11,2g č.942 konče.
Pravdou je, že kdo si v revíru vyzkoušel monokompozity např.od Barnes - TSX, tak byl při lovu spokojený. Sám se je nějaký čas používal a fakt to nerozbijí , prostřeluje,zvěř po tom padá, zajímavě barví a je to přesná kule na dálky. Než SB začala s výrobou vlastní střely eXnergy, tak TSX ládovala do běžných ráží.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Je to opravdu střela 942 typ soft point.Začnu si těch 2 posledních krabiček vážit.A na kočičky používat SPCE.Je to fajn,že to má uplně stejnou balistiku co se výšky týká s ID 10,5g.
pavlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: ned 20.9.2009, 15:38
Bydliště: Morava

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od pavlas »

Kolegové myslivci,nemáte někdo nějaké nové zkušenosti se SaB- Nosler Partition v 7x64???
7x64
Standa T
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: pát 16.10.2009, 16:44
Bydliště: Tábor / Vojkov

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Standa T »

SB SP 11,2g , starší "ocelové" , moc toho nenastřílím, ale mám podobné zkušenosti. Srnčí střílím na jistotu, do 100 kroků - zůstává v ohni, výstřel minimální, záleží jak to vezme žebro na vstřelu. Čuníci jsou u nás výjimečně, ale i na ně fungují- loni se zadařilo - 2 kusy!! Lončák cca 70kg, cca 100kroků, komora ( na průseku, naháňka = cosi tušil, ale neprozřetelně zastavil), barvil až po cca 20-ti krocích, po 60-ti zhaslý, neprostřelen, kule ve tvaru hříbku na druhé straně pod škárou, podlitina do 3 cm. 2. kus cca 60kg, ale na 50 kroků, z posedu, překlusával pole - poslední žebro +páteř - neprostřelen, přebil jsem ale dostřel nebyl nutný.
dvojka CZ16/16, Mauser 7x64, + po tátovi dvojka Bajkal 16/16, a letos po strýci Mauser 8x57S
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Mě kule taky neprošla dvě placičky olova+slečený plášt.Devastace na krkovici obrovská.Psi si nestěžují.Barva ve zvěřině všechna do černa.Obrovský černý hematon na pleci při neprostřelení špice plece.Nevadí,hlavně že to neudělalo ani krok.Příště si dám už pozor co tam cpu,barva byla po celé kuchyni....Na to od ID nejsem zvyklý.A hlavně manžeka taky ne..
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od US OPTICS »

kolegové, pavlas se ptal na zkušenosti se střelou Partition od SB.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od palkopal »

Krabičku SaB Nosler Partition v 7x64 175 gr jsem zakoupil loni na podzim.
Dosud jsem střílel srnčí SB SPCE 173 gr, většinou přes žebra a do 100 m. V poslední době ale dost brutální devastace, střela jako by doslova explodovala, dírka tam, pořádná díra ven.
Noslery zatím pět kusů srnčího, dva srnečci, dvě srnčata, srna, od cca 20 m do 70 m, čtyři kusy v ohni, doslova je to smetlo, srna odešla s ustřelenou aortou cca 20 m, ale věděla o mně. Vše prostřeleno. Nepodlévá, devastace menší než SPCE, u malých kusů ale ne zas tak výrazně – přece jen je to těžší střela. Na jaře bych chtěl zkusit Norma Hirtenberg Nosler Partition 140 gr - na srnčí by to mělo stačit, menší kusy předpokládám nebude tak devastovat, těžší si nechám případně na černou (není u nás trvale, jen občas přejde).
NP jsem si vybral pro případnou střelbu na delší vzdálenost, převážně polní honitba, ale zrovna nebyla příležitost. Zkoušel jsem na střelnici na 100 m společně s dalšími vlašimskými SP 140 gr a SPCE 173 gr. Kulovnice ZKK 600 s téměř padesátiletou hlavní, dědictví, po chemickém vyčištění Roblou a čpavkem (možná to nebyl nejšťastnější nápad). Nejlépe chodily SP, dírka vedle dírky do cca 1 cm. SPCE taky dobře, tak do 2 cm. NP rozptyl do 3 cm. Přičítám to hlavni – jednak jsem ji chemickým čištěním už asi moc nepomohl, jednak má stoupání 10 palců a pro střely nad 160 gr by to chtělo asi stoupání kratší (jsem vyčetl kdesi v jakýchsi tabulkách). 3 cm na 100 m asi stačí, ale není to na delší vzdálenosti.
Pokud lehčí střely na jaře sednou a budou chutnat, fajn, pokud ne, budu muset hledat dál něco pro delší vzdálenosti (najdu-li vůbec).
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Tim »

To zní poměrně slušně, nemá někdo vyzkoušené SaB NP na těžší zvěři? Možná bych je zkusil...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od klouda »

Včera jsem si koupil novou kulovnici v 7x64 a z výběru na krámě jsem vzal dvě krabičky Hammerheadu. Uvidíme jak to bude fungovat... Lovím srnčí ( s touto ráží okrajově). černou a vysokou. Uvidíme, zda bude spokojenost nebo přejdu k experimentování ;)
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Xzeiss
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 11.2.2014, 15:59

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Xzeiss »

Zdravim.
Jeden znamý mě poprosil,ať se zeptam jestli má někdo zkušenosti se střelou Oryx. Jde mu o to,aby nebylo srnčí přiliš rozbité a podlité,ale zaroveň aby to fungovalo na černou. Takže vybírá mezi Normou Oryx a nebo RWS KS. Co si myslíte že by bylo pro dané podmínky lepši??
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od Zdenek41 »

Pokud chce kolega srnčí hledat tak oryx.Dobrý trénink pro psa..Na černou nad 50kg OK.Universálnější je KS.Ovšem bez překážek.K srnčímu šetrná a zastavuje.U černé odchod do 30 m ovšem bez barvy.Většinou barva uvnitř. A ted babo rad... :wink:
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Co do 7x64?

Příspěvek od suhl »

S KS jsem ulovil pár kusů černé do 50kg.....hodně fragmentuje i při ráně přes žebra, na srnčí vpohodě. Lepší bude Oryx a ještě lépe Vulkan 11g.
Jinak pěkný přehled o účincích najdeš zde: http://www.lovuzdar.sk/foto/ucinky-nabojov-na-zver
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Odpovědět