6,5x65R RWS

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: 6,5x65R RWS

Příspěvek od Waswaq »

Právě na tom Accubondu LR se mi líbí ten průřez. Vepředu jen slabý plášť, který přechází v masivní záď. Takže vždy zůstane hříbek, nebo hrouda. Pokud je to ještě bondované, měl by být účinek v jakékoli rychlosti dobrý. Ovšem ve vláknu o normálním Accubondu jsem vyčetl, že se střela shrne jako ponožka, zvěř to prostřelí, ta ale následně vůbec, nebo mizerně barví. Proto sháním nějaké poznatky a to především z lovecké praxe.
Waswaq
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 114
Registrován: pát 23.5.2014, 20:58

Re: 6,5x65R RWS

Příspěvek od Waswaq »

nalaboroval jsem si do 6,5x65R RWS Nosler Accubond LR 143gr , V3= 805m/s. Dostal jsem se k tomu až teď v září. Mám s tím ulovené dvě prasata a zatím se mi to líbí. Jako první jsem střelil sele na 80 m, klusalo tak mi to ulítlo trochu dozadu na měkkotu. Vstřel za bránicí a výstřel v samém kraji kýty, zhruba 4-5 cm v průměru. Čuník zhasl asi 50m od nástřelu. Druhý případ: lončák 55kg průstřel plic kousek za a nad srdcem. Vstřel přes žebro, výstřel přes dvě (zase díra na dva prsty) do vstřelu šlo zasunou ukazovák! Prase odskočilo asi 20m za dobrého barvení a tam zhaslo.
Je mi jasné, že to nic nevypovídá, dokud to nebude víc kusů. Ale funguje to, mám docela radost. Zajímavé je že vstřel ani jednou nebyl o průměru kule, tedy 6,5mm, ale spíš dvojnásobek. Prostě barva na trase.
Odpovědět