Barnes XLC a Barnes Triple Shock

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Díky za info, ale spíš bych potřeboval vědět, kde u nás bych je sehnal, protože těžko je se?emu někde z ciziny.
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Příspěvek od Patrik-30-06 »

To lovec, nevíš jak je na tom s přesností u těch TSX Sellier? Mají pořád nestejné navá?ky prachu?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Teoreticky by ti mohol naboje od Schnetza objednat nejaky "tvoj" obchod,s tym ti ale velmi neporadim.

Takisto nejake skusenosti s S&B osadenymi TSX z okolia nemam,vacsina priatelov prebija,alebo puziva prebijane.
Jan Zajíček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09.6.2009, 11:36
Bydliště: Sokolovsko

Příspěvek od Jan Zajíček »

Pořídil jsem si XLC v ráži 7x57R.Střelil jsem s tímto střelivem prasátko 30 kg.Krásně barvilo ?ikmá horní komora na 40 m, zůstalo 5 m od nástřelu. Prostě paráda. šok přišel při stahování ?káry - jeden vstřel a dva výstřely.Střela se roztrhla :cry: .Chtěl bych se zeptat jestli má někdo taky takovou zkušenost.Ale jinak podlitiny u všech třech direk jako dvojkoruna.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

Odlomení některého nebo i všech cípů "expandované" ?pičky střely je u Barnes X i od nich odvozených provedení střel celkem obvyklé, úlomky jsou celkem těžké - cca až kolem 1 gramu - a procházejí cílem po vlastní dráze odli?né od "původní" střely
Pufr
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Myslíte že má smysl zkusit na srnčí Barnes TSX v 222Rem???
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

222rem a TSX

Příspěvek od roedear »

Podívejte se na stránky výrobce, dají se tam najít i videa z účinků v ?elatině (myslím že je to 308) nebo na kuličku hroznu(?) ráží 222 nebo 223, už si nevzpomínám. Ale vypadalo to dost impozantně.
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
Jan Zajíček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09.6.2009, 11:36
Bydliště: Sokolovsko

Příspěvek od Jan Zajíček »

Tak dnes jsem mluvil s pánem z obchodního oddělení SaB.Byl velice ochotný s tím , že náboje kdykoliv vymění.Sdělili mi ,že střely XLC se už pouze doprodávají a v nabídce už budou pouze novější TSX.Jsou už i v ráži 7x57 R.
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Barnes XLC a Barnes Triple Shock

Příspěvek od Pavel.K. »

Ahoj,tak jsem si pořídil krabičku nábojů TSX v 6,5x55SE,střelil jsem s tím lišky na 70, 80 a 120m a všechny vždy v ohni s výstřelem
o velikosti v průměru 3-5cm(stříleno vždy na střed těla za plece). Zatím jsem neměl možnost střelit spárkatou ,ale dal jsem jednu patronu známému a ten střelil srnce na cca 60m a po ráně šel cca 60m ,ale s obrovskou barvivostí,opravdu,jak když člověk veme kropici s barvou a jde!
kusy plic řádově CM,,,kus byl střelen cca 2cm za plece,ustřelena horní část srdce.A kus byl vybarven!
Ale co mě překvapilo,že když se kus stahoval
prý by hrozně podlitý na výstřelové straně!!!přitom výstřel byl tak 3-4cm! Máte s tím někdo zkušenost,nebo to byla jen vyjímka?
Díky. P.
Brno 502,5 6,5x55SE / 12 ,Meopta 6x42
Jan Zajíček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 09.6.2009, 11:36
Bydliště: Sokolovsko

Re: Barnes XLC a Barnes Triple Shock

Příspěvek od Jan Zajíček »

Mě se stalo to samé. Srnec střelen na 50m zadní komora,odešel tak 10m.Dobré značení , výstřel ucpán trávníkem.Srnec vybarvil dovnitř. Po stažení, byli celá žebra a kus plecka podlité barvou.Střílel jsem XLC 7x57R.Na srnčí to nebude asi to pravý. :?
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Barnes XLC a Barnes Triple Shock

Příspěvek od yardaz »

Zdravím kolegové. Střílel jsem s touto střelou :

9,3x62 BARNES XLC S&B
16,2g Barnes střela XLC
Homogenní celoměděná střela s technologií X-střely, která významně zvyšuje pravděpodobnost úspěšného lovu první ranou.
Čtyři řezné hrany napomáhají rozložení střely po zásahu a podstatně zvyšují její ranivost. Střela zůstává po zásahu celistvá, její zbytková váha činí téměř 100 %.
Výhodou je minimální znehodnocení zvěřiny, neboť kolem střelného kanálu se tvoří pouze malý hematom a v těle zvěře nezůstávají žádné střepiny.
Je vhodná k lovu spárkaté zvěře na větší vzdálenost.

* Cena: 79.00,-


V ráži 9,3x62 s ní nemám dobré zkušenosti, hrozně moc to prostřeluje a v ohni nezůstalo nikdy nic. Střelný kanál byl vždy perfektní, nikdy mě střela nefragmentovala. Nejsem úplně milovník dlouhých dosledů, tak jsem od této střely odešel k Norma Vulkám k mé naprosté spokojenosti. Jen ještě poznámku. Co se týče zpětného rázu, se mi zdá s tímto střelivem suveréně největší. Prostě pecka, jako z děla i akusticky. :lol:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Barnes XLC a Barnes Triple Shock

Příspěvek od nimrod nimrod »

OT: Průtlačný odpor vývrtem je vždy u homogenních střel (logicky) větší, nehledě na odlehčovací příčné drážky nebo povlak. Úsťový tlak pak vzrůstá s vlivem na zpětný ráz. (uvažujme jinak stejné podmínky vyjma dvou různých střel stejné hmotnosti)

K XLC v laboraci SB: Otec s nima něco ulovil v 30-06, byl nadšený akorát ze šetrnosti, jinak nic moc. Ve vývrtu byl patrný otěr modrého povlaku.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Barnes XLC a Barnes Triple Shock

Příspěvek od yardaz »

To zní logicky, tak už vím proč to kope, jako mula. :mrgreen:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Barnes XLC a Barnes Triple Shock

Příspěvek od lovec »

Pavel.K. píše:Zatím jsem neměl možnost střelit spárkatou ,ale dal jsem jednu patronu známému a ten střelil srnce na cca 60m a po ráně šel cca 60m ,ale s obrovskou barvivostí,opravdu,jak když člověk veme kropici s barvou a jde!
kusy plic řádově CM,,,kus byl střelen cca 2cm za plece,ustřelena horní část srdce.A kus byl vybarven!
Ale co mě překvapilo,že když se kus stahoval
prý by hrozně podlitý na výstřelové straně!!!přitom výstřel byl tak 3-4cm! Máte s tím někdo zkušenost,nebo to byla jen vyjímka?
Díky. P.
S TSX sa mi to osobne nestalo,ze by sa vyskytli nejake velke hematomy (x-desiatok diviakov od prasiatok az po velke kusy),konkretne v .30-06Sprg. 11,7g TSX (ca.850m/s) a 9,7g TSX (ca. 900+ m/s)....ale to farbenie bolo vzdy velmi vyrazne,skutocne ako ked sa z krhlou polieva.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
petrasj
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 26.9.2007, 11:57

Re: Barnes XLC a Barnes Triple Shock

Příspěvek od petrasj »

Zdravím,
z Barnes XLC střílím jak z 308 W(11,66), tak i z kulobroku 8x57 JRS. Zatím 3 ks srnčí a 4 ks černé do 53 kg, 2 ks jelen a 1 ks daněk. Všechna zvěř zůstala v ohni ( prakticky na stejnou vzdálenost cca 60-70m, jen u 1 jelena a daňka málo přes 110 m). Bez podlitin, veškerá zvěř prostřelená, jeden vstřel a jeden výstřel. Vstřel téměř neznatelný a výstřel od 5 do 20 koruny.
Prostě super. Jelikož se povídá, že tyto střely končí, chci si nakoupit do zásoby. Doufám, že i nové šarže budou tak dobré.
Jo, měl jsem obavy u srnčí, ale jak u W, tak u osmičky naprosto bez problémů, ale to asi díky této střele, protože dříve u SPCE to byl přece jen trochu problém.

Lovu a lesu.
JP
Odpovědět