7x64 - aký prach pouzi??

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Příspěvek od xHonza »

Chci se zeptat, čím přebíjet 7x65R? Zajímá mne výrobce matric, ev. jak to ře?it se shellholderem.

Předem dík za radu.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

7+65R

Příspěvek od parfors »

Mam ty nejlevnejsi matrice o LEE a jsem spokojeny. Jen 7+65R ani 7+64(stejne) nedelaj matrci zaskrcovaci. Resim to 7+57 pridam krouzek. Nejlevneji nakoupite v centru u Andela v Praze. Ma i stranky. Pro prebijeni 7+65R pouzivam Acurat. 4350, momentalne z financnich a mnou dostupnych prostredku na S-060, ale ten asi nesezenete.
vhool

Příspěvek od vhool »

to parfors:...no za prve AC 4350 je pro tuto razi v klasicke lovecke zbrani absolutne nevhodny prach .za druhe prosim upresnit S-060 zda -1 nebo -2...jestlize shanis -2 tak je to Accurate 2015 BR ale do lovecke zbrane a matrice od LEE te bohate uspokoji i -1 ( LOVEX S-060-1)...... :wink:
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

7+64

Příspěvek od parfors »

Nevim proc by byl AC-43-50 navhodny, doporucuji ho vsechny manualy, ale prit se nebudem, asi mas nejakou spatnou zkusenost. Ale treba vlasim S+B nabiji ruzne druhy at AC nebo Vec. Hlavne je ale zajimaji tlaky v laufu. Vubec ne navazka. Kazda marze prachu se stale kontroluje v tlak. hlavnich i behem vyroby. A s tlaku samozrejme vychazi i patricna rychlost, a ta je pro me jakozto mnou meritelny faktor nejdulezitejsi. Momentalne prebijim LOVEX S-060-1 na chronu si zmerim rychlost a ta se me musi rovnat tabulkove rychlosti (vaha+druh strely) a podle balistika bych se tlakem nemel dostat prez povolene hodnoty. Pak me naboje strili stejne jako od vyrobce a neni nutne zbran prestrelovat pri pouziti stejneho druhu fabrickeho streliva. Samozrejme rychlost strely vychazi hlavne z jeji vahy, ale i z tvaru a druhu. Hraju na rychlosti S+B a RWS. Mas li nejakou dobrou radu, nebo zkusenost, tak dej vedet.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

To:parfors
Jedna věc je doporučení výrobce prachu a druhá věc je v praxi dosáhnout požadovaný soustřel. jelikož jsem s ráží 7x64 a různými laboracemi již něco zažil, dávám za pravdu whoolovi v tom , že prach AC 4350 s největší pravděpodobností není zrovna nejvhodnějším. Momentálně jsem musel vzhledem k přestavbě kulovnice své experimenty na nějaký čas přerušit ale jakmile bude kulovnice hotová, bude se hledat dále. Chyba byla právě ve špatné volbě prachu, takže budu pokračovat s některým rychleji hořícím :lol: :lol:
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

no ja neviem pani este som toho az tak nenaprebijal ale do 7x64 pouzivam vylucne 4350 a ani nebudem menit,co sa tyka presnosti tak ja som uplne spokojny,myslim si ze lepsie sa to uz ani neda :D posledna skuska 162grs SST hornady 100m 3rany rozptyl 13mm,200m 3rany 34mm samozrejme zo stojana :D
parfors
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.1.2008, 9:52
Bydliště: LTM

7+64

Příspěvek od parfors »

Nemuzu jen souhlasit, presnost uchazejici, ale predepsana rychlost, je ta tam, maximalni doporucenou navazkou AC 43 50 se dostanes tak na uroven lepsi 7+57. Jeste pred nedavnem bych se dohadoval, ale po zmereni na hradle jsem presel na S-060 a jsem tam kde jsem potreboval, jak rychlosti, tak presnosti. Napr. AC 4350 se me v 8+57JRS spatne spaloval a taky je vsude doporucenej. Asi je lepsi dodrzet max. tlaky trochu experimentovat a kdyz je ta moznost, poradit se.
vhool

Příspěvek od vhool »

lidi ja se hadat nebudu,byl tu dotaz ja odpovedel.jen pro zajimavost....accurate razi 7x64 vubec neuvadi,pro 7x57 uvadi 4064 nebo 2700, pro 7-08 rem ho doporucuje ale neni to 7x64 :!: :!: :!: ....toliko k udajum vyrobce.prach acc 4350 je pomaleji horici prach pro tezsi strely,delsi laufy a prevazne magnumove raze .... rozumny pochopi,demagog bude tvrdit ze kecam... :wink: :wink: :wink: ...z praxe: vystrel v 7x64 se 4350= hodne koure,velka rana a zablesk ....dekui to nehledam... :wink: ....howg domluvil jsem....

P.S. to parfors...mas nejaky zajimavy manual...od kdy accurate doporucuje 4350 do 8x57JS :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Honzo v Accurate manuali je ale ekvivalent 7x64 a sice 280Rem. (stary nazov 7mm Expres),rozmerovo a vykonovo takmer identicky s europskym 7x64.Laboracia s Acc4350 je tam takmer so vsetkymi strelami.Moje skusenosti boli ze v 60cm laufe to davalo s prachobycajnymi Remingtonmi CoreLokt pekne rozptyly bez plamenometu.Ale aj tak kamos presiel na Vectan.Islo to tak nejak...lepsie.

Alebo ak otvorim tlaceny SPEER Reloading manual No.13,tak je pri 280Rem. vyslovene uvedene,ze data sa mozu pouzit pre 7x64.Tiez je tam ku kazdej strele uvedeny Acc4350,ale aj IMR4350 a Hodgdon 4350.

Ze je vyslovene nevhodny by som netvrdil.Su aj lepsie to je samozrejme,ale ze by bola 4350 uplne nepouzitelna,to nie....

Pokial ide o 8x57JS,tak Accurate uvadza len jednu laboraciu pre 220grs. strelu,ale je to len take pluvatko,prilis pomale.Osmicka potrebuje rychlejsie "pohonne hmoty"... :lol:

http://www.accuratepowder.com/loaddata_ ... andard.htm
vhool

Příspěvek od vhool »

to lovec & ostatni:nepsal jsem ze neuvadi ale ze nedoporucuje :wink:.280 REM je pouzitelny ...ano ale ne stejne...je to jako kdyz premyslim ze nahradim naftu fritovacim olejem....taky to na to jede....sice blbe ale jede.pro vsechny standartni raze a lovecke zbrane (mam na mysli seriove a neupravene zbrane) jsou urceny jine druhy prachu nez zrovna ac 4350.... pridam info.uz me nebavy cist tady domenky a podobne polopravdy nebo "zarucene informace" bez urazky prosim...nejsem vseved ale mam rad fakta...na druhem liste je tabulka doporucenych prachu....

http://lumberjack1.sweb.cz/forum/Accurate%25203-1.pdf
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Nechci tady to toho kafrat a tvrdit, že vhool má vždycky pravdu, ale jeho připomínky a rady vždy seděly a ochotně mi spoustu laborací "sjí?děl" v programu na výpočet vnitřní balistiky (vhoole, promiň za udavačství.. :D :oops: ), takže si troufám říci, že vcelku ví, o čem píše.... :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

:roll: diky zapodporu ....asi se budu cervenat :wink: ....jen bych nerad aby to vyznelo ze chci delat chytryho ale prosim uz po nekolikate o diskuzi na zaklade faktu a ne na zaklade jedna pani povidala.kdyz nevim nebo si nejsem jisty tak hledam a zjistuji....proto se nezucastnuju diskuzi o brocich i kdyz uz jsem brokovnici videl z blizka.... :wink:
RadoŠ
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.3.2010, 9:21
Bydliště: Senica, Slovensko

Re: 7x64 - aký prach pouzi??

Příspěvek od RadoŠ »

Dobry den. Chcel by som poprosit o radu. Zacal som s prebijanim raze 7x64 na polovne ucely (zbran CZ 537), konkretne zo strelou Nosler Accubond 160gr. Po precitani tohto fora som zvolil prach Acc.4350 ktory bol pre mna najdostupnejsi.Najlepsich vysledkov som dosiahol s navazkou 52gr., nabojnica Sako 63,8mm,zapalka Fed.210, dlzka naboja 84,5mm.rozptyl 20-25mm s podopretej zbrane (vrecko s fazulou pod predpazbim aj vzadu pod pazbou). Rychlost som zatial nemal moznost zmerat. Teraz sa mi podaril zohnat prach Vihtavuori N160 coz by mala byt spicka, ale vznikol mi jeden problem. Posledny manual od Vihtavuori (edition7) uvadza max. navazku pri mojej strele-49,5gr,rychlost-828ms. Ja mam ale stiahnuty este jeden manual Vihtavuori z r.2002, kde je pri 160gr. strele Nosler SP uvedena max. navazka 57,3gr, rychlost-885ms coz je podstatne viac. Tento prach pouziva pre svoje strelivo aj f.SAKO a ti davaju pod 170gr strelu Hammerhead (coz je tazsia strela od mojej) 52,5gr, rychlost-850ms. Neviem po aku max. navazku mozem ist bez toho, aby mi skoncil zaver medzi ocami. Chcel by som poprosit niektoreho majitela progr. Quickload, ci by nebol ochotny mi to prepocitat. Ide mi o vyssie rychlosti, ktore strela Accubond potrebuje, ale aj vyhorenie prach. naplne kvoli presnosti. Udaje pre vypocet: dlzka hlavne-60cm, nabojnica Sako trim.63,8mm, strela Nosler Accubond 160gr., zapalka Federal 210, prach Vihtavuori N160, celk.dlzka naboja 84,5mm. Dakujem
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: 7x64 - aký prach pouzi??

Příspěvek od figi »

56,4 gr. N 160 je maximum, a kapacita nábojnice je využita na 107,2 %, ale to nebude problém.
853 m/s a vyhoří 97,5 %
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 7x64 - aký prach pouzi??

Příspěvek od dalas »

Doplním jen figiho že pro Pmax-15% je to 53,6gr, V0= 811 m/s, vyhoří 95,7 a plnící hustota je 102%
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět