GECO - nové strely

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Zdenek41 »

A co jeden výrobce střel?Něco se proslýchá u W243.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od krcoun308 »

Mám osobní - zprostředkovanou zkušenost. Otec vlastní 9,3 - 62 a letos si do kulovnice koupil krabku Geco Tm 16,5gr.
Prodejce mu buď z nevědomosti, nebo české ..... dodal 50ku tm, prý je to stejné, jen levnější, vždyť je jich tam víc. Poloplášť jako poloplášť. A to jsem na ty jejich německé stránky koukal a blbec jsem si toho nevšiml. (že 50ks je vždy jen papír a liška, v překladači něco jako varmint)

No ale než jsme to zjistili, tak zbraň nastřelena a použita v (boji). Tatík s tím slovil lišku - v ohni, kočku to samé a jednoho slabého srnce. Těsně za plec, průstřel plic, popoběhl 15m a zůstal v ohni. Já jsem střelil na naháňce velkého lončáka, rána na ostro na komoru, padl, začal se točit na místě. Jsem si jistý, že pokud by to bylo v klidu a né před psy, že by zůstal v ohni. Takhle vyrazil po řadě střelců a během cca 120m dostal min ještě 2-3 zásahy. Kus jsem bohužel neboural a nezjistil jsem jestli se kule rozložila, nebo šla poctivě v hřibu dovnitř.

Takže sám nevím, jestli je target tm použitelný k lovu, nebo nee. Nikoho nenabádám to zkoušet, v tomhle kanonu je ale skoro jedno, čím se to trefí.

Ačkoliv nestřílím vůbec továrnu, docela mne láká vyzkoušet 223Rem Geco expres, podle mne to bude brutálně rychlé v nástupu účinku, super na lišky a chamraď, nepoužitelné na cokoliv k jídlu. (předpokládám hodně střepin, asi jako po výbuchu granátu). Už se těším, až to někdo vyzkouší..........
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Leon »

já jsem to zkoušel v 308 do hlíny a nebyl tam rozdíl tak že nevím řez jsem nedělal
CZ 550 american 308win.
krcoun308
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: stř 27.8.2008, 20:54
Bydliště: Severní čechy

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od krcoun308 »

308Win Geco Express.
Tady to vypadá celkem slušně - http://www.youtube.com/watch?v=fL7CIN05ba4
K celkové spokojenosti mi chybí zbytková váha střely, v dutině je vidět velké množství střepin.
Michal P
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: pon 02.7.2007, 10:17
Bydliště: Morava

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Michal P »

To: krcoun308
Už mě sice nebaví číst polemiky o tom, že Geco TM a Geco Target jsou každý jiný náboj. Ať si každý věří čemu chce a je mě to jedno, ale s klidným srdcem Ti můžu říct, že jsem nalovil s obojím střelivem opravdu hodně zvěře abych mohl říct, že Geco TM a Geco target vykazuje úplně stejný účinek. Je jedno jestli do papíru, nebo na zvěř. Moje zkušenost je v ráži 7x64 a 9,3x62. S náboji Target lovím asi osm let a asi lovit budu, protože cena verzus účinek a přesnost je super.
Jen tak pro zajímavost, laň střelená na ostro zepředu na cca 130 metrů, výstřel v levé kýtě a kus v ohni. Ráže 9,3x62. Vím, že to není rana na chlubení, ale jen tak pro představu, že to prostřelí opravdu dost.
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Tak jsem je včera ty TM vyzkoušel, lovil jsem divočáka na naháňce. Stop efekt úžasný, ranivost výborná, hlavně nerozbíjí. Výstřel v měkotě o velikosti 3 cm,kus v ohni,fragmenty střely jsem žádné nenašel. Zatím OK.Uvidíme dále při lovu jiné zvěře.
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Leon »

hakimm píše:Tak jsem je včera ty TM vyzkoušel, lovil jsem divočáka na naháňce. Stop efekt úžasný, ranivost výborná, hlavně nerozbíjí. Výstřel v měkotě o velikosti 3 cm,kus v ohni,fragmenty střely jsem žádné nenašel. Zatím OK.Uvidíme dále při lovu jiné zvěře.
no dobrý a ráže?
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Jan Franěk
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: stř 30.11.2011, 17:18

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Jan Franěk »

Co jsem četl hakimmovy příspěvky tak asi 8x57js.
"7mm stačí, když 64 tlačí!"
Lankasterka Gustav Tichý - Moravská Ostrava 1919, 20/65
Mauser 98 double square, 9,3x62
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Omouvám se kolegové, ano mám 8x57JS.
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Ještě jsem zapoměl, psal jsem do GECA ohledně rozdílu TM a Target a odpověděli mi, že oba náboje jsou technicky identické :? :? :? . Nic víc, nic míň.Tak teď babo raď. Tak tedy nechápu, proč to dělí a nazývají jinak. Podle mne je jediný rozdíl v tom, že jsou náboje jinak balené.Prostě na střelnici si vezmeš krabici po 50 ks a do lesa 20 ks.
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
Filda
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 08.10.2012, 12:16
Bydliště: Jižní Čechy

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Filda »

Já lovil i s TM i s Target v 308 win a jsem si téměř jistý, že je to to samé. Účinky byli naprosto stejné, přesnost výborná. Zbrani opravdu sedli. S účinky jsem ale nebyl úplně spokojený, tak jsem ho vyměnil. Teď jsem si koupil jentak krabičku do 30-06. Byl jsem zvědavý, jaký bude na střelnici soustřel. Na lov jsem je nechtěl. Geco je lepší spíš do pomalejších ráží. Celkem mě překvapilo, že mé howě vůbec nesedlo. Měl jsem rozptyl na 100 m asi 12 cm. Bylo mi to divné (bál jsem se nějaké závady), tak jsem radši zkusil 5 přebíjených SST a vešel jsem se do 2 cm. Takže geco prostě mojí 30-06 nesedí. Zbytek možná budu nabíjet na naháňkách, kde uvidím do 30 m - tam ta chyba nebude znát. Do terče je to akorát k nasrání.. V 7*65 s Gecy TM celkem spokojenost. Přesnost supr a účinky slušné. S tou nechodím tolik na prasata, tak tam svlečení pláště a neprostřelení kusu neřeším.
Howa Hogue 1500, 30-06 Springfield, Docter Unipoint 3-12*56
mirec325
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 08.1.2013, 16:43

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od mirec325 »

Má niekto praktické skusenosti so strelami Expres alebo Plus?
hakimm
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14.12.2012, 0:54
Bydliště: Sever

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od hakimm »

Nemám,ale nahoře je odkaz a těch fragmentů střely v želatině je poměrně hodně. :(
Mausser 8x57 JS polo i celopažba,ZH 121 r.12,ZKM .22LR,jednuška IZ r.12
Tam , kde všichni končí, osma začíná.!!!
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od martinh »

Nevím proč se v tomto vláknu rozebírají střely TM, toto vlákno je určeno novým typům střel, tzn Geco Plus a Geco express.Geco TM má už své vlákno.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
Daniel Vyoral
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 154
Registrován: čtv 29.12.2011, 17:59
Bydliště: Zlín

Re: GECO - nové strely

Příspěvek od Daniel Vyoral »

Včera vyzkoušeno Geco Express v 7x64 10,0 g na seleti o váze 23 kg. Střeleno na 50 m z volné ruky na komoru, přestřeleny plíce. Prase leželo zhaslé asi 20 m od nástřelu. Co se týká barvení, tak čmíchance z obou stran. Průser byl ten, žejsem pod škárou při stahování našel vyslečený plášť. Jinak co se týče střepin, tak jsem v hrudním koši nikde nic nenašel. Fotky dám posléze do účinků. Uvidíme, jaké budou zkušenosti na dalších kusech.
Odpovědět