Střely speer

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Střely speer

Příspěvek od lörinc »

Zdravím. Vím že na toto téma tu nebude moc příspěvků, ale máte někdo zkušenosti s těmito střelami? Pohrávám si s myšlenkou vyzkoušet toto: http://www.speer-bullets.com/products/r ... pcurl.aspx ve .243. Ale zase aby to nebyl krok zpět od nosleru.

Tak kluci přebíječský, pište :) .
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
vhool

Re: Střely speer

Příspěvek od vhool »

tuhle strelu neznam ale co jsem si prelouskal tak bych rekl ze to bude minimalne okopcenej vulkan od normy :wink:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Střely speer

Příspěvek od lörinc »

Hmm, takže klasickej softpoint, pro 243 nic moc. Myslel jsem že by to mohlo být tvrdší. No pak jedině accubond, jen nevím jestli zvýšená cena bude mít adekvátní kvalitu oproti ball.tipu.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Střely speer

Příspěvek od figi »

Lovil jsem s 243W se střelou Swift Scirocco, ta je asi srovnatelná s Accubond.

Myslím, že až na extrémy ( přemýšlím ale, jaké extrémy ), nejsi schopen poznat rozdíl v účinku na zvěři. Už jsem tu o tom psal, výstřelové otvory oproti Ballistic tipu byly o něco menší ( dvoukoruna oproti pětikoruně ) , takže předpoklad ještě slabšího barvení, jiný rozdíl jsem nepostřehl.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Boci
Nový návštěvník
Příspěvky: 38
Registrován: stř 24.12.2008, 17:53

Re: Střely speer

Příspěvek od Boci »

Je to podobný spíš Oryxu.Kdysi jsem lovil s Speer Grand Slam v 30-06 a šetrnější střelu na srnčí jsem neviděl.
vhool

Re: Střely speer

Příspěvek od vhool »

Boci píše:Je to podobný spíš Oryxu.Kdysi jsem lovil s Speer Grand Slam v 30-06 a šetrnější střelu na srnčí jsem neviděl.
neda mi to si opet nerejpnout :twisted: ... ja jeste nevidel setrnou strelu na srnci pro .243 :twisted:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Střely speer

Příspěvek od lörinc »

vhool píše:
Boci píše:Je to podobný spíš Oryxu.Kdysi jsem lovil s Speer Grand Slam v 30-06 a šetrnější střelu na srnčí jsem neviděl.
neda mi to si opet nerejpnout :twisted: ... ja jeste nevidel setrnou strelu na srnci pro .243 :twisted:
Ahoj vhoole, jsem rád že opět píšeš :wink: . Nes.. mě, já ji neprodám :lol: . Jinak mi, pokud to budu chtít vyzkoušet, nezbyde než koupit a otestovat :roll: . Já nevím že pořád něco vymýšlím............... :roll:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Střely speer

Příspěvek od figi »

vhool píše:
Boci píše:Je to podobný spíš Oryxu.Kdysi jsem lovil s Speer Grand Slam v 30-06 a šetrnější střelu na srnčí jsem neviděl.
neda mi to si opet nerejpnout :twisted: ... ja jeste nevidel setrnou strelu na srnci pro .243 :twisted:
Si toho ještě neviděl ...

Ballistic tip je osvědčená tutovka, a šetrná.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Střely speer

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Ty Speery jsou dobrý. Jsou to takové "normální",ale kvalitní lov střely. Měl jsem ve ve 300WM a hodné dobrý. Osobně si myslím, že uváděná střela bude tvrdá a pro lov větší-pevnější zvěře. Tvrdá zvěř je výraz, který znamená něco jiného. Poměrně ostrá špička s pláštěm dotařeným do konce a hříbek naznačuje nějaké spojení s pláštěm. Z materiálu není jasné, co to otevírá- je tam nějaká dutá špička, je nátná nějaká vysoká rychlost a pod?. U nás asi super na těžší a těžkou zvěř - karpaťáci a prasata 150kg. Srnčí to bude prostřelovat-pokud nerozbiješ lopatku. Je orázka, co to udělá na třicetikiláčích?
Jinak na US forech tvrdí, že je to samé, jako střela Fusion, kterou lab. Federal. Nevím už, jakou mají Fus. záď-hledat to nebudu. Měl jsem je na zkoušku v 243 W(jedna krabka) a střelil s tím nějaké prasata. Vždy prostřeleno - hmotnost tak okolo 50kg v živém. Stříleno na lopatku výš k páteři a byly myslím tří a zustaly na nástřelu. Vzdálenost 60-100m. Chodily na jetele s podsevem bobu-proto vyšší rány. Zbytek do terče. Přesnost cca MOA a možná i chlup k tomu. Cenově to vycházelo super . Cca +- 25kč rána. Asi lepší než to nové SP geco v červených krabičkách, i když taky něco nového chtějí vypustit. Kdo to dneska vozí, tak to nevím. Ta figiho Winchester munice byla lepší.
vhool

Re: Střely speer

Příspěvek od vhool »

Si toho ještě neviděl ...

Ballistic tip je osvědčená tutovka, a šetrná.

:D
figi
mno myslim ze uz jsem videl dost na to abych si obrazek udelal ale ty jsi toho moc neukazal ... nemyslim ted ulovky ale zatim jsem nezaznamenal od tebe fotku ucinku tve "šetrne" .243 na srnci strelene na vzdalenost do 100m ... BT je bezesporu kvalitni strela to zpochybnovat nechci ale setrnost .243ky ano ... nechci debatovat o kusech strelenych na vetsi vzdalenost,tam je to jasne ze to nebude rozbite protoze rychlost strely uz je pak "pratelstejsi ke tkani" ale do 100m dej fotku at me usadis :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Střely speer

Příspěvek od figi »

vhool, chlape, chyběl jsi mi tu :)
Tak, jak mám diametrálně jinou představu o přesnosti oproti ostatním ( většině ), tak mám i jasnou představu o dobře střeleném kusu - nesmí být poškozeny plecka, kýty, hřbet, a to ani podlitinami. Proto nejčastěji holou střílím na hlavu či krk, a trofejovou na krk. Přesto je mnoho situací,zejména v lese na krátko, kdy střílím na komoru. Nejen srnčí střílim cca 5 cm za plec, a velmi pečlivě si hlídám postavení zvěře na blat, a zejména běhu na výstřelové straně. Při střelbě s 243W a střele NBT není ani jedno z plecek nikdy podlitinou jakkoli dotčeno. Účinky na zvěřině vyfocené někde mám, snad to najdu, ale teď budu ještě lovit pár desítek kusů, tak pro tebe něco nafotím.

To, že podlitiny mají velkou souvislost s rychlostí je fakt, ale třeba moje laborace v 308W se střelou 155 A-max obvykle udělá na výstřelové straně podstatně větší podlitinu, než na vstřelu :?:


:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Střely speer

Příspěvek od vhool »

:twisted: jo taky uz mi to zacinalo chybet... ted k veci ...odbornik jako ty by mel vedet ze A-MAX je "granat" a tudiz podlitiny budou at chces nebo ne ...co se tyka umisteni zasahu na zveri ...no ja treba preferuju krk vcelku protoze ho rad upeceny ...je tam vynikajici maso,na hlavu nestrilim protoze mam trosku mensi sebevedomi (nebo vetsi zodpovednost 8) ) nez ty a predsi jen prostor pro chybu na hlave je daleko vetsi nez pri strelbe na komoru a osobne strilim na blat,pod lopatku cca 2-3cm za predni beh a mirne poskozeni na zebrech mi az tolik nevadi ... :wink:

na fotky se moc tesim :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Střely speer

Příspěvek od figi »

Je to dobrý, nezměnil jsi se.
Já přece vůbec nepsal o tom, jestli A-max dělá podlitiny nebo ne.
Píšu o tom, že podlitiny jsou podstatně větší na výstřelové straně, kde je ale střela ( její zbylá část ) výrazně pomalejší :lol: :lol: :lol:

:D
figi

brzy nám dají moderátoři co proto za OT :!:
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Střely speer

Příspěvek od Josef Kuřitka »

http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... album=3268

A Max bez podlití a v účincích granátu. Jinak jsem dával nějaký fotky po 243W sa Win Bal. silvertipem do černé zvěře a už asi budou pryč. Jednopu se to podlilo a popisoval jsem to ale jinak gut. Zkusím foto časem dohledat. Dřív jsem to víc žral - asi začnu znova.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Střely speer

Příspěvek od František Fořt »

Dobří holubi se vracejí ..... :D

Jen houšť!
Odpovědět