44 rem. magnum

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: 44 rem. magnum

Příspěvek od Jiří K. »

Při rychlém prohnání přes bc u Hornadyho, to ve 100 m dává 1758 J. Což je naprosto v poho. Těch zákonných 1500 J to splňuje ještě při v0 470 m/s. ONV mi vychází na nějakých 98 m, tak to na žádný LR nebude. Je to spíš na takový close combat. :D
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 44 rem. magnum

Příspěvek od dalas »

Tak .44 rem.mag. se střelou Impala KS 160gr lítá 715m/s z pákovky, hlaveň 20". Víc jsem se nestih zeptat, neb kolega měl fofr.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: 44 rem. magnum

Příspěvek od harrycallahan »

předsezónní testování standardních poloplášťů 240grs z 20" hlavně: SaB vyšší rozptyl, nižší výkon, špinavá hlaveň, zbytek krabičky dostřílím rychlopalbou do terče, abych získal prázdné nábojnice :D
Magtech nepatrně lepší, docela slušný soustřel, ale teprve Fiocchi má opravdu pocitově silnější ránu (na hradlech neměřeno, nemám jak). Než vyrazím na prvního srnce, chtěl jsem vyzkoušet loveckou použitelnost střel a udělal malý test (inspirováno jedním příspěvkem v zámořském fóru: krabice od mléka (teprapack) naplněné zbytkem obilných plev, co mě zbyly po zimě, zalité vodou, naskládané v řadě za sebou. Chtěl jsem tím simulovat něco jako balistickou želatinu, hydrodynamický efekt a deformovatelnost střel. Výsledkem jsem v podstatě spokojený:
Obrázek
vlevo Fiocchi a vpravo Magtech, Fiocchi prošla 8 krabic a zastavila se v poslední před hromádkou písku, Magtech se deformoval méně a prošel až do písku. Možná jsem čekal ještě větší klouboučky hříbečků, ale efekt roztrhaných krabic s rozstříkanou kaší směsi vody a plev mě při následném úklidu střelnice přesvědčil o dostatečném potencionálu ranivosti. Snad to potvrdí i lovecká praxe.
pole a lesy Vysočiny
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: 44 rem. magnum

Příspěvek od pufr »

Zodpovědně, držíme Ti palce. Řeším teď jeden prastarý dvoják s vývrty pro střelu cca 10,8 mm - zkoušíme tedy tence plášťované .44 střely, maličko zkalibrované, ale tam jsou rychlosti na cca 520 m/s, v cca 30 cm gelu se dobře zdeformují i "barevná vajíčka" od Mongela, víc se nám ale pozdávají 300 gr polopláště od Sierra/Speer a 270 gr Speer GoldDots.
Pufr
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: 44 rem. magnum

Příspěvek od harrycallahan »

První zkušenosti se srnci: výborně značí, jak se starých učebnic myslivosti, ránu na srdce prudkým a vysokým výskokem, odběh asi 35m, výrazné barvení na nástřelu, podlitiny byly větší, než bych u této dopadové rychlosti očekával. Druhý srnec po ráně na zadnější komoru značil nadskočením a nahrbením, pak odběhl také asi 35m.
Zatím tedy spokojenost, použité střelivo Fiocchi nezklamalo co do přesnosti i ranivosti. Překvapily mě podlitiny, při dopadových rychlostech kolem 500 m/s bych je nečekal, nejsou velké, v průměru kolem 10 cm kolem rozbitých žeber po zásahu kostí, ale jsou. Výstřelové otvory dle očekávání jen asi 3 cm. Oba srnce jsem střílel do 50 m, nastřelené to mám na 100 m, převýšení mezi 50 a 100 m je minimální, střelbu na větší vzdálenosti jsem nezkoušel.
pole a lesy Vysočiny
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: 44 rem. magnum

Příspěvek od Marcus.das »

Jsou nějaké nové zkušenosti? podařila se nějaká černá? Uvažuji o této ráži na naháňky a střelbu na krátkou vzdálenost do těch 50m. Jediné, co nejsem schopný vykoumat jsou vhodné laborace tak, aby splňovaly limit 1500J/100m pro lauf 18,5".
Má někdo nějaký tip?
Ratte
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 170
Registrován: stř 10.4.2019, 20:36

Re: 44 rem. magnum

Příspěvek od Ratte »

Na kratší vzdálenosti je 44 magnum solidní volba. V této ráži mohu z vlastní zkušenosti doporučit střelu Hornady XTP 240 grn. Můžu srovnat se Sierrou JSP a S&B SP. V rámci lovu medium game mě XTP přijde jako nejlepší volba, teprve na něco těžšího bych volil jinou střelu. Plánuji pakoně s 300grn hardcast SWC, což by mělo fungovat, ale ještě nebyla příležitost.
Z 20" Henryho se z toho dá vymáčknout přes 2500J (dle Hornady kalkulátoru to pak má na 100m ještě 1630J)
Z revolveru 7,5" se na ústí s takovou střelou dostanu lehce přes 2000J (lovex D037.1, 21,9grn, OAL 44,5mm) to už sice nesplňuje limit v ČR, ale z mého působení v Africe, kde taková omezení na výkon nebo zbraň nejsou, můžu říci, že to funguje výborně. Impaly, blesbok, prasata, pštros. Zvěř většinou odbíhá, ale ne na více než pár desítek metrů. Barvení nadstandardní.
Odpovědět