Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Dle QL by v tom Lovex S040 měl fungovat, zkušenost žádná :?
Pufr
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od vasil »

dle přebíjecího manuálu Lovex má S040 svou navážku i u 45LC, což značí, že by to mělo fungovat v širokém spektru navážek.

Jinak ještě jednou děkuji za typ navážky u 6,5grendel. 129gr SST jsem zakotvil na 27,3gr S060. Zatím to nemám změřené, zmrzla mi baterka v hradlech a tak jsem se spokojil s tím, že to na 50m chodí 1cm pod továrníma 123gr SST. OAL je 58mm. Dál mám připravené naládované Sierry 130gr a budu testovat 95gr V-max. Chci to naučit vše na S060
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od sailormoon81 »

ahoj nemohol by si mi poradiť aké zápalky na toho grendla. Idem kupovať pušku a chcem odrazu nakúpiť aj strely a zápalky. Chcem od SB len neviem aký je rozdiel medzi small rifle boxer a small pistol magnum boxer, či do nábojnice vojdu oboje alebo ktoré kúpiť. Ď. Aké siery používaš??
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Vejdou se oboje.
V principu bychom do pušky měli použít puškové, neb mají pevnější kalíšek.
Je možné, že s některým prachem/střelou dosáhneš lepších výsledků s pistolovými magnumy - to je o konkrétní zkušenosti.

S&B SRM asi stále existují jen na papíře a v Reloading manuálu Explosia :D
Pufr
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od vasil »

mám HPBT GameKing, nemám je ale změřené přes hradla, ani nevím jak jsou konzistentní v rychlostech a rozptylu na větší vzdálenost. Zápalky samozřejmě SmallRifle
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od vasil »

tak Sierra GameKing 130gr chodí s 27,3gr S060 kolem 740m/s , měřených pět ran se pohybovalo od 736 - 743m/s
95gr V-maxy měly s 28gr S060 průměrnou rychlost 780m/s a s 28,5gr 800m/s (víc navážek jsem nezkoušel, došly mi hilzny..) :roll:
Jak u Sierry tak u Hornady OAL 55mm
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od cobaj »

Zápalky SB používám 5.3LR i 4.4SR a za mne jsou to top zápalky a neměnil bych ani za CII BR nebo Federaly, ale 4.4 SRM jsou nebo alespoň ty co mam já jsou neskutečný sračky. Je to jak s doutnákem. Zmáčknu spoušť a počķám až to zápalce dojde. Opožděné zápaly.
M.
Přílohy
20200216_174521_copy_1008x756.jpg
20200216_174521_copy_1008x756.jpg (112.09 KiB) Zobrazeno 4393 x
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od sailormoon81 »

tak to ti nezávidím, mne sa niečo také stalo iba raz pri 308W. Inak tie SRM už ani nemajú v ponuke na svojej stránke medzi komponentami.
Kerberos
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 11.2.2016, 16:21

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Kerberos »

Jenom dotaz, na přebíjení do krátkých zbraní, nevím si rady... potřeboval bych zjistit jaký prach používá Vlašim do SUBSONIC - 9x19 (Lugrů) se střelou 150gr.? Po delaboraci jsem zjistil, že používají jemný zelený prach se stříbrnými lupínky - podobný Vectanu SP2, ale s větším výkonem, navážka je 4,5gr. Mám P08 novodobou, a dobře z ní chodí SUBSONIC 150gr., ale nepřebíjí komolý kužel... Po výměně střely za ALSA FMJ 158gr., trefuje výborně a přebíjí... Pokud někdo víte co je to za prach, nebo máte informace z Vlašimi, rád bych znal Váš názor..., na krabičce to uvedené není, tajné to asi také nebude a já neznám žádný prach LOVEX, který by se mu podobal...
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od vasil »

není lepší si najít svoji funkční laboraci? já bych pro terčový subsonic volil D032, šel by i S015, S020 ale vlastně jakýkoliv prach od lovexu až po D037.1 a vždy budeš s těmi 150gr subsonický

navíc jsou všechny hrátky s 9Luger táák levné
Kerberos
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 11.2.2016, 16:21

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Kerberos »

Děkuji za názor, vyladit 9x19 do CZ 75 TS, není problém, ale většina pistojí P08 má dobrý soustřel se SUBSONIKY, ale ty vyrábí Vlašim pouze se střelou FMJ s komolým kuželem, který dělá problém při přebíjení.
Novodobé náboje Luger 9x19 pro P08 jsou nepoužitelné a naopak, vyladěné náboje pro P08 nedělají dobrý soustřel u moderních zbraní...
Prachy LOVEX D032-S020, VECTAN Ba9-Ba9 1/2-Ba10, pro střelu FMJ 158gr. do P08, jsou nepoužitelné - mám to vyzkoušené, S015 neznám, nikdy jsem jej nepoužil, pokud je jemný zelený se stříbrnýma třpytkama, může to být ten co hledám. Zatím jediný prach, který trochu funguje je Vectan SP2 Practikal, ale s vyšší navážkou oproti použitému ve Vlašimi. (Ten je ale určený na vyšší tlaky pro úsťové brzdy...)
Do CZ 75 TS používám Vectan Ba9 1/2, který má výborný soustřel se střelou FMJ 115gr. Lovex S020, používám se střelou FMJ 124gr. , ale to jenom na okraj...
Mám vyladěné i puškové .223Rem., .308Win., .300WM., .375H&H Mag. a dolší... střílejí všechny s většinou prachů, ale pokud chci dosáhnout dobrý soustřel, tak na každou hlaveň a odpovídající stoupání vývrtu musím vybrat správnou střelu a vyhovující prach... Když nebyl na trhu LOVEX S070, tak jako náhradu jsem použil Vectan TU 5000, střílí to také, ale soustřel do 1 MOA s ním nedosáhnu... ve druhé zbrani to je pravý opak...
Všechno se dá nějak doladit, ale proč vymýšlet něco nového, když to mají vymyšlené ve Vlašimi, mě zajímá pouze jaký prach používají do SUBSONIKŮ... (Na krabičkách s náboji se to neuvádí... zatím to zákon nevyžaduje...)
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od vasil »

S015 je rychle hořící prach podobný Acurate Solo1000, je vločkový černý.
No a počkej, Ty dáváš 158gr střelu kal 358 do 9mm Luger tedy 366?
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od cobaj »

Pouze odhaduji, ale pravdepodobne tam dava 158micki od Alsa (.366 ??? - leda Makarov)
http://alsapro.cz/cs/home/28-strela-9mm ... 158gr.html
M.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Michal_123 »

Jenom pro pořádek uvádím diametry střel o kterých nyní byla řeč:

9mm Luger
celoplášť .355
olovo .356

9mm Makarov
celoplášť .363
olovo .365

.38 Special / .357 Magnum
celoplášť .357
olovo .358

Střely .358 se snadno a poměrně často formátují na .356, uvádí to i LEE u svých kokil.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Kerberosi, teď už víme, že Ti v podstatě vše funguje, což je výborné :!:
Určitě tu máme v oblasti "domácího, ručního ládování nábojů" rádi přispěvatele, kteří už mají nějakou praxi a ví, o čem mluví!

Pokud chceš určit nějaký prach, tak ho nasyp třeba na kousek milimetrového papíru nebo na bílý papír s měřítkem, někde na dobrém, nejlíp denním světle zhotov fotku, tak aby byl vidět detail zrn - umí to dnes i většina mobilů - musíš si s tím prostě chvilku pohrát, by obrázek byl ostrý, kontrastní, barvy věrné, byla vidět ta označená zrna (třpytky) atd. Obrázek přilož do příspěvku (návod je v úvodu fóra).
Pak bude myslím slušná šance, že se "Tvůj" druh prachu podaří určit 8) :!:

Osobně se musím přiznat, že jsem Kerberosem citovaný Vectan SP2 ještě na nic neupotřebil - byť má výbornou pověst a VW ho dokonce po určitý čas dával do napínacích náložek bezpečnostních pásů - kde se požaduje stabilita 20 let apod. Ale vidím, že to jsou grafitované, válcované kuličky, celkem lesklé - tak pokud tím myslíš ty "třpytky"... Takových prachů pro 9 mm Luger je veliká spousta.

Chybou by taky bylo, myslet si, že velké muničky používají/kupují stejný prach, jako my "domácí ládovači". Pro Handloading se kanystruje jen malá část z portfolia výroby pracháren. Prach, který třeba švýcarská Nitrochemie dodává průmyslovým odběratelům se vůbec nejmenuje Reload Swiss :? R.S. je jen název - "Brand" pro kanystrovaný prodej za výrazně vyšší cenu, než pro muničky (a s výrazně přísnější kontrolou shody různých výrobních sérií - výsledná kvalita/stálost R.S. je umožněná tím, že ten Brand žije na pozadí padesátinásobně vyššího objemu výroby prachu pro průmyslové odběratele - výrobce může vybrat vhodné "šarže" ...). A podobné výrobní schéma má řada pracháren. Takže v dnešní době by ani označení prachu na krabičce s náboji leckdy moc nepomohlo (stačí se jen podívat na ty staré krabičky z Vlašimi - jak se liší "navážky" prachu u stejné sestavy náboje a různých výrobních sérií ...).

Michale, Kerberos to popsal tak nějak rychle, Vasil trochu zamotal, ale řeč byla, jak už píše Cobaj o tomhle:
http://alsapro.cz/cs/home/28-strela-9mm ... 158gr.html
Pufr
Odpovědět