Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od rimar77 »

Michal-123 děkuji no asi zatím kalibrační matrice kupovat nebudu odlévání střel taky neplanuju raději si koupím pár těch Aresu a proženu to papírem. Akorát nevím kdy chtěl jsem ke Stroblovi zítra ale akce na kterou jsem jet do Jindřichova Hradce zrušena takže nepojedu

Tonny díky za varování dám pozor a zkusím koupit když tak rovnou i nějakou chemii na olovo
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od roman200 »

to:Lovec
Díky za inspiraci, já zrovna včera přivezl 5t zápalek Winchester WLRM :lol: . Já půjdu zatím do 180grs Nosler BalTip, tu mám vyzkoušenou a osvědčenou. Už jsem do Sendera zkusil i ELD-X 220 grs, ale na větší vzdálenosti se mi nedaří se dostat na lepší soustřel. Bohužel teď ani není moc času, až dám dohromady nějakou vyhovují laboraci, tak jí sem dám. V rámci zpřesnění střeliva se momentálně peru s vycentrováním střel v krčku, krčky jsou po kalibraci rovné, ale po uložení střely mi dost lítá, střela i krček.
Používám matrice RCBS, standard dvoudílné - plná kalibrace + osazovací. V matrici pro plnou kalibraci, kalibruji pouze krček nábojnice a je rovný - v ose. Při osazování střelou dojde k vyhnutí, zajímavé je, že výrazně pomůže neutahovat aretační matici usazovacího šroubu. Ale to je polovičaté řešení a není spolehlivé.
Máte zkušenosti s osazovacími matricemi Wilson, ty které jsou určeny pro hřebenové lisy. Nechci investovat do osazovacích matric s mikrometrickým šroubem, to je na lov do 300m zbytečné.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Na všetky kalibre, ktoré mám používam usadzovacie matrice Forster Ultra Micrometer. Okrem 9,3x62. V priebehu času mi to ušetrilo kopec zbytočných starostí.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od dalas »

romane, zkus u Štrobla poptat od Forstera bez mikrometrické hlavice https://www.forsterproducts.com/product ... t-seating/ . Dělá je v takovémto provedení i Redding.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Nad Reddingom by som ani neuvažoval. Forster sadu bez mikŕometra som mal na 6,5x47mm a venoval som ju kamarátovi. S mikrometrom je tá práca omnoho pohodlnejšia a presnejšia. Rozdiel v cene nie je až taký veľký a človek má tie matrice prakticky navždy.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Michal_123 »

Roman200:
Na usazení střely do 300WM používám následující matrici:
https://www.strobl.cz/rcbs-300-win-mag-gm-seater_p6307
Je to systém, kdy je nábojnice vedena "výtahem" proti střele, navíc je to mikrometr.
S přesností usazení potom není žádný problém.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od roman200 »

Díky všem za inspiraci, poptal jsem toho Forstera, bez mikrometrické hlavy - rád si hraju a LOVEC odpustí :wink: . Od té doby co jsem si sestavil přípravek na měření centrického uložení střely (spíše jsem provedl upgrade - nábojnice se odvaluje na ložiscích), tak se jen divím jaká nepřesnost je možná. Protože jsou výhledově zrušeny všechny závody v brokových disciplínách, budu si hrát s kulovýma a sám, takže snad nic nechytnu :roll: .
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Choochoo007 »

Kdybys nesehnal u Strobla, muzes zkusit na Brownells. Sice je to tak na 2mesice, ale sehnal jsem tam naposledy vse, i nahradni dily maji. Pouzivam podobne jako Lovec na vsechno Forster, ale bez mikrometricke nastavovaci hlavy a nijak me to zatim vyrazne nestve.
Tento odpruzeny navadec strel je patent Forster, resp. drive Bonanza. Pote byl skopirovan Reddingem, coz znamena ze to asi ma neco do sebe z hlediska funkce.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od dalas »

V podstatě jsou možné všechny 3 varianty, Redding, Forster, RCBS. Principiálně jsou totožné. Zda s mikrometrem, nebo ne, záleží na tom, zda je člověk "vývojář", nebo odladí jednu laboraci a pak to mlátí jak Baťa cvičky. Na jednu věc u těchto matric musím upozornit. "Plunžr", kterým je vedena střela je konstruován tak, že by se měl střely dotýkat hranou prakticky na průměru polí. V této části je plunžr zpravidla s velice tenkou stěnou (srovnatelnou se silou materiálu v krčku). Může se tedy stát při laboracích s vysokým stupněm komprese, kdy je odpor enormní, že praskne. Tak pozor na to. (Zkušenost vhool)
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Som ešte ochotný vziať na milosť RCBS Gold Medal. Kamarátovi som kupoval celý set na 300WM. Keď som mal ešte 30-06, tak to bola moja prvá kvalitnejšia matrica z pohľadu vedenia strely a presnosti hĺbky usadenia. :) A veľmi praktická, stačí pridvihnúť nábojnicu do matrice a "vhodiť" strelu do výťahu. :mrgreen:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od roman200 »

Tak to nebude tak jednoduché jak jsem si myslel, dva prodejci už mi s Forsterem poslali někam. A vzhledem k současné situaci se mi nechce bombardovat další. Brownels neřeším, nemíním čekat půl roku na možné dodání.Všem díky za rady, počkám až se dostaneme do normální situace, pak pořeším.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Michal_123 »

Roman: Toho RCBS Gold Medalu se neboj, funguje fakt dobře. Odkaz na něj jsem dával v minulém postu.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Na Forstera je Johannsen taková "Evropská" jistota :?
http://www.wiederladen-mit-johannsen.de ... orster.pdf
Pro 300WM je tam dokonce nabídka "Precision Plus neck die" se třemi "bushingy", do které můžeš v případě zájmu namontovat i deccaping s Forster expanderem ...
Jako člověk, co právě "hučí" v 8x68S Ti upřímně závidím, tam takové krásné hračky nejsou :) :lol:

Ale, jak píše Michal i Lovec i s RCBS GM je krásná práce - s trikem zmizení střely v okénku. Měl jsem je půjčené v 270W a složily dobře. Střely "házely" do 0,05 mm (s cca pěti výjimkami na 100 ks nábojů, které jsem určil a dal stranou).

BTW Na čem měříte koncentricitu nábojů/nábojnic ... ?
Mám jeden starý stojánek s upraveným prizmatem z nástrojárny, pak Sinclaira s lůžkem z kuliček - to je výborný přípravek, ale teď mi nějak padl do oka tenhle skoro pětikilový mazlík od Hornady (říkám si ale jestli nejsem magor za ty prachy :) ):
https://www.brownells.cz/epages/Cesko.s ... tID=997716
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Jiskra »

Roman 200 - nevím proč tvrdíš ,že z Brownells to trvá půl roku? Pokud mají psané v US skladem, tak tři týdny a je zboží běžně doma. Když zboží skladem není,je to jiná věc. Osobně z Brownells objednávám nejvíc ze všech int. obchodů s přebíjením a doplňky už od začátku na ČR trhu. Reklamu jim nedělám .
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Michal_123 »

Jiskra: Dodací lhůta z USA je nyní rozhodně v řádu několika měsíců.
Letecká nákladní doprava má vážné problémy a námořní už v nich je několik měsíců.
Řešení v současné době není.
Odpovědět